Zdeněk Lyčka jmenován (soudním) znalcem pro kotle a tuhá paliva

Datum: 8.2.2018  |  Autor: redakce

Jen nemnoho odborníků v naší branži se zabývá problematikou malých zdrojů tepla na pevná paliva tak dlouhodobě a komplexně jako Ing. Zdeněk Lyčka. 6. 2. 2018 byl u Krajského soudu v Ostravě jmenován znalcem pro teplovodní kotle a lokální topidla na pevná paliva včetně znalectví pro paliva se specializací na tuhá biopaliva.

Dlouholetý spolupracovník redakce TZB-info Ing. Zdeněk Lyčka (přehled článků na TZB-info) byl 6. 2. 2018 na základě slavnostního slibu u Krajského soudu v Ostravě jmenován znalcem pro teplovodní kotle a lokální topidla na pevná paliva včetně znalectví pro paliva se specializací na tuhá biopaliva. Ze znalostí jeho dřívější odborné práce a vysokého stupně pečlivosti věříme, že jeho znalecké posudky budou významným přínosem při řešení soudní problematiky v oboru vytápění.


Ing. Zdeněk Lyčka, Infotherma 2018, stánek TZB-info, foto redakce

V těchto dnech také vychází kniha Kontroly teplovodních kotlů na pevná paliva, jejímž autorem je Ing. Zdeněk Lyčka. Kniha se zabývá podrobným výkladem problematiky pravidelných kontrol kotlů podle zákona o ochraně ovzduší.

Člen redakce TZB-info Ing. Vladimír Stupavský k ní napsal úvodník, který zde připojujeme z důvodu, že dobře charakterizuje osobnost Ing. Lyčky:

"Jen nemnoho odborníků v naší branži se zabývá problematikou malých zdrojů tepla na pevná paliva tak dlouhodobě a komplexně jako Ing. Zdeněk Lyčka. V dnešní turbulentní době, kdy se Evropa pomalu odklání od dosavadního trendu používání fosilních paliv k vytápění a výrobě elektřiny, je obzvlášť důležité sledovat anebo se dokonce spolupodílet na tvorbě legislativy a technických standardů, které formují nová pravidla, jak uspět na trhu ve stále více konkurenčním prostředí. Zdeněk, mimo jiné soudní znalec v oboru pevných paliv a spalovacích zařízení, se v těchto vodách vždy výborně orientuje a bývá u zdrojů informací. Velice často přispívá svým pohledem odborníka ke zlepšení stávajících předpisů, ale také k různým opravám nedostatků, které se při nově formulovaných normativních a legislativních opatřeních tu a tam objeví.
Velmi si považuji, že byl Zdeněk před pěti lety jednomyslně zvolen do představenstva národní asociace Klastr Česká peleta, která sdružuje stovku důležitých firem z oboru ekologického vytápění – od dodavatelů a producentů paliv přes topenářské firmy až po výrobce a prodejce kotlů a kamen na pevná paliva. Zdeněk je totiž svým způsobem unikát: spojuje praktické zkušenosti z konstrukcí teplovodních kotlů a automatických hořáků vlastní konstrukce se zkoušením tepelných zařízení a systémů, vše s dokonalou znalostí domácí i evropské legislativy a technických standardů. Ze Zdeňkových vědomostí a rad často čerpáme. Je jenom dobře, že tato kniha jeho zkušenosti rozšiřuje pro širší veřejnost."


Pozn. redakce:
Ing. Zdeněk Lyčka, znalec pro teplovodní kotle a lokální topidla na pevná paliva včetně znalectví pro paliva se specializací na tuhá biopaliva
Ing. Zdeněk Lyčka bude přednášet i v doprovodném programu blížícího se veletrhu Aquatherm Praha ve čtvrtek 1.3.2018 a rovněž zde bude křát novou knihu Kontroly teplovodních kotlů na pevná paliva:

Komíny a kontroly kotlů

pořádá: TZB-info a Společenstvo kominíků ČR
místo konání: vstupní hala 2, přednáškový sál – přízemí
moderuje: Ing. Josef Hodboď, TZB-info

Komín je nejnamáhavější část stavby. Nevyplatí se něm šetřit. Nová příručka Jak si doma zatopíte II. je určena spíše pro stavebníky a projektanty. V příručce jsou například detaily ke správnému provedení spalinové cesty, spotřeba spalovacího vzduchu a výpočet teploty sousedních materiálů. Kontroly kotlů jsou také velmi aktuální téma. Objevuje se problém zdvojení kontrol, nejasnosti i stran odborně způsobilé osoby i podoby dokladu o kontrole. Přijďte diskutovat a vyjasnit si názory. Toto téma doplní i slavnostní křest další nové knihy.

14:30 – 17:00
  • Problematika určení bezpečné teploty ve stavební konstrukci okolo komína – provětrávaná a neprovětrávaná mezera v souvislosti s půdními vestavbami.
  • Požární bezpečnost spalinových cest - Hasičský záchranný sbor.
  • Renoflex – flexibilní plastový odvod spalin pro kondenzační plynové kotle, ideální pro rekonstrukce, Ing. Jan Soukup, odborný konzultant pro Čechy, Brilon a.s.
  • Prezentace nové příručky – rádce provozovatelům topidel a krbů na pevná paliva
  • Kontroly kotlů - Ing. Zdeněk Lyčka, znalec pro teplovodní kotle a lokální topidla na pevná paliva včetně znalectví pro paliva se specializací na tuhá biopaliva
  • Slavnostní křest knihy Kontroly kotlů, kterou právě vydalo nakladatelství LING Vydavatelství s.r.o.
 

Hodnotit:  

Datum: 8.2.2018
Autor: redakceSdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápíme tuhými palivy

logo ATMOS
logo VIADRUS

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo DANFOSS
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo ENBRA

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží