Tepelné čerpadlo S-Therm třetí generace je ideální pro otopnou soustavu s podlahovým vytápěním

Datum: 17.5.2017  |  Organizace: SINCLAIR CORPORATION LTD.   |  Firemní článek

Firma Sinclair uvádí na trh třetí generaci tepelného čerpadla S-Therm, která je zapsána do dotačních programů Nová zelená úsporám a Kotlíková dotace. Nová generace si zachovává splitové provedení a je navržena pro vytápění především budov s otopnou soustavou, kde převažuje podlahové vytápění.

SINCLAIR CORPORATION LTD.
NEPA s.r.o., Purkyňova 45
612 00 Brno

tel.:800 100 285, 541 590 143, fax: 541 590 124
e-mail:
web:www.sinclairheatpumps.eu  www.sinclair-solutions.com/cs

Konstrukce jednotek S-Therm umožňuje vytápění budov s radiátory, ale je potřeba brát na vědomí, že vyšší teplota topné vody o něco snižuje topný faktor (COP) a je limitována maximální výstupní teplotou vody 55 °C. Dále nechybí možnost ohřevu teplé vody a připojení výměníku pro ohřev bazénu. Tepelné čerpadlo může být použito i pro chlazení s teplotou chladící vody nad teplotou kondenzace, vhodná je například kombinace s chladícím stropem. V opačném případě dochází ke kondenzaci na komponentech vnitřní jednotky tepelného čerpadla, což je nežádoucí.

V jednotkách jsou použity moderní komponenty, které umožňují dosáhnout vysokých účinností.

 • Dvoustupňový rotační kompresor se vstřikováním par a s řízením otáček umožňuje dynamickou změnu výkonu během celého roku v závislosti na venkovní teplotě.
 • Použité oběhové čerpadlo WILO umožňuje udržovat požadovaný teplotní spád mezi vstupní a výstupní teplotou vody pomocí regulace otáček.
 • EC ventilátory s vysokou účinností snižují příkon potřebný k chodu jednotky.
 • Elektronický expanzní ventil umožňuje lepší regulaci než dříve používaný termostatický ventil.

Dále vnitřní jednotka obsahuje důležité komponenty na straně topného systému.

 • Elektro-patrony, které tepelné čerpadlo využívá jako bivalentní zdroj. Jednotka připojuje bivalentní zdroj podle potřeby ve dvou krocích. V prvním kroku zapíná 2 kW a ve druhém připne další 4 kW, tedy maximální výkon bivalentního zdroje 6 kW.
 • Oběhové čerpadlo WILO.
 • Expanzní nádoba.
 • 3- cestný ventil pro ohřev teplé užitkové vody.
Ovládání
Ovládání
Ovládání

Ovládání

Pro uživatele je připraveno intuitivní ovládání nejen v českém jazyce, které umožňuje snadné nastavení potřebných parametrů.

 • Teploty dvou ekvitermních okruhů. Například první okruh s vyšší teplotou pro radiátory a druhý s nižší teplotou výstupní vody pro podlahové topení.
 • Teplotu teplé užitkové vody.
 • Časovač cirkulace užitkové vody.
 • Teplotu bazénu.

Komfortnímu ovládání jednotek dále napomáhá možnost připojení jednotky na internet a využít možnosti vzdáleného ovládání, které umožňuje snadné nastavení i v nepřítomnosti uživatele v dané budově.

GSH IRAD
Jednotka GSH IRAD
Venkovní jednotky 3. generace
Venkovní jednotky 3. generace s označením GSH-70ERAD, GSH-90ERAD, GSH-110ERAD a GSH-130ERAD

 

Datum: 17.5.2017
Organizace: SINCLAIR CORPORATION LTD.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo GEMINOX
logo THERMONA
logo FENIX
logo DANFOSS
logo ENBRA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVlastník Automatických mlýnů odmítá, že je koupil pro spekulaceMobilní stavební jednotka bude lidem pomáhat, ale nenahradí jeNová generace vysavačů UltraOne: Vysoký výkon, snadné ovládání a nízká hlučnostVánoce ve znamení tepla, to jsou nízkoenergetické radiátory RADIK RC