První tepelné čerpadlo Buderus vzduch/voda v designovém titanovém provedení

Datum: 15.8.2017  |  Organizace: Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus  |  Firemní článek

Tepelná čerpadla se na českém trhu stávají stále oblíbenějším zdrojem tepla. Značka Buderus rozšířila portfolio svých výrobků v této oblasti a letos v dubnu uvedla na trh nové tepelné čerpadlo vzduch/voda Logatherm WLW196 iAR.

Bosch Termotechnika s.r.o. , obchodní divize Buderus
Průmyslová 372/1
108 00 Praha 10

tel.:272 191 110
e-mail:
web:www.buderus.com/cz/

Nová moderní tepelná čerpadla Buderus Logatherm WLW196 iAR získávají energii ze vzduchu v okolním prostředí, a tu následně předávají do vody v otopné soustavě vytápěného objektu. K dispozici jsou 4 výkonové varianty čerpadla – 4, 8, 11 a 14 kW. Pokročilá invertorová technologie umožňuje plynule řídit okamžitý výkon celého zařízení. Výkon tepelného čerpadla se tak automaticky přizpůsobuje aktuálním potřebám uživatele a využívá jen tolik energie, kolik je právě potřeba.

Dalším faktorem, který přispívá k úspoře nákladů na vytápění, je účinnost zařízení. Tepelné čerpadlo je zařazeno do třídy energetické účinnosti A++ a dosahuje topného faktoru COP až 4,131. Výstupní teplota 62 °C umožňuje využití tohoto tepelného čerpadla i v objektech vybavených radiátory, není tak nutné investovat další finanční prostředky do podlahového vytápění.

Tepelné čerpadlo se skládá ze dvou jednotek – venkovní a vnitřní. Tělo venkovní jednotky je vyrobeno z lehkého EPP materiálu s vynikajícími tepelnými a akustickými izolačními vlastnostmi. To usnadňuje nejen transport a instalaci čerpadla, ale hlavně významně přispívá ke snížení hluku a nežádoucích vibrací. Ve vzdálenosti 1 metru dosahuje hladina akustického tlaku venkovní jednotky 40 decibelů, tedy přibližně stejné úrovně jako lednice.

Vnitřní jednotka je k dostání ve třech variantách, a to bez elektrického dohřevu, s elektrickým dohřevem nebo s integrovaným zásobníkem teplé vody. Vnitřní jednotky jsou vybaveny pokročilou regulací, která umožňuje integraci do systémů s míchanými okruhy nebo např. fotovoltaickým systémem.

Přední kryt vnitřních jednotek je vyroben z nerozbitného titanového skla, které z tohoto stroje činí designově perfektní vybavení domácnosti. Velkou výhodou tepelného čerpadla je jeho kompaktní konstrukce – provedení T190 Comfort s integrovaným zásobníkem potřebuje pouze 1 m2 podlahové plochy. Unikátní technické a designové provedení ocenila také porota prestižní německé soutěže Red Dot Design Award – tepelné čerpadlo Buderus Logatherm WLW196 iAR získalo ocenění „Red Dot: Best of the Best“ za nejlepší produkt v kategorii Vytápění.

Díky integrovanému IP modulu lze tepelné čerpadlo řídit na dálku pomocí chytrého telefonu. Stačí si do zařízení s operačním systémem Android nebo iOS nainstalovat aplikaci EasyControl a odkudkoliv měnit nastavenou pokojovou teplotu, teplotu TV nebo sledovat solární zisky topného systému. Aplikace je volně ke stažení na App Store nebo Google Play.


1 Při teplotě okolního vzduchu 2 °C a teplotě topné vody 35 °C.

 

Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo THERMONA
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Tokiu chtějí postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světěPříklad výpočtu návratnosti investice vrtu pro tepelná čerpadla - II.VIDEO: Řízené větrání zajistí interiér napěchovaný čerstvým vzduchemJak ušetřit v domácnosti: Porovnejte ceny dodavatelů elektřiny a plynu