Toužíte po podlahovém vytápění, ale brání vám v tom stavební výška?

Rekonstruujete? Systém SPIDER značky GIACOMINI vám s tím pomůže
Datum: 12.11.2015  |  Organizace: GIACOMINI CZECH, s.r.o.  |  Firemní článek

Společnost GIACOMINI CZECH, s.r.o. uvádí na trh novou inovativní desku určenou pro pokládku registrů podlahového vytápění. Deska s označením R979S SPIDER má velmi nízkou konstrukční výšku, což ocení každý stavebník zejména při rekonstrukci. Unikátnost systému SPIDER od společnosti GIACOMINI CZECH s.r.o. oproti konkurenčním systémům, spočívá v použití standardní trubky o průměru 16 mm.

GIACOMINI CZECH, s.r.o.
Erbenova 15
466 02 Jablonec nad Nisou

tel.:483 736 060-2
e-mail:
web:www.giacomini.cz

Podívejte se na video o systému SPIDERDíky uplatnění trubky o průměru 16 mm je možné namotat smyčku až do délky 100 metrů a instalovat rozdělovač s menším počtem vývodů (levnější a menší rozdělovač). Použitím trubky o této dimenzi jsou zaručeny lepší průtoky, lepší regulace systému a menší tlakové ztráty.

Deska SPIDER

Desku R979S SPIDER tvoří patentovaná geometrie trojrozměrné sítě, která vzdáleně připomíná pavučinu. Proto také deska dostala ke kódovému označení R979S přívlastek SPIDER. Tedy česky „Pavouk“.

Systém sítě umožňuje velmi pevné ukotvení trubky během pokládky registrů podlahového vytápění a její následné kompletní zalití do potěrové vrstvy. Je tak zaručena rovnoměrnost rozložení teploty a nízká tepelná setrvačnost systému.

Ideální deska pro rekonstrukce

Profil desky umožňuje kombinovat desku R979S SPIDER se samonivelačními potěry (např. anhydrit) i s potěry na bázi písku a cementu. Zde je však třeba dodržet minimální výšku zalití nad trubku dle specifikace výrobce (dodavatele) zalévací hmoty (anhydrit cca 3,5 cm a beton cca 5 cm).

Systém SPIDER, který se vyznačuje nízkou konstrukční výškou, je však primárně určen pro zalití speciální hmotou KERATECH® ECO R30 italského výrobce fy. KERAKOLL. Použitím této hmoty je možné dosáhnout maximální výšky systému podlahového vytápění cca 25 mm (výška mazaniny nad montážní výstupek je 3 mm).

Desku R979S SPIDER tvoří síť z lisovaného polypropylenu. Ten zajišťuje vysokou odolnost proti prošlápnutí desky během montáže podlahového topení. Pokládku potrubí je proto možné provádět bez obav z poškození desky jejím stlačením. Deska je konstruována tak, že není potřeba používat pomocné spony pro uchycení trubek. Pokládka trubek je díky tomu rychlá a snadná. Pevné vzájemné spojení desek zajišťují boční zámky.

 

Deska s výškou 22 mm

Deska R979SY001 SPIDER s výškou 22 mm má rozměry 800 × 600 mm a je na spodní straně opatřená účinným lepidlem. Je určena pro trubky o průměru 16 až 18 mm a roztečí kladení násobků 50 mm. Pro maximální výšku systému 25 mm (včetně zalití), doporučujeme použití trubky R999 (PEXb-Al-PEXb) nebo trubky R996 PEX-b o průměru 16 mm.

Montáž přímo na stávající podlahu

Samolepící desky R979S SPIDER jsou určeny pro pokládku přímo na stávající podlahu, kdy je nutné, aby povrch byl dokonale čistý a hladký pro maximální přilnutí desek. Povrch musí být následně opatřen penetračním nátěrem PRIMER A ECO (pro savé povrchy), nebo KERAGRIP ECO (pro nesavé povrchy), rovněž od italského výrobce fy. KERAKOLL.

Dokončený potěr hmotou KERATECH® ECO R30 je pochozí po 3 hodinách, topnou zkoušku lze provést po 7 dnech a následně je možno instalovat povrchovou krytinu (lino, vinyl, dlažba, plovoucí podlaha, atd.). Pro více informací se můžete obrátit na naše obchodně-technické manažery.

 

Datum: 12.11.2015
Organizace: GIACOMINI CZECH, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo THERMONA
logo DANFOSS

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czStovky let zapomenutá technologie pomáhá chránit stavby proti zemětřeseníVIDEO: Moderní a úsporný rodinný dům stavěli ze dřeva, slámy i hlínyPřeživší pádu vilémovského mostu: Podpěry klenby se uvolňovalyJaký druh vytápění zvolit v nízkoenergetických a pasivních domech?