Univerzální připojovací armatura pro větší volnost při návrhu tepelných těles

Datum: 17.5.2017 0:12  |  Organizace: MEIBES s.r.o.  |  Firemní zpráva

Společnost MEIBES přináší firmám celou řadu ulehčení a výhod. Jdnou z nich je Variodesign – připojovací armatura vybavená integrovaným termostatickým ventilem, který je vhodný pro otopná tělesa se středovým připojením.

MEIBES s.r.o.
K Bílému vrchu 5
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

tel.:+420. 284 00 10 81
e-mail:
web:www.meibes.cz
MEIBES Variodesign
MEIBES Variodesign

Jaká jsou její specifika?

Připojovací armatura s integrovaným termostatickým ventilem je vybavena vnitřním 1/2“, nebo vnějším 3/4“ závitem Eurokonus. Její využití je vhodné především pro koupelnová a designová otopná tělesa se středovým dopojením.

Armatura kombinuje rohový a přímý tvar ventilu i pravé, či levé připojení termostatické hlavice. Ta disponuje kapalinovým čidlem se závitovou přípojkou M30×1,5, kterou je možné přednastavit pomocí speciálního klíče. Vypouštění a plnění lze provádět velmi jednoduše, pouhým našroubováním běžného hadicového šroubení.

Jaké výhody armatura přináší?

Nejocenitelnější předností armatury je volnost, kterou umožňuje při návrhu otopných těles. Pro montážní firmy představuje značnou úlevu, neboť s univerzální armaturou řeší pouze její barevné provedení. S tím, jak se zvyšuje obliba využití středového opojení kvůli zvyšujícímu se tepelnému výkonu, klesají také skladové zásoby pro odborný velkoobchod i pro dodavatele finálních výrobků.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Odpojování plynových kotlů podle koncentrace oxidu uhelnatého v místnosti

10.12.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Od 1. října 2017 je účinná změna normy Z2 ČSN 06 0310 Tepelné soustavy v budovách – Projektování a montáž. Nově byl doplněn článek o povinnosti přiřadit ke kotlům spalujícím plynná paliva v provedení B o celkovém příkonu do 50 kW zařízení, která signalizují poruchu a odstaví kotle z provozu při situacích vyjmenovaných v textu a upřesněných v příslušných poznámkách pod čarou. Toto ustanovení vyvolává otázky, proč bylo do normy přidáno a jak se s ním vypořádat.

Pravidla rozúčtování tepla v České republice

6.12.2017 | Ing. Tomáš Koňařík, Techem spol. s r.o.
Do konce roku mají vlastníci bytových objektů rozhodnout o způsobu rozúčtováví nákladů za služby, teplo a vodu v příštím roce. Autor shrnuje aktuálně platnou legislativu k problematice.

Bezpečné zahájení topné sezony a její průběh s plynovými kotli

6.12.2017 | Ing. Jan Ruml, výkonný ředitel ČPS, Český plynárenský svaz
Bezpečnost provozu plynového zdroje tepla zajišťuje pravidelný servis. Doporučuje se instalace čidla sledujícího koncentraci CO a vyhlašujícího poplach při překročení přípustného limitu.

Důsledky nevhodné kombinace trubních materiálů a neupravené oběhové otopné vody

4.12.2017 | Ing. Miroslav Machalec
Je obecně známé, že kombinace nevhodných materiálů a chemického složení otopné vody může způsobit vážné poruchy otopné soustavy. Přesto se stále častěji, vzhledem k absentujícímu dozoru projektanta na stavbě (investor ho neobjedná, protože si myslí, že je drahý a podle dodavatelů i zbytečný) a neodbornému stavebnímu dozoru, objevují případy, které dokumentují porušení dosud platných topenářských zásad, které bylo možné najít. Vznik havárie a finanční škody, je pak zcela zákonitý.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 06.12.2017 16:50

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (září a říjen 2017)

3.12.2017 | Ing. Jan Kolomazník
Pokračujeme ve vydávání přehledu nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (září a říjen 2017) podle výběru z Věstníku UNMZ doplněného o stručné komentáře.

Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo FENIX
logo GEMINOX
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vodyStavebnictví příští rok vzroste o 3,5 procenta, odhadují stavaři