Čerpadlová sestava z dílny meibes proti nežádoucí kondenzaci

Datum: 13.3.2017 4:30  |  Organizace: MEIBES s.r.o.  |  Firemní zpráva

Výrobce a dodavatel topné a chladicí techniky společnost MEIBES přišla s novinkou, která dokáže zamezit vzniku kondenzátu způsobujícího škody v topných systémech.

MEIBES s.r.o.
K Bílému vrchu 5
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

tel.:+420. 284 00 10 81
e-mail:
web:www.meibes.cz

Výrobce a dodavatel topné a chladicí techniky společnost MEIBES spadající pod Nizozemskou průmyslovou skupinu Aalberts Industries přišla s novinkou, která dokáže zamezit vzniku kondenzátu způsobujícího škody v topných systémech.

Kde nežádoucí kondenzace vzniká?

Kondenzace je přirozený fyzikální jev, kterému se nelze jen tak vyhnout. V rámci hoření se z paliva uvolňuje kromě jiného také vodní pára. Pokud je teplota spalin dostatečně vysoká, odejde pára spolu s nimi komínem pryč. V případě že se spaliny v některé části ochladí, dojde k jejich kondenzaci. Vzniklý kondenzát obsahující agresivní látky pak způsobí korozi a zanesení kotle i topného systému.

Termostatický směšovací ventil

Čerpadlová sestava A-MIX využívá termostatický směšovací ventil, který vzniku kondenzátu spolehlivě předchází. Ventil je schopen směšovat studenou vratnou vodu z otopného systému s horkou vodou z výstupu kotle. Výsledkem je, že si celá kotlová sestava udržuje vysokou teplotu zdroje tepla a to při jakémkoliv režimu. Díky tomu zvládne zamezit vzniku koroze a usazenin jak v kotli, tak i v topném systému a zvýší jejich výkonnost a prodlouží dobu životnosti.

Přímé propojení zdroje tepla

Nespornou předností sestavy A-MIX je možnost přímého propojení zdroje tepla na pevná paliva se systémem bez použití jakéhokoliv doplňkového příslušenství. Sestava automaticky reguluje teplotu zpátečky do zdroje tepla pomocí pevně nastaveného termostatu.

Kotlíkové dotace

Díky si mohou i letos fyzické osoby vlastnící nemovitost určenou k bydlení zažádat o dotaci na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo. Dotace je poskytována formou jednorázové investiční podpory a váže se k příslušnému kraji, ve kterém je projekt realizován. Její výše se pohybuje mezi 70 a 85% z uznatelných nákladů, jejichž strop je stanoven na 150 tisících Kč. Smyslem kotlíkové dotace je podle ministerstva životního prostředí snížení počtu emisí prostřednictvím celoplošného stažení starých kotlů první a druhé emisní třídy z domácností.

Čerpadlová sestava A-MIX.pdf

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Poločas kotlíkových dotací: první vlna přinesla výměnu více než 22 tisíc starých kotlů

18.10. 14:26   Do dnešního dne si domácnosti požádaly o více než 29 tisíc výměn starých neekologických kotlů z kotlíkových dotací. více >>> (Ministerstvo životního prostředí)

Jaké parametry musí splnit kamna, krbové vložky a sporáky na tuhá paliva? Legislativa v ČR a Evropě – stav v roce 2017

16.10.2017 | Ing. Jiří Horák, Ph.D., Ing. Lubomír Martiník, Ing. Kamil Krpec, Ph.D., Ing. Petr Kubesa, VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum, Ing. Jiří Dvořák, Milan Holomek, Ing. Stanislav Buchta, Strojírenský zkušební ústav, s.p., BRNO, www.szutest.cz
Protože při spalování tuhých paliv v lokálních topidlech pro vytápění domácností dochází k emitování znečišťujících látek, jsou v zemích EU přijímány zpřísňující požadavky na emise a účinnost. Tyto požadavky jsou cíleny hlavně na výrobce či dovozce spalovacího zařízení, kteří musí prokázat jejich splnění při uvedení na trh. Článek přináší přehled platných a plánovaných požadavků a porovnává je.

Teplotní zkoušky prostupu komínu stropní/střešní konstrukcí

12.10.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Zájem stavebníků o instalaci krbů, krbových vložek, kamen atp. se projevuje i v nabídce možností, jak realizovat spalinovou cestu. Závažnost problematiky zajištění protipožární bezpečnosti roste s rostoucí oblibou dřevostaveb. Cílem zkoušek je provést za přítomnosti odborné veřejnosti teplotní zkoušku prostupu komínu stropní konstrukcí v uznávané laboratoři UCEEB. Zájemci se mohou přihlásit.

Najde svou šanci alespoň jedna stará výměníková stanice nebo kotelna?

5.10.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Byla vyhlášena 3. výzva programu Interreg CENTRAL EUROPE. Na projekty je vyčleněno 60 milionů EUR z Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF). Pro stále větší počet míst je charakteristická přítomnost opuštěných historických budov, zejména škol, továren anebo nemocnic, které poznamenaly život místní komunity. Je nutné nacházet nové myšlenky a způsoby, které obnoví význam zanedbaného dědictví, vdechnout místům nový život a znovu je vtáhnou do společenského dění v daném městě.

LŠ TZB: Návrh systémů TZB je základ, na který musí navázat provozní analýza a optimalizace

4.10.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
LŠ TZB je katedrami TZB v Praze, Brně, Bratislavě a Košicích společně organizovaná Letní škola pro studenty posledních ročníků. Přihlášení studenti se setkají s tím, jak se tvoří pracovní týmy a v týmu pak navrhují řešení systémů TZB pro vybraný typ budovy. V některých ročnících mají zcela volné pole působnosti, jindy navazují na již zpracovaná řešení, i provozovaná, která se snaží zlepšit.

Projekty 2017

Partneři - Tepelná čerpadla

logo REGULUS
logo PZP
logo Panasonic
logo SINCLAIR
logo MasterTherm
logo STIEBEL ELTRON

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo FENIX
logo ENBRA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czZájem o nájemní bydlení v Praze v posledních letech rosteVyladění interiéru podle feng shui: Prvek zeměPražský týden designu a módy kromě české špičky uvede věhlasné zahraniční designéryKam s televizí a jak ji chránit