Nová vysoce účinná čerpadla pro OEM – výrobce kotlů a dalších komponentů pro vytápění

Datum: 4.9.2017 01:00  |  Organizace: KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern  |  Firemní zpráva

Společnost KSB Aktiengesellschaft, Německo, uvedla na trh vysoce účinná oběhová čerpadla konstrukční řady Calio SI ve čtyřech konstrukčních variantách.

KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern
Klíčova 2300/6
149 00 Praha 4 - Chodov

tel.:241 090 213, 241 090 211
e-mail:
web:www.ksbpumpy.cz
Nová vysoce účinná čerpadla speciálně pro požadavky OEM
Nová vysoce účinná čerpadla speciálně pro požadavky OEM


Čerpadla Calio SI společnosti KSB – PUMPY + ARMATURY jsou určeny pro použití ve vytápění, klimatizování a v solárních energetických systémech, kde usnadňuje automatický provoz s konstantním tlakem nebo regulací proporcionálního tlaku a také provoz s požadovanou hodnotou signálu 0-10 V na vstupu nebo s externí regulací prostřednictvím signálu PWM v souladu s “VDMA-Einheitsblatt”.

U variant HMI, Dual a EcoMatch může uživatel volit požadovaný provozní režim pomocí dvou tlačítek na ovládacím panelu. Nové čerpací agregáty jsou poháněny vysoce účinnými motory s mokroběžnými rotory, jejichž účinnost převyšuje požadavky na energetickou účinnost podle ErP 2015.

Plná ochrana motoru s integrovanou elektronikou chrání vinutí před přehřátím, a tak je automatickým systémem odblokování rotoru a funkcí “soft start” zajištěna vynikající provozní spolehlivost. Šestipólová konstrukce rotoru umožňuje provoz s velmi nízkým hlukem a s minimálním přenosovým krouticím momentem. Bezúdržbová keramická ložiska zajišťují dlouhou provozní životnost při teplotách čerpaného média až do 110 °C.

Jmenovité výkony pohonů patnácti různých velikostí se pohybují v rozsahu 25 až 62 W a čerpadla jsou k dostání ve stavebních délkách 130 mm a 180 mm.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Snížení investičních nákladů na vytápění v bytovém objektu

18.9.2017 | Dr. Ing. Petr Fischer
Investice do systémů vytápění bytových objektů jsou velké a stále rostou. Na trh přicházejí nové moderní součásti systému vytápění, které investice dále zvyšují. Systémy se stávají složitějšími, a tím i náchylnějšími k poruchám. Jedním z řešení může být aplikace jednotrubkové teplovodní soustavy.

Brno je kolébkou měření tepla díky teplárně a pořádku v metrologii

15.9.2017 | redakce z podkladů ENBRA
Brno má v oblasti tepelného hospodářství a dálkového vytápění hned několik prvenství. Jedním z nich bylo vybudování teplárny na Špitálce, která byla uvedena do provozu v prosinci 1930. Kombinovaná centralizovaná výroba páry a elektrické energie byla na svou dobu nejprogresivnější možnou metodou uspokojení potřeb dynamického rozvoje průmyslové výroby ve městě. Brno je rovněž kolébkou zavedení pořádku v metrologii, neboť v něm byla roku 1969 zřízena Cejchovna kalorimetrických mechanických počítadel měřičů tepla.

Štúdia úspor pri vykurovaní vplyvom zasklenia so zvýšenou priepustnosťou energie slnečného žiarenia

11.9.2017 | prof. Ing. Ivan Chmúrny, Ph.D., Stavebná fakulta STU Bratislava, Katedra konštrukcií pozemných stavieb
Štúdia potreby tepla na vykurovanie pri rodinnom dome v závislosti od tepelnotechnických a optických vlastností okien s trojsklami a kvantifikácia potreby tepla na vykurovanie.

Jak se připravit na rozúčtování roku 2018 – povinnosti vlastníka domu s byty

6.9.2017 | RNDr. Jaromír Pohanka, ARTAV
Blíží se počátek roku 2018 a s ním i počátek období, pro které je nutné si potvrdit stávající nebo stanovit nová pravidla, jak budou v domech s byty rozúčtovány náklady za teplo. Možnost použít zvolená pravidla podléhá jejich odsouhlasení na shromážděních členů bytových družstev, majitelů bytových jednotek a tak je nutné tento důležitý bod jednání dopředu připravit a předjednat. Autor v článku upozorňuje na nejdůležitější aspekty.
© Robert Kneschke - Fotolia.com

Právo a znalec: Mikroorganizmy v otopné soustavě

4.9.2017 | Ing. Jiří Matějček, CSc.
Přestože se otopná voda nachází v prostředí bez životadárného slunečního záření, obsahuje minimum živin a má zvýšenou teplotu, mohou se v ní za určitých podmínek množit mikroorganizmy. Podle jejich druhu a množství se následně mohou objevit problémy s nadměrných výskytem plynů v otopné soustavě, zápachem a korozí. Nejčastější příčinou zavlečení mikroorganizmů do otopné soustavy je skladování trubek ve venkovním prostředí, aniž by jejich konce byly zazátkovány a pak samozřejmě i čistota vody, která je do soustavy napouštěna.

Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo DANFOSS
logo FENIX
logo ENBRA
logo FV PLAST
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVeletrh For Arch 2017: Zahájení za účasti oborových manažerů a politických špičekZačíná For Arch 2017 společně s ESTAV.cz a TZB-info! Co jsme pro vás nachystali?Požáry komínů loni napáchaly škody za 47 milionů korunSoutěžte o stavební materiál Weber v hodnotě 100 000 Kč