Instalujete tepelná čerpadla? Nyní u nás můžete absolvovat profesní zkoušku dle zákona č. 406/2000 Sb.

Datum: 12.8.2015  |  Organizace: HOTJET CZ, s. r. o.  |  Firemní článek

Společnost HOTJET CZ se od 17. července 2015 stala autorizovanou osobou dle požadavků MPO a Národního systému kvalifikací. Nyní u nás můžete absolvovat profesní zkoušku instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů. Osvědčení nelze získat pro firmu, platí pouze pro kvalifikované osoby.

HOTJET CZ, s. r. o.
Průmyslová 966
747 23 Bolatice

tel.:777 427 427
e-mail:
web:www.hotjet.cz

Instalujete tepelná čerpadla financovaná za podpory státního nebo evropského rozpočtu? Od 1. července 2015 je Vaší povinností mít profesní kvalifikací dle zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií pro všechny montážníky, kteří montují dotované zdroje využívající obnovitelné zdroje energie. Od 17. července 2015 se společnost HOTJET CZ stala autorizovanou osobou dle požadavků MPO a Národního systému kvalifikací. Nyní u nás můžete absolvovat profesní zkoušku instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů. Osvědčení nelze získat pro firmu, platí pouze pro kvalifikované osoby.

 

Máte zájem o zkoušku?

V případě zájmu o absolvování zkoušky u autorizované osoby HOTJET CZ, s.r.o. jsou v nejbližším období stanovené termíny školení na 21. 8. a 10. 9. 2015.

pátek 21.8., 9:00 - 15:00 - aktuálně 10 volných míst
čtvrtek 10.9., 9:00–15:00 - aktuálně 20 volných míst
aktualizace volných míst každý den v 8:00


Montážní a servisní firmy si zde mohou v reálných podmínkách vyzkoušet uvedení do provozu, obsluhu a servis tepelných čerpadel. Prostory a technika v zázemí sídla HOTJET CZ slouží kromě montážníků i projektantům, kteří se seznámí s jednotlivými produkty při běžném provozu.

Průběh zkoušek a některá doporučení

Seznámení uchazeče s pracovištěm a s požadavky BOZP a PO. Celodenní zkouška (9:00–15:00) z profesní kvalifikace je složena z písemného testu, praktického předvedení a ústní zkoušky.

U písemného testu je potřeba správně zodpovědět alespoň 75 % otázek a současně v každé zkoušené oblasti uspět minimálně na 50 %. Obecně se dá říci, že pokud má uchazeč dostatečnou praxi v oboru a není vyloženým nováčkem, má vysoké předpoklady k úspěšnému absolvování kompletní zkoušky.

Příprava na zkoušku může spočívat např. v prostudování základních norem vztažených k příslušné kvalifikaci, seznámení se s nejčastějšími typy zapojení zdrojů do tepelné soustavy, vysvětlení standardních servisních úkonů a v orientaci v bezpečnostních prvcích z hlediska správného provozu tepelné soustavy.

školicí centrum Hotjet zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií pro všechny montážníky montují dotované zdroje využívající obnovitelné zdroje energie
Písemná zkouška ve školicím centru HOTJET CZ. Montážní a servisní firmy si navíc mohou v reálných podmínkách vyzkoušet uvedení do provozu, obsluhu a servis tepelných čerpadel.
U nás absolvovaním zkoušky z profesní kvalifikace získáte
 • OSVĚDČENÍ o profesní kvalifikaci na 5 let
 • ZDARMA oběd a občerstvení
 • Při objednávce druhého a třetího tepelného čerpadla HOTJET do 31. 3. 2016, bude vrácena stanovená částka za profesní kvalifikaci (druhé TČ 3 000 Kč, třetí TČ 3 000 Kč, pozn. včetně DPH).

Cena

 • 6 000 Kč s DPH (Platba musí být uhrazena před termínem školení)*

* Každý účastník má za povinnost školení uhradit bankovním převodem na základě přijaté faktury nejpozději 3 pracovní dny před jeho konáním (za úhradu se považuje připsání peněz na bankovní účet dle faktury). Na základě řádného uhrazení této faktury vzniká právo účasti na školení / zkoušce. V případě, že se účastník na termín nedostaví a není řádně omluven nejpozději 3 pracovní dny před jeho konáním, pak jako smluvní pokuta bude storno poplatek ve výši 1210,– Kč bez DPH za řádně neomluvenou neúčast na školení / zkoušce a organizátor školení je oprávněn si ji jednostranně započíst. Řádnou omluvou se rozumí: e-mailová zpráva na adresu obchod@hotjet.cz doručená nejpozději 3 dny před konáním školení.

Požadavky minimálního vzdělání

 • střední odborné vzdělání s výučním listem v oboru 36-52-H/01* Instalatér, zaměření topenář, nebo v oboru 26-52-H/01 Elektromechanik pro zařízení, se specializací pro chladící a klimatizační techniku
 • nebo úplné střední vzdělání s maturitou technického směru
 • nebo vyšší odborné vzdělání technického směru
 • nebo vysokoškolské vzdělání technického směru
 • nebo osvědčení o získání profesní kvalifikace Topenář (36-004-H) na základě zákona č. 179/2006 Sb., o uznávání výsledků dalšího vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů.

* Číslo oboru 36-52-H/01 je platné nyní v minulosti se mohlo jednat o tyto obory

 • 0618 – přibliižně do roku 1980
 • 09-78-2 – přibližně do roku 1992
 • 36-78-2 – přibližně do roku 2004
 • 36-52-H/001 – přibližně do roku 2009

Objednávky a dotazy na školení zasílejte na e-mail obchod@hotjet.cz (do objednávky vepište datum narození, rodné číslo a trvalé bydliště).

V případě dotazu na školení volejte na tel. 777 427 427

CERTIFIKÁT AUTORIZOVANÁ OSOBA – Instalatér soustav s tepelnými čerpadly a mělkých geotermálních systémů ke stažení zde

logologologo
logologo
 

Datum: 12.8.2015
Organizace: HOTJET CZ, s. r. o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo ENBRA
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czOd noci je uzavřen Libeňský most, tramvaje jsou odkloněnyKostel s obtížemi vzdoroval válce i totalitě. Dostal moderní skleněnou střechu a ožíváKonzultace a novinky Zehnder na veletrhu Infotherma a Moderní vytápění & DřevostavbyHELUZ školení realizačních firem 2018