WTT-Expo 2011 - Důležitá oborová platforma tepelné a chladicí techniky

Datum: 19.10.2011  |  Autor: Ing. Jan Blažíček  |  Zdroj: Naveletrh s.r.o.

V úterý 11. října proběhla v pražském hotelu Perla tisková konference uspořádaná společností Naveletrh s.r.o. zastupující pořadatele veletrhu WTT-Expo 2011, jehož čtvrtý ročník se uskutečnil od 27. do 29. září 2011 v Karlsruhe.

Jedná se o jediný evropský veletrh oboru průmyslové tepelné a chladící techniky pro procesně – technické využití, jehož letošní ročník byl zaměřen především na systémy vytápění průmyslových hal. V rámci tiskové konference moderované paní Lenkou Výbornou vystoupila jednatelka veletržní společnosti Karlruher Messe- und Kongress-GmbH paní Britta Wirtz, která seznámila přítomné novináře s výsledky posledního ročníku WTT-Expo, formou videoprezentace představila veletržní společnost a město Karlsruhe a závěrem svého vystoupení vyjádřila přání, přivítat na příštím veletrhu WTT-Expo více českých vystavovatelů. Argumenty pro jejich budoucí angažovanost jsou shrnuty v následné tiskové zprávě.

Veletrh WTT-Expo se 140 vystavovateli z 16 zemí a 1800 odbornými návštěvníky z deseti zemí dobře obstál jako exkluzivní platforma pro svůj obor. Tím WTT-Expo, které se poprvé konalo jako samostatný veletrh, prokázalo svoji relevanci pro uživatelské obory. Pod záštitou parlamentní tajemnice Katheriny Reiche, spolkové ministryně pro životní prostředí, ochranu přírody a bezpečnost reaktorů, otevřel odborný veletrh pro průmyslovou tepelnou a chladicí techniku své brány na výstavišti v Karlsruhe počtvrté.

Jsme pyšní, že WTT-Expo našlo jako další specializovaný veletrh pro technologie budoucnosti své pevné místo v našem portfoliu. V tomto roce nám dělá velkou radost rekordní počet vystavovatelů a skutečnost, že podle ankety každý třetí návštěvník využívá pro svoji informovanost výhradně veletrh WTT-Expo“, řekla Britta Wirtz, jednatelka veletržní společnosti Karlruher Messe- und Kongress-GmbH.

Vystavovatelé hodnotí veletrh WTT Expo jako oborovou základnu, která přitahuje velmi kvalitní odborníky. 80 % vystavovatelů se přimlouvá za výrobkový veletržní koncept.
Každý čtvrtý návštěvník ujel kvůli návštěvě veletrhu více než 300 km. 70 % návštěvníků bylo s návštěvou veletrhu spokojeno. Jejich cílem bylo v první řadě navázání a upevnění kontaktů a získání informací o novinkách, výrobcích a službách. 91 % návštěvníků má značný vliv na nákupní rozhodování firmy. Po veletrhu plánuje asi 72 % odborných návštěvníků na základě získaných informací učinit investice.

Poprvé v rámci veletrhu WTT-Expo: odborná přehlídka vyhřívacích systémů pro průmyslové haly

Na přehlídce „Vyhřívací systémy průmyslových hal“, která se v rámci veletrhu WTT-Expo uskutečnila poprvé, se prezentují špičky tohoto oboru. „Jsme hrdí, že jsme pro teprve první odbornou přehlídku získali jedenáct podniků. Všichni se shodují, že tematická integrace do WTT-Expo byla po všech stránkách správná. Pro budoucí akce bychom chtěli tuto oblast ještě dále rozšířit, neboť téma rekuperace tepla je nejen společným jmenovatelem pro klíčové otázky WTT-Expo, pro tepelné výměníky a pro techniku tepelných nosičů, ale i pro systémy vytápění hal“, objasnil Harald Krüssmann, iniciátor a projektový vedoucí veletrhu WTT-Expo.

Odborný rámcový program se setkal s velkým ohlasem

Rámcový program měl velkou odezvu. 37 % návštěvníků využilo příležitost podrobně se v rámci odborného programu informovat.

Velkým úspěchem byla řada odborných přednášek na téma “Moderní budovy – důležitý trh pro energeticky efektivní systémy“, v jehož rámci Prof. Dr.-Ing. Bert Oschatz z ITG Institutu pro technické vybavení budov z Drážďan prezentoval první výsledky studie decentralizovaných tepelných systémů hal, základy pro správné energetické vyhodnocení hal a jejich tepelných systémů. Tyto výsledky mají ovlivnit přepracování normy DIN V 18599 a tím i v roce 2012 ohlášenou novelizaci nařízení o úspoře energie.

„Fórum tepelné výměníky“ skupiny energie-cluster.ch, která byla na veletrhu WTT-Expo zastoupena švýcarským pavilónem, přijala odborná veřejnost velmi dobře: „Nás překvapila a zároveň potěšila velká návštěvnost a obliba, kterou mělo fórum “tepelné výměníky“. Přes 60 účastníků, více než jsme očekávali, přišlo na odborné přednášky“, shrnul Jürg Kärle, jednatel energetické skupiny energie-cluster.ch.

Ohlasy vystavovatelů k veletrhu WTT-Expo:

Dosáhli jsme cílů, které jsme si naplánovali: zájem ze strany návštěvníků byl obrovský. U našeho stánku jsme vedli mnoho slibných rozhovorů“. - Lars Dörge, výrobní manažer firmy G. A. M. Heat GmbH.

Pro nás probíhal veletrh WTT-Expo velmi dobře. U našeho výstavního stánku jsme měli mnoho zájemců, kteří byli předem velmi dobře informováni. My sem patříme, veletrh WTT Expo, to je naše platforma.“ – Marcel Schieskow z firmy HTA. Rekuperace tepla.

My jsme vedli velmi zajímavé rozhovory s obchodníky, vystavovateli, spolupracovníky z výzkumu a vývoje i dodavateli. Výstava se nám velmi líbila a zanechala v nás velmi dobrý dojem z vystavených exponátů.“ – Katharina Schmelzer, odpovědná manažerka firmy Siemens AG – Industry Sector.

U našeho stánku jsme měli kvalifikované a zajímavé zájemce. Organizace veletrhu byla perfektní.“- Udo Blume, PTD Business Developement Manager, Alfa Laval Mid Europe GmbH.

Jsme velmi rádi, že jsme měli veletrh WTT-Expo jako prezentační platformu mezi ACHEMA. Spektrum vystavovatelů a kvalifikovaná veřejnost dělají WTT-Expo zajímavým veletrhem“. -Martin Keller pracující pro inženýrskou kancelář pro ochranu před korozí při výstavbě chemických zařízení a pro Mersen France Py s. a. s.

Příští veletrh WTT-Expo se bude konat v září 2013 opět na výstavišti v Karlsruhe.

Další informace najdete na stránkách: www.wtt-expo.com

Kontaktní osoby pro veletrh WTT-Expo:

PP PUBLICO Publikations
Harald Krüssmann
Tel.: +49 160 17 91 233
Fax.: +49 201 79 88 278
e-mail: pp-publico@online.de

Zastoupení v ČR:
Naveletrh s.r.o.
Lenka Výborná
Tel: +420 605 404 691
e-mail: info@naveletrh.cz

 

Hodnotit:  

Datum: 19.10.2011
Autor: Ing. Jan Blažíček   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo ENBRA
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo FENIX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVodní elektrárnu staví již přes 45 let. Stavbu dokončí čínská firmaAirbnb omezí v Paříži pronájmy na 120 dní v roce pouze v bytech v centruCez zimu si dajte urobiť ponuku na zariadenia OZE a na jar máte energie takmer zadarmoMěsta s nejvíce znečištěným ovzduším na světě