Super tichá tepelná čerpadla PANASONIC

Datum: 7.10.2017  |  Organizace: Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)  |  Firemní článek

Panasonic představil novou řadu tichých tepelných čerpadel Aquarea T-CAP SQ, určených pro instalaci i v těsných obytných prostorech, kde je tichý provoz obzvlášť důležitý. Jedná se tedy o ideální řešení pro vytápění rodinných domů například v satelitních zástavbách, kde rozestupy mezi domy bývají minimální.

Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizace)
Thámova 13
186 00 Praha 8

tel.:+420 236 032 511, call centrum +420 236 032 911
e-mail:
web:www.aircon.panasonic.eu

 • Panasonic Aquarea T-CAP SQ v kostce:
  • Super tichý provoz – hladina zvuku snížena až na 50 dB(A)
  • Dva zvukové módy – běžný a šepot
  • Energetická účinnost COP 5,03
  • Ideální pro rodinné domy v hustých zástavbách, kde jsou minimální rozestupy mezi domy
  • Efektivní provoz při venkovní teplotě -20 °C

T-CAP SQ s výkonem 9 kW dosahuje v normálním režimu úroveň hlasitosti 61 dB (A) a úroveň 50 dB (A) v režimu šepot, což je míra hluku, která je v tabulkách hlučnosti přirovnávána ke zvukům mírného deště. Snížení hlučnosti na tuto úroveň bylo dosaženo pomocí materiálů absorbujících zvuk, jež se běžně používají v automobilovém průmyslu nebo počítačových systémech. K velmi nízké hlasitosti přispívají i třílopatkové ventilátory Panasonic, takže venkovní jednotku lze bez obav instalovat v těsné blízkosti domácností.

Panasonic Aquarea T-CAP SQ
Panasonic Aquarea T-CAP SQ

T-CAP-SQ je k dispozici v 9, 12 a 16kW (3fázové) provedení a všechny modely poskytují vysokou účinnost COP až 5,03 * (A7 / W35). Jednotky pracují bez poklesu výkonu i při venkovních teplotách -20 stupňů, což poskytuje dostatečnou rezervu pro optimální návrh celého topného systému. Čerpadla Aquarea T-CAP SQ mohou efektivně nahradit i stávající naftová, olejová nebo plynová topidla s teplotou vzduchu až do 60 stupňů Celsia.

Tepelná čerpadla vzduch-voda T-CAP SQ jsou součástí řady Aquarea Generace H a těží z nejnovějších technologií tepelných čerpadel Panasonic. Tyto jednotky jsou řízeny novým ovladačem Generace H, který nabízí programy časového spínače pro příjemné vytápění v zimě a chlazení v létě. Navíc díky zobrazení aktuální energetické účinnosti tepelného čerpadla (COP) může uživatel v reálném čase vidět, jak efektivně pracuje jeho systém.

Super tichá tepelná čerpadla mohou být připojena i do prostředí Panasonic Smart Cloud, takže uživatel může ovládat celý systém na dálku přes internet.

Pro vice informací navštivte www.aircon.panasonic.eu.


* výsledek EHPA měření v podmínkách EN14511

 

Projekty 2017

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo FENIX
logo THERMONA
logo ENBRA
logo FV PLAST
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czZájem o nájemní bydlení v Praze v posledních letech rosteVyladění interiéru podle feng shui: Prvek zeměPražský týden designu a módy kromě české špičky uvede věhlasné zahraniční designéryKam s televizí a jak ji chránit