Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Vytápíme kapalnými palivy


Mohlo by vás zajímat


12.5.2022TOMEGAS s.r.o.
Každý nový výrobní proces potřebuje energii. Co ale dělat, když je v místě nedostupná nebo lokace nabízí pouze jedno řešení, které je příliš drahé? Je třeba se porozhlédnout po jiné alternativě. A tou je kapalný plyn.
5.4.2022SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.
Jaké jsou hlavní požadavky a dotčené kategorie zdrojů tepla pro uvádění energetických štítků? Jak vypadají energetické štítky pro kotle, kamna, tepelná čerpadla a ohřívače vody? Na konci článku naleznete také odkaz na bezplatný e-learning kurz k tématu energetických štítků pro zdroje tepla.
18.3.2022Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Budoucnost vytápění nebude založena jen na jedné technologii. Očekáváme rychlý růst elektrifikace. Souběžně se však budou prosazovat řešení kombinující více technologií a respektující individuální aspekty stávajících obytných budov i možnosti jejich majitelů, říkají experti Bosch Termotechnika.
10.3.2022Ing. Zdeněk Lyčka
Dne 1. března 2022 nabyla platnosti Vyhláška o kontrole provozovaného systému vytápění a kombinovaného systému vytápění a větrání, která je prováděcí vyhláškou k § 6a odst. 6 zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií a čekali na ní energetičtí specialisté.
Podzemní zásobníky pro kapalný plyn TOMEGAS
4.3.2022TOMEGAS s.r.o.
Každý nový výrobní proces musí být v dnešní době extrémně ohleduplný k životnímu prostředí. Bez toho by nemohl v podstatě začít existovat, což si stát velmi pečlivě hlídá. Firmy proto hledají optimální cestu ke snižování energetické náročnosti výroby a současně se snaží využívat ekologických zdrojů energie.
14.12.2021Ing. Vladimír Jirout, Ing. Jiří Vrba, TNK 105 Komíny
Ověření komína pro nový nebo měněný spotřebič paliv vyžaduje do výpočtů zadávat správné údaje. Pro výpočty lze využít velmi dokonalé výpočetní programy, a k tomu je uveden přehled zadávaných údajů. Stále však záleží na znalostech a zkušenostech, aby výpočet nebyl proveden chybně.
16.11.2021Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Konference Meranie a rozpočítanie tepla patří tradičně mezi nejdůležitější v oboru vytápění na Slovensku. Diskutovány byly důsledky legislativy předepisující způsob rozúčtování, výhody moderních měřidel s dálkovým odečtem dat, motivace k úporným opatřením, jejich možnosti aj.
6.10.2021Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Nově stanovené podmínky programu NZÚ ukazují perspektivní zdroje tepla pro vytápění. A to nejen pro případy povinných výměn kotlů. Obecně však platí, že neperspektivní neznamená zakázaný.
1.10.2021Státní fond životního prostředí
Zásadní změnou NZÚ je rozšíření programu na bytové domy po celé ČR, sloučení s programem Dešťovka a vysoké bonusy za kombinaci více opatření nebo s kotlíkovými dotacemi. Majitelé rodinných domů kombinací mohou získat až 90 tisíc Kč, vlastníci bytových domů až 200 tisíc Kč.
2.7.2021zpracováno podle mezinárodní tiskové zprávy Viessmann
K dosažení cíle bezuhlíkového energetického hospodářství vede více cest s mezistupni. Jeden z nich tvoří vysoce účinné kondenzační kotle na extralehký topný olej s podílem OZE složek. I proto jsou takové kotle vyvíjeny a na trhu v EU nabízeny.
25.6.2021redakce
Předností vytápění extralehkým topným olejem je zásoba paliva na rok i více ve velmi malém objemu, široká dostupnost vhodné techniky a vysoký komfort. Jeho budoucnost podporuje jak uvádění nových kondenzačních kotlů na trh, tak zvyšování podílu topného oleje, který byl získán s pomocí OZE. Ve videu hovoří Richard Richtermoc za společnost NRG Group.
8.6.2021Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Extralehký topný olej je z pohledu vytápění minoritním palivem. Vzhledem ke svým vlastnostem je však nejen v rodinných domech vhodnou náhradou za uhlí. A to jak z pohledu snížení emisí, tak i s ohledem na potřebu vyšších provozních teplot otopné vody v některých otopných soustavách.

Partner - Vytápíme kapalnými palivy


Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


Reklama

KALENDÁŘ AKCÍ


NEJČTENĚJŠÍ


Partneři - Vytápění


VIDEA 
 
Reklama