Archiv článků od 20.4.2011 do 11.8.2015

zadejte vlastní článek

zpět na aktuální články       1  2  3   

Redakční návštěva: Pasivní Základní umělecká škola Karla Malicha v Holicích

11.8.2015 | Ing. Petr Bohuslávek, redakce
Velkorysá architektura, funkční dispozice a technické řešení zaměřené na udržitelnost, to je Základní umělecká škola Karla Malicha v Holicích. Budovou v pasivním standardu, která je již rok v provozu, nás provedl její spoluautor Dalibor Borák. Stavba se umístila na prvním místě v kategorii Obec soutěže Energy Globe Award.

AERMAX PLUS: vysoce ekonomické a spolehlivé ohřívače vzduchu s úsporou 30 %

20.8.2014 | 4heat s.r.o.
Ohřívače PLUS firmy 4heat, navržené ve speciálních laboratořích pro výzkum a rozvoj, využívají pokročilých technologií premixových hořáků a propracovaného elektronického ovládání. Elektronická karta ohřívače PLUS reguluje potřebný výkon v závislosti na skutečných tepelných požadavcích.

Varianty elektrického vytápění se zdroji ohřívajícími přímo vzduch

15.7.2014 | Ing. Jan Blažíček, redakce
Poté, co jsme podrobněji probrali členění systémů elektrického vytápění podle zdroje tepla a podle způsobu přenosu tepla (sálavé a konvekční), přišla řada na další možné kritérium třídění, kterým je způsob distribuce tepla.

Jednoduché, úsporné a spolehlivé vytápění vysokých prostor Nivolátory

13.6.2014 | UNITHERM, s. r. o.
UNITHERM, s.r.o. již 20 let výhradně zastupuje na území ČR a SR holandskou společnost Nivola, tato společnost se od roku 1956 zabývá vytápěním velkoprostorových hal, skleníků, skladů a všeobecně vysokými prostory s cílem co nejvíce snížit náklady na vytápění a údržbu topných systémů. Pro tento účel byl vyvinut Nivolátor.

Varianty konvekčního elektrického vytápění

26.5.2014 | Ing. Jan Blažíček, redakce
Systémy elektrického vytápění lze dělit podle několika kritérií. Jedním z nich je způsob přenosu tepla. Šíření tepelné energie z jednoho místa na druhé může probíhat prouděním (konvekcí), sáláním (radiací) nebo vedením (kondukcí). V tomto článku se zaměříme na přenos tepla konvekcí.

Jak správně vybrat větrací jednotku

21.2.2014 | ROSA In. s.r.o.
Na trhu je větší množství větracích jednotek, které lépe nebo hůře splňují základní požadavek - řízené větrání se zpětným ziskem tepla. Zde je několik pohledů, které Vám pomohou vybrat správně.

DAIKIN uvádí na trh první tepelné čerpadlo vzduch–vzduch s chladivem R32

16.12.2013 | DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL EUROPE - CZECH REPUBLIC spol. s r.o.
DAIKIN uvádí na evropský trh první tepelné čerpadlo vzduch–vzduch s ekologicky nezávadným chladivem R32. Chladivo R32 činí z Ururu Sarara energeticky nejúspornější zařízení ve své třídě na trhu.

Model řízení vzduchotechnické jednotky

22.4.2013 | Bc. Michal Lom, Ing. Václav Matz, Ph.D.
Článek popisuje obecný princip funkce vzduchotechnické jednotky. Popsány jsou jednotlivé komponenty VZT jednotky a jejich funkce. Závěrem je vytvořen model VZT jednotky a algoritmus, který je implementován ve formě softwarového modulu v programovacím prostředí. Takto vytvořený modul slouží pro analýzu funkce a energetické zhodnocení chování VZT jednotky.

Topení klimatizací i v mrazech už není problém

6.12.2012 | RAN s.r.o.
Zachování vysokého výkonu i při extrémně nízkých teplotách, teplo ihned po spuštění, nízké provozní náklady, technologie pečující o zdraví a osobitý design vnitřní jednotky. To vše nabízí LG Prestige Inverter V.
Romotop - krb pro nízkoenergetické domy s minimem sálání

Novinka u Romotopu – teplovodní krbové vložky KV 025 W 01 a KV 025 W 02

21.11.2012 | Romotop s.r.o.
Vedle teplovzdušné krbové vložky Romotop KV 025 LN s vedením spalin double spin nyní i verze KV 025 W 01 s dvojitým prosklením a KV 025 W 02 s trojitým zasklením a minimem tepelného záření pro nízkoenergetické a pasivní domy.
zemní výměník tepla, předchlazení a předehřev vzduchu

Energie země a její využití pro předehřev a předchlazení větracího vzduchu

12.3.2012 | doc. Ing. Karel Papež, CSc., Ing. Kristýna Smutná, ČVUT Fakulta stavební Praha, katedra TZB
Článek se zabývá představením systému zemního výměníku jako zdroje pro předehřev a předchlazení větracího vzduchu pro budovy. Úvod je věnován popisu celého systému, jeho jednotlivých částí a také parametrů, které nejvíc ovlivňují chování a výkon celého systému. V druhé části je představen jednoduchý model, kde je možno pozorovat, jak změna jednotlivých parametrů skutečně ovlivňuje množství tepla a chladu, které je z daného systému možno získat.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 25.04.2012 01:42

Veletrhy Moderní vytápění a Krby a kamna opět v únoru na Výstavišti Praha Holešovice

8.2.2012 | Terinvest, spol. s r. o.
23. - 26. 2. 2012 opět veletrhy moderního a úsporného bydlení – Dřevostavby, Moderní vytápění, Krby a kamna, Windoor expo, Floor Expo a Zahradní nábytek.

Znalecké posudky mohou ušetřit milióny tun emisí CO2

30.1.2012 | podle podkladů firem Testo AG, CO2 online GmbH upravil Ing. Josef Hodboď
Kontrola otopné soustavy běžného RD trvá asi 1 hod, hodnotí se 7 kritérií. Výsledkem je bodové ohodnocení, ze kterého je zřejmý vliv jednotlivých kritérií na celkovou efektivitu soustavy a barevně jsou znázorněny části otopné soustavy od optimální až po zvláště neefektivní. Postup hodnocení je v Příručce pro kontrolu tepelné soustavy.

Zkušenosti s pravidelnou kontrolou kotlů a srovnání metodik

30.1.2012 | Ing. Renata Straková, Ing. Josef Knob, Entech-Group s.r.o.
Pravidelná kontrola řeší stav kotle a kouřovodu, jeho příslušenství, zabezpečení a regulace. Kromě technického stavu a údržby se kontrolují i dokumentace, provozní předpisy, návody a další dokumenty. Vyčísluje se celková účinnost kotle z výsledku měření, stanovuje se referenční resp. minimální účinnost kotle a navrhují se případná opatření.
diskuse: 1 příspěvek, 01.02.2012 17:33

Nová generace vzduchových clon

18.10.2011 | Multi-VAC spol. s r.o.
Společnost Multi-VAC nabízí v současné době sedm základních typů clon pro široké spektrum použití od prověřeného českého výrobce, společnoti 2VV, s.r.o. Sortiment obsahuje nejen clony pro průmyslové provozy, ale i designové clony pro komfortní interiéry.

Krbová kamna Romotop LUGO nyní s akumulací

22.9.2011 | Romotop s.r.o.
Před nedávnem firma Romotop uvedla na trh dvojici modelů krbových kamen vybavených speciálními akumulačními tvarovkami Romotop, zajišťujícími sálání tepla krbovými kamny ještě dlouho po vyhasnutí ohniště. Tímto navazujeme na další model doplněný akumulačními prvky firmy ROMOTOP.

Krbová kamna s akumulací, opravdu luxusní kousek od Romotopu

30.8.2011 | Romotop s.r.o.
I letos potvrdil Romotop svou pozici lídra a představil řadu novinek v mnoha variantách krbových kamen a krbových vložek. U nás neobvyklými jsou krbová kamna ARONA a LUGO s akumulací. „Něco navíc“ se tentokrát skrývá ve schopnosti kamen akumulovat vyrobené teplo a rozložit jeho sálání do dlouhého časového intervalu. A že tato doba je opravdu výjimečná, zjistíte po přečtení článku.

Cesta k úsporám s kalkulačním programem izolační rohože Klimafix

15.8.2011 | ROCKWOOL, a.s.
Samolepicí lamelová izolační rohož Klimafix ušetří až třetinu času potřebného pro její aplikaci při montáži. Stačí jen odříznout správnou délku, položit na očištěné potrubí, stáhnout separační fólii, přitlačit a nalepit.

Novinka na českém trhu, vzduchotechnický topný systém RESIDENCIAT

21.4.2011 | CIATIK TRADE s.r.o.
CIAT přichází v tomto roce na trh s novinkou RESIDENCIAT. Na český trh se tak dostává vzduchotechnický topný systém, který využívají např. celé Spojené státy. Systém RESIDENCIAT zajistí v rámci jednoho systému topení, chlazení i rekuperaci s mnohem nižšími náklady na pořízení i provoz než klasické systémy.

Oceněná kompaktní rekuperační jednotka EHR 325 Ekonovent

20.4.2011 | ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o., Ing. Ivan Cifrinec
Rekuperační jednotka EHR 325 Ekonovent je vyvinutá pro pasivní a nízkoenergetické stavby. Skříň rekuperační jednotky vykazuje extrémně nízké tepelné ztráty zejména díky její unikátní konstrukci. Účinnost je až 92 %. ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o. získal za EHR 325 Ekonovent ocenění „ZLATÁ MEDAILE SHK 2011“.
zpět na aktuální články       1  2  3   

Projekty 2017

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Partneři - Vytápění

logo ENBRA
logo GEMINOX
logo FENIX
logo THERMONA
logo DANFOSS
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

 
 

Aktuální články na ESTAV.czNejužší dům světa stojí ve Varšavě, bydlení v něm připomíná pohyb po lešeníByty kupujeme dle lokality, nejméně dbáme při výběru na energetickou náročnostVitra představila novinky i produktové updaty na Salone del Mobile 2017Středočeský kraj požádal ministerstva o peníze na nové školky