Jak vybrat kotel na pelety?

Datum: 2.10.2013  |  Autor: Ing. Vladimír Stupavský, Ing. Petr Bohuslávek, redakce

Na letošním veletrhu FOR THERM se návštěvníci ptali především na úsporné vytápění a doporučení k nákupu kotlů. V případě tuhých paliv do hry vstupuje jednoduché vodítko: Zákon o ochraně ovzduší od 1. ledna 2014 zakazuje prodávat kotle 1. a 2. emisní třídy.

Jedná se nejčastěji o prohořívací nebo odhořívací kotle, tedy kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním. Zákon reguluje prodeje a používání těchto technologicky nejméně vyspělých zařízení, které disponují nevyhovujícími parametry z pohledu emisí, bezpečnosti i efektivity provozu.

Konkrétní nařízení v Zákoně o ochraně ovzduší jsou tato:

  • od 1.1.2014 se ukončují prodeje kotlů 1. a 2. emisní třídy
  • od 1.1.2018 se ukončují prodeje kotlů 3. emisní třídy
  • od 1.9.2022 se zakazuje používat kotle 1. a 2. emisní třídy

Za portál TZB-info jsme pro Vás připravili krátkou exkurzi mezi české výrobce kotlů na dřevo a pelety včetně ukázky interiérových kamen na dřevěné pelety ze zahraničí. Veletrh FOR THERM návštěvníkům umožnil široký přehled dostupných modelů automatických kotlů na pelety, dřevozplynovacích kotlů i interiérových kamen a krbů na dřevěná paliva. Tyto úsporné technologie si nacházejí stále více příznivců. Přispívá k tomu i možnost získání dotací z programů Nová zelená úsporám nebo krajských kotlíkových dotací.

 

Hodnotit:  

Datum: 2.10.2013
Autor: Ing. Vladimír Stupavský, redakce   všechny články autoraIng. Petr Bohuslávek, redakce   všechny články autoraSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Blogger  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Kotle, kamna, krby


logo VIADRUS
logo ROMOTOP

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo FENIX
logo THERMONA
logo DANFOSS
logo ENBRA
logo FV PLAST
 
 

Aktuální články na ESTAV.czPraha vybrala 12 míst pro výstavbu nových městských bytůHELUZ oslavil 25. výročí novodobé historieNerezové komíny CIKO – moderní varianta odkouřeníPloty ochraňují, krášlí i tvoří hranice. Zapojte se do fotosoutěže!