Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Tepelná čerpadla Panasonic Aquarea obdržela certifikaci Passive House Component

Společnost Panasonic Heating & Cooling Solutions oznámila, že její vysoce účinná tepelná čerpadla Aquarea All-in-One Compact, Aquarea Bi-Bloc a větrací jednotka s rekuperací tepla byly certifikovány jako Passive House Component (komponent vhodný do pasivního domu) respektovanou německou organizací Passive House Institute (PHI).


PHI je nezávislý výzkumný ústav založený v roce 1996, jenž sehrál klíčovou roli při vývoji konceptu Passive House (Pasivní dům). Tak je označována budova, která splňuje přísná kritéria energetických úspor při provozu domu. Jedná se o jediný mezinárodně uznávaný a na výkonnosti založený energetický standard ve stavebnictví. Passive House je dobrovolný standard energetické účinnosti, který snižuje ekologickou stopu budovy a nedílnou součástí takových staveb je i velmi nízká spotřeba energie za účelem vytápění nebo chlazení.

„Je mi ctí, že jednotky z naší řady rezidenčních tepelných čerpadel Aquarea dostávají tak důležitou certifikaci," říká Radek Vanduch, hlavní technik společnosti Panasonic Heating & Cooling Solutions a dodává: „Snažíme se vytvářet energeticky účinná řešení, která poskytují vysokou míru pohodlí pro uživatele domácnosti i nemalé ekonomické úspory v energetických nákladech.“

Tepelná čerpadla vzduch-voda a ventilační jednotka společnosti Panasonic byly certifikovány díky svému vysokému výkonu, účinnosti, výjimečnému uživatelskému komfortu a nízkým nákladům na energii. Inovativní technologie Aquarea přeměňuje teplo ve vzduchu na teplo pro využití v domácnosti. Ve srovnání s konvenčními kotli a elektrickými ohřívači, snižuje emise CO2 a dopad na životní prostředí. Panasonic je jedním z mála výrobců, kteří vyrábějí modely tepelných čerpadel o výkonu 3 kW. Tyto modely se využívají právě v pasivních domech, protože mají vysokou účinnost a lze je přesně řídit podle aktuálního požadavku na vytápění.

Více informací


Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)
logo Panasonic (divize tepelná čerpadla a klimatizační technika)

Společnost Panasonic je jedním z předních světových výrobců klimatizačních systémů a tepelných čerpadel. V tomto oboru má přes 60 let zkušeností. Své produkty vyváží do více než 120 zemí a dosud vyrobila více než 200 miliónů kompresorů.

 
 
Reklama