Nový energetický projekt v Brumově-Bylnici

Datum: 2.10.2015  |  Organizace: Kloboucká Energo, s.r.o.  |  Firemní článek

Sloganem Waldery je „Vše pro dům až na dvůr“ a právě teď staví pátou největší linku na výrobu pelet v ČR. Kromě otopu na e-shopu nabízí i profesionální zahradní substráty, mulčovací kůru, hnojiva, písky nebo krmiva pro zvířata.

Kloboucká Energo, s.r.o.
Vlárská 321
763 31 Brumov - Bylnice

tel.:778 700 776
e-mail:
web:www.waldera.cz

Valašskokloboucká společnost Eurocorp pod značkou Waldera buduje ve Vlárském průsmyku energetický projekt přeshraničního významu.

V návaznosti na rozšíření pilařské výroby roste v areálu pily Kloboucké Lesní v Brumově-Bylnici peletovací linka, která bude z pilin a hoblin vyrábět dřevní pelety, a distribuční centrum s vlastní dopravou, odkud se budou vyráběné pelety přímo rozvážet zákazníkům.
„Inspirovali jsme se v Rakousku, kde funguje tradiční model spotřeby tzv. lokální energie – zákazník topí peletami nebo briketami, které vznikly z pilin z místní pily při zpracování dřeva vytěženého v okolních lesích,” říká Marek Řebíček, ředitel Waldery.

Sloganem Waldery je „Vše pro dům až na dvůr“ a kromě otopu na e-shopu www.waldera.cz nabízí i profesionální zahradní substráty, mulčovací kůru, hnojiva, písky nebo krmiva pro zvířata. Zákazníci na Moravě a západním Slovensku tak získají pohodlnou distribuci vším, co jejich dům a zahrada potřebují.

Objednávky jsou distribuovány nákladními automobily s přívěsným terénním manipulátorem, který složí paletu přesně tam, kam zákazník ukáže – třeba až do garáže nebo stodoly. Dřevní pelety lze navíc objednávat volně ložené v cisterně a nechat si zásoby na zimu nafoukat přímo do zásobníku u kotle. Výroba disponuje skladovacími sily na pelety o kapacitě 2 000 t. Samozřejmostí je i možnost osobního odběru přímo v Brumově-Bylnici.

Celý projekt má zásadní význam pro celý Valašský region – linka bude se svou kapacitou 20 000 tun ročně pátou největší v republice a i s navázanou distribucí vytvoří dvacet nových pracovních míst.


„Zkušenosti s distribucí pelet sbírám již osm let a těší mě, že své znalosti budu moci přenést i do jejich výroby. Kloboucká lesní obhospodařuje desetitisíce hektarů lesa s kvalitním valašským dřevem a technologie na pile jsou špičkové. A já se těším, že díky tomu budou naše výrobky a s nimi spojené služby na světové úrovni,“ dodává Řebíček.

Velkým tématem nejen ve Valašském regionu bude plánovaná státní podpora výměny kotlů na uhlí za moderní ekologické vytápění. Waldera nabízí odborné poradenství všem, kteří uvažují o výměně stávajícího kotle na uhlí za moderní dotovanou technologii.

Odbornou konzultaci stejně jako osobní odběr zboží z nabídky e-shopu www.waldera.cz lze předem domluvit s paní Michaelou Brumovskou na telefonu +420 778 700 776 nebo na emailu brumovska@waldera.cz.

 

Datum: 2.10.2015
Organizace: Kloboucká Energo, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo ENBRA
logo GEMINOX
logo THERMONA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czŠance pro Libeňský most: IPR navrhuje nebourat a zároveň postavit most novýNové administrativní centrum AFI Karlín bude příkladem možností vertikálních zahradLidé zablokovali Libeňský most na protest proti jeho zbouráníSchell - komplexní řešení pro veřejné sanitární prostory