Nová vysoce účinná čerpadla pro OEM – výrobce kotlů a dalších komponentů pro vytápění

Datum: 4.9.2017 01:00  |  Organizace: KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern  |  Firemní zpráva

Společnost KSB Aktiengesellschaft, Německo, uvedla na trh vysoce účinná oběhová čerpadla konstrukční řady Calio SI ve čtyřech konstrukčních variantách.

KSB - PUMPY + ARMATURY s.r.o., koncern
Klíčova 2300/6
149 00 Praha 4 - Chodov

tel.:241 090 213, 241 090 211
e-mail:
web:www.ksbpumpy.cz
Nová vysoce účinná čerpadla speciálně pro požadavky OEM
Nová vysoce účinná čerpadla speciálně pro požadavky OEM


Čerpadla Calio SI společnosti KSB – PUMPY + ARMATURY jsou určeny pro použití ve vytápění, klimatizování a v solárních energetických systémech, kde usnadňuje automatický provoz s konstantním tlakem nebo regulací proporcionálního tlaku a také provoz s požadovanou hodnotou signálu 0-10 V na vstupu nebo s externí regulací prostřednictvím signálu PWM v souladu s “VDMA-Einheitsblatt”.

U variant HMI, Dual a EcoMatch může uživatel volit požadovaný provozní režim pomocí dvou tlačítek na ovládacím panelu. Nové čerpací agregáty jsou poháněny vysoce účinnými motory s mokroběžnými rotory, jejichž účinnost převyšuje požadavky na energetickou účinnost podle ErP 2015.

Plná ochrana motoru s integrovanou elektronikou chrání vinutí před přehřátím, a tak je automatickým systémem odblokování rotoru a funkcí “soft start” zajištěna vynikající provozní spolehlivost. Šestipólová konstrukce rotoru umožňuje provoz s velmi nízkým hlukem a s minimálním přenosovým krouticím momentem. Bezúdržbová keramická ložiska zajišťují dlouhou provozní životnost při teplotách čerpaného média až do 110 °C.

Jmenovité výkony pohonů patnácti různých velikostí se pohybují v rozsahu 25 až 62 W a čerpadla jsou k dostání ve stavebních délkách 130 mm a 180 mm.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Historický vývoj tepelné techniky

22.11.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Muzeum ústředního vytápění a knihovna značky Buderus jsou k dispozici zájemcům ve městě Lollar v Německu. Vystaveny jsou nejen unikátní dokumenty, ale i kotle, které dokumentují technické schopnosti našich předků.

Prodeje tepelné techniky leden až září na vybraných národních trzích v EU

21.11.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Přinášíme přehled vývoje prodejů tepelné techniky podle hlavních segmentů na velkých národních trzích v EU a přibližujeme trend prodejů hybridních tepelných čerpadel.

Změkčování a odsolování otopné vody, koroze, samoalkalizace

20.11.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Požadavky na kvalitu otopné vody rostou s rostoucí technickou úrovní zařízení, ze kterých jsou sestavovány otopné soustavy. Parametry běžné vody jsou proto různými způsoby upravovány, měněny tak, aby se co nejvíce přiblížily požadovanému ideálnímu stavu. Pokud tyto procesy neprobíhají s ohledem na materiálové složení prvků otopných soustav, vznikají škody. A to i v relativně krátké době od uvedení do provozu. Nejčastějšími způsoby změn parametrů vody je přidávání inhibitorů, změkčování vody a odsolování vody.

Kamnářova abeceda aneb slovník pro milovníky kamen a krbů

19.11.2017 | Cech kamnářů ČR
Mnozí lidé mají ve svých domovech a rekreačních objektech kamna nebo krb, mnozí reálně uvažují o jejich nákupu, další o nich zatím jen sní a ostatní o nich občas mluví. Abychom si správně rozuměli, musíme používat správná slova, pojmenování. A k tomu nám pomáhají odborné slovníky, a podobně i kamnářova abeceda, kterou zpracoval Cech kamnářů ČR. Kamnářova abeceda není příliš dlouhá, takže její přečtení nezabere moc času. O to více času může používání správných termínů ušetřit a přispět k odstranění případných nedorozumnění.
Návod na výběr kotle ve 2. vlně kotlíkových dotací v roce 2017

Návod na výběr kotle ve 2. vlně kotlíkových dotací v roce 2017

10.11.2017 | Ing. Vladimír Stupavský, Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Druhá vlna kotlíkových dotací právě probíhá a mezi všechny kraje ČR je rozděleno 3,4 miliardy korun na výměnu kotlů na pevná paliva s ručním přikládáním za nové nízkoemisní tepelné zdroje. Cíl pro druhou vlnu kotlíkových dotací je výměna dalších 35 tisíc starých kotlů do konce roku 2019.

Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo FENIX
logo THERMONA
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo GEMINOX
logo DANFOSS

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha prodloužila lhůtu posouzení vlivu stavebních předpisůKermi Quickfinder – jednoduchá kalkulace pro zjištění vhodného otopného tělesaSoutěž o střechu SATJAM zdarma zná vítězeNetradiční formy bydlení: Lofty, podkroví, mobilní domky, přírodní stavitelství