ČEZ skrze INVEN CAPITAL investuje do evropského lídra v prodeji chytrých termostatů

Datum: 1.5.2016  |  Organizace: ČEZ, a. s.  |  Firemní článek

INVEN CAPITAL se stal druhým největším akcionářem mnichovské společnosti tado°, lídra na evropském trhu nabízející chytré řízení teploty v domácnosti. Díky tomuto řešení lze uspořit až 31 % nákladů na vytápění i klimatizaci.

„Investicí do společnosti tado° pokračujeme v rozvíjení našich aktivit v oblasti decentralizované energetiky a chytrých řešení pro zákazníky. Tento termostat nejen řídí teplotu v domácnosti tak, aby dosáhl největší úspory, ale dohlíží i na provoz kotle, takže vám dá vědět třeba o nutnosti jeho revize a rovnou vám nabídne vhodného údržbáře i s volnými termíny,“ přibližuje řešení Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.

Na rozdíl od konkurence dokáží termostaty plynule najíždět a sjíždět kotel bezskokových změn, které jsou energeticky náročné.
Řešení od společnosti tado° je kompatibilní s naprostou většinou dostupných kotlů a jednoduše se ovládá přes mobilní aplikaci.
„Když odejdete z domu, termostat automaticky sníží teplotu a budete-li se opět blížit zpět, začne prostor vytápět či klimatizovat. Aby termostat dosáhl co největší úspory, pracuje také s předpovědí počasí a učí se průběžně z reálného provozu,“ vysvětluje Petr Míkovec, generální ředitel INVEN CAPITAL.

„Chytré řízení teploty již nyní využívají miliony domácností a není pochyb o tom, že budou součástí budoucího standardu i s ohledem na jejich stále rostoucí roli v boji proti globálnímu oteplování. Naše řešení je navíc uživatelsky velmi příznivé a nejlépe propojené s poskytovateli různých služeb,“ říká Christian Deilmann, spoluzakladatel a generální ředitel tado°. Podle studie Frost & Sullivan by měl trh s chytrými termostaty v Evropě dosáhnout hodnoty 2,5 miliardy dolarů do roku 2019.


tado°, lídr na evropském trhu nabízející chytré řízení teploty v domácnosti

Celková částka získaná od všech investorů na rozvoj firmy tado° za několik posledních let již přesáhla 50 milionů euro. INVEN CAPITAL získal svou investicí druhý největší podíl v řádu desítek procent a místo v představenstvu. Jedná se již o třetí investici na německém trhu do cleantech společností. ČEZ skrze INVEN CAPITAL vstoupil do firmy sunfire, jež rozvíjí a uvádí do průmyslové výroby nejpokrokovější energetické technologie přispívající ke snižování emisí CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů, a také do společnosti sonnen, světové jedničky ve výrobě inteligentních bateriových systémů na skladování energie pro domácnosti. Investicí do společnosti tado° se ČEZ vedle chytrých zákaznických řešení v oblasti elektrické energie vydává i do sektoru poskytování tepla, resp. chlazení.

tado GmbH byla založena v Mnichově roce 2011. Firma prodala již na 50 tisíc chytrých termostatů a každoročně její prodeje rostou o stovky procent. Zaměstnává téměř 100 pracovníků, systém údržby a další služby jsou na smluvní bázi.

 

Datum: 1.5.2016
Organizace: ČEZ, a. s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcíchDiskuse (3 příspěvky, poslední 03.05.2016 08:39)


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo ENBRA
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czV Tokiu chtějí postavit nejvyšší dřevěný mrakodrap na světěPříklad výpočtu návratnosti investice vrtu pro tepelná čerpadla - II.VIDEO: Řízené větrání zajistí interiér napěchovaný čerstvým vzduchemJak ušetřit v domácnosti: Porovnejte ceny dodavatelů elektřiny a plynu