Program hybridních zařízení na olej, plyn a elektřinu a teplo z okolního prostředí

Datum: 25.2.2016  |  Organizace: VIESSMANN, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Kombinace kondenzačního kotle a tepelného čerpadla vytápějí vysoce účinně a variabilně pomocí plynu popř. oleje nebo elektřiny a bezplatného tepla z venkovního vzduchu. Výběr energetického nosiče a optimalizaci provozu zajišťuje systém Hybrid Pro Control, který si lze prohlédnout i na veletrhu Aqua-therm 2016 příští týden v Praze.

VIESSMANN, spol. s r.o.
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

tel.:257 090 900, fax: +420 257 950 306
e-mail:
web:www.viessmann.cz  www.facebook.com/Viessmann.cz

Plyn a olej budou hrát důležitou roli při vytápění budov ještě spoustu let. Mnoho provozovatelů zařízení dnes však stojí před otázkou, zda se mají v případě výměny kotle rozhodnout pro fosilní nebo obnovitelný nosič energie. Nově vyvinutá hybridní zařízení využívají obojí – jak obnovitelné, tak fosilní nosiče energie. Nový program zařízení nabízí vhodné řešení pro každý případ.

Flexibilní reagování na vývoj energetického trhu

Kombinace kondenzačního kotle a tepelného čerpadla vytápějí vysoce účinně a variabilně pomocí plynu popř. oleje nebo elektřiny a bezplatného tepla z venkovního vzduchu. Provozovatelé nemusí hned při pořízení vsadit na jeden energetický nosič, ale mohou v budoucnu flexibilně reagovat na vývoj energetického trhu. Zařízení jsou tudíž progresivní. Navíc jsou kotle již dnes připraveny na to, aby dokázaly zohlednit budoucí změny cen, s nimiž mohou přijít dodavatelé elektřiny.

Hybrid Pro Control reguluje energetický mix

Inteligentní regulace s Hybrid Pro Control automaticky optimalizuje provoz obou modulů kotle – závisle na cenách energie a venkovní teplotě. Zda se má topit mimořádně ekologicky nebo ekonomicky, zadává provozovatel. Podle toho, který energetický nosič bude mít v danou chvíli nejekonomičtější provoz, nařídí regulace příslušný modul, takže dosahuje vždy nejnižších nákladů na vytápění popř. nejnižších emisí.

Vitocaldens 222-F (výkon 1,0 až 19 kW)

Plynový hybridní kotel Vitocaldens 222-F vytápí flexibilně plynem nebo teplem z okolního prostředí a dosahuje účinnosti A++, je tedy maximálně účinný. I v této variantě je integrován nabíjecí zásobník.

Vitocaldens 222-F
Vitocaldens 222-F
Vitocaldens 222-F
Vitocaldens 222-F

Vitocal 250-S (výkon 1,2 do 16 kW)

Pro flexibilní kombinaci plynových a olejových kotlů rozdílných výkonů, individuálně navržených zásobníkových ohřívačů vody a systému tepelných čerpadel je závěsné hybridní zařízení Vitocal 250-S ideálním řešením. Umožňuje velmi snadné napojení na stacionární nebo nástěnné kotle do 30 kW i na zásobníky teplé vody. Ve vnitřní jednotce tepelného čerpadla vzduch/voda je totiž předem nainstalována kompletní hydraulika a všechny elektrické komponenty.

Vitocal 250-S je navržen pro flexibilní kombinaci s plynovým nebo olejovým kotlem.

Regulace s Hybrid Pro Control zajišťuje optimální a progresivní použití obou topných zařízení. Zařízením Vitocal 250-S lze dovybavit i stacionární zařízení tak, aby odpovídala nejnovějšímu stavu techniky. Zařízení dosahuje energetické účinnosti A++.

Vitocal 250-S
Vitocal 250-S
Vitocal 250-S

Vitocal 200-S
Vitocal 200-S
 

Výhody pro obchodní partnery:

  • jednoduché plánování,
  • rychlá montáž,
  • flexibilní uspořádání,
  • regulace s Hybrid Pro Control,
  • jednoduchý servis.

Výhody pro provozovatele:

  • optimální provoz tepelného čerpadla s kotlem na plyn/olej,
  • nízké provozní náklady,
  • kompaktní vnitřní jednotky,
  • progresivní a flexibilní řešení.

Navštivte nás na veletrhu Aqua-therm Praha v hale 3, stánek č. 326 a informujte se o připravovaných produktových novinkách a perspektivních topných a klimatizačních systémech Viessmann.

 

Datum: 25.2.2016
Organizace: VIESSMANN, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo FENIX
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNa náměstí Curieových by mohla vyrůst až sedmipatrová budovaDům v sadu a další ojedinělé stavby architekta Jana ŠépkyDřevohliníková okna – nadčasový design vašich okenPraha vybrala zpracovatele projektu obnovy Malostranského náměstí