Čerpadlová sestava z dílny meibes proti nežádoucí kondenzaci

Datum: 13.3.2017 4:30  |  Organizace: MEIBES s.r.o.  |  Firemní zpráva

Výrobce a dodavatel topné a chladicí techniky společnost MEIBES přišla s novinkou, která dokáže zamezit vzniku kondenzátu způsobujícího škody v topných systémech.

MEIBES s.r.o.
K Bílému vrchu 5
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

tel.:+420. 284 00 10 81
e-mail:
web:www.meibes.cz

Výrobce a dodavatel topné a chladicí techniky společnost MEIBES spadající pod Nizozemskou průmyslovou skupinu Aalberts Industries přišla s novinkou, která dokáže zamezit vzniku kondenzátu způsobujícího škody v topných systémech.

Kde nežádoucí kondenzace vzniká?

Kondenzace je přirozený fyzikální jev, kterému se nelze jen tak vyhnout. V rámci hoření se z paliva uvolňuje kromě jiného také vodní pára. Pokud je teplota spalin dostatečně vysoká, odejde pára spolu s nimi komínem pryč. V případě že se spaliny v některé části ochladí, dojde k jejich kondenzaci. Vzniklý kondenzát obsahující agresivní látky pak způsobí korozi a zanesení kotle i topného systému.

Termostatický směšovací ventil

Čerpadlová sestava A-MIX využívá termostatický směšovací ventil, který vzniku kondenzátu spolehlivě předchází. Ventil je schopen směšovat studenou vratnou vodu z otopného systému s horkou vodou z výstupu kotle. Výsledkem je, že si celá kotlová sestava udržuje vysokou teplotu zdroje tepla a to při jakémkoliv režimu. Díky tomu zvládne zamezit vzniku koroze a usazenin jak v kotli, tak i v topném systému a zvýší jejich výkonnost a prodlouží dobu životnosti.

Přímé propojení zdroje tepla

Nespornou předností sestavy A-MIX je možnost přímého propojení zdroje tepla na pevná paliva se systémem bez použití jakéhokoliv doplňkového příslušenství. Sestava automaticky reguluje teplotu zpátečky do zdroje tepla pomocí pevně nastaveného termostatu.

Kotlíkové dotace

Díky si mohou i letos fyzické osoby vlastnící nemovitost určenou k bydlení zažádat o dotaci na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo. Dotace je poskytována formou jednorázové investiční podpory a váže se k příslušnému kraji, ve kterém je projekt realizován. Její výše se pohybuje mezi 70 a 85% z uznatelných nákladů, jejichž strop je stanoven na 150 tisících Kč. Smyslem kotlíkové dotace je podle ministerstva životního prostředí snížení počtu emisí prostřednictvím celoplošného stažení starých kotlů první a druhé emisní třídy z domácností.

Čerpadlová sestava A-MIX.pdf

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Odpojování plynových kotlů podle koncentrace oxidu uhelnatého v místnosti

10.12.2017 | Ing. Josef Hodboď, redakce
Od 1. října 2017 je účinná změna normy Z2 ČSN 06 0310 Tepelné soustavy v budovách – Projektování a montáž. Nově byl doplněn článek o povinnosti přiřadit ke kotlům spalujícím plynná paliva v provedení B o celkovém příkonu do 50 kW zařízení, která signalizují poruchu a odstaví kotle z provozu při situacích vyjmenovaných v textu a upřesněných v příslušných poznámkách pod čarou. Toto ustanovení vyvolává otázky, proč bylo do normy přidáno a jak se s ním vypořádat.

Pravidla rozúčtování tepla v České republice

6.12.2017 | Ing. Tomáš Koňařík, Techem spol. s r.o.
Do konce roku mají vlastníci bytových objektů rozhodnout o způsobu rozúčtováví nákladů za služby, teplo a vodu v příštím roce. Autor shrnuje aktuálně platnou legislativu k problematice.

Bezpečné zahájení topné sezony a její průběh s plynovými kotli

6.12.2017 | Ing. Jan Ruml, výkonný ředitel ČPS, Český plynárenský svaz
Bezpečnost provozu plynového zdroje tepla zajišťuje pravidelný servis. Doporučuje se instalace čidla sledujícího koncentraci CO a vyhlašujícího poplach při překročení přípustného limitu.

Důsledky nevhodné kombinace trubních materiálů a neupravené oběhové otopné vody

4.12.2017 | Ing. Miroslav Machalec
Je obecně známé, že kombinace nevhodných materiálů a chemického složení otopné vody může způsobit vážné poruchy otopné soustavy. Přesto se stále častěji, vzhledem k absentujícímu dozoru projektanta na stavbě (investor ho neobjedná, protože si myslí, že je drahý a podle dodavatelů i zbytečný) a neodbornému stavebnímu dozoru, objevují případy, které dokumentují porušení dosud platných topenářských zásad, které bylo možné najít. Vznik havárie a finanční škody, je pak zcela zákonitý.
diskuse: 2 příspěvky, poslední 06.12.2017 16:50

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (září a říjen 2017)

3.12.2017 | Ing. Jan Kolomazník
Pokračujeme ve vydávání přehledu nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (září a říjen 2017) podle výběru z Věstníku UNMZ doplněného o stručné komentáře.

Projekty 2017

Partneři - Tepelná čerpadla

logo MasterTherm
logo PZP
logo SINCLAIR
logo Panasonic
logo REGULUS
logo STIEBEL ELTRON

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo GEMINOX
logo FENIX
logo THERMONA
 
 

Aktuální články na ESTAV.czNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RCOhřev teplé vody: Velikost a výkon ohřívačů a zásobníků na ohřev teplé vodyStavebnictví příští rok vzroste o 3,5 procenta, odhadují stavaři