Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Velkoplošné chlazení

2.12.2022Daikin Airconditioning Central Europe - Czech Republic spol. s r.o.
Chladicí jednotky neboli chillery jsou v zásadě tepelná čerpadla využívaná v komerčních budovách k jejich chlazení, ale i vytápění. Po určité době jejich provozu je dobré provést kompletní prohlídku a analýzu efektivity systému. Výměna je jistě nákladná záležitost spojená s nutnou odstávkou v řádu dní, ale určitě se vyplatí. Co všechno můžete získat včasnou výměnou chladicí jednotky za zařízení Daikin? Jak taková výměna probíhá?
1.11.2022UPONOR, s.r.o. (SK)
V prípade zabezpečenia príjemných vnútorných teplôt v komplikovanom prostredí, ako sú moderné budovy, je dôležité uplatniť inovatívne riešenie. Voľba moderných systémov pre zabezpečenie vnútornej teploty vo všetkých klimatických podmienkach narastá a očakáva sa ich spoľahlivá prevádzka a vysoký komfort užívateľov.
1.11.2022UPONOR, s.r.o.
V případě zabezpečení příjemných vnitřních teplot v komplikovaném prostředí, jako jsou moderní budovy, je třeba zvolit inovativní řešení. Volba moderních systémů pro zabezpečení vnitřní teploty ve všech klimatických podmínkách narůstá a očekává se jejich spolehlivý provoz a vysoký komfort uživatelů.
10.10.2022REHAU s.r.o.
Místo, kde stojí rodinný dům manželů Štěpánových, se nazývá Větrný vrch. V nadmořské výšce kolem 750 metrů nad mořem fouká prakticky nepřetržitě. Je to relativně drsný, ale o to zajímavější kraj, jehož malebnost rodině učarovala natolik, že se rozhodla zde postavit svůj domov. Autorem architektonického návrhu byli architekti Ján Stempel a Jakub Jan Tesař.
29.8.2022WILO CS, s. r. o.
Společnost WILO CS jako výhradní dodavatel produktů Spirotech a nabízí správné řešení pro každou aplikaci, ať už se jedná o přestavbu stávajícího systému, nebo o plánování nového systému vytápění, chlazení nebo zpracování. Téměř všechny naše výrobky jsou škálovatelné podle vašich požadavků.
27.8.2022UPONOR, s.r.o. (SK)
Zabezpečenie príjemných vnútorných teplôt v lete je v obytných budovách čoraz viac dôležitejšie: v dôsledku zmeny klímy počet dní s vysokými teplotami v roku stúpa – a pohodlie domova prostredníctvom dobrého chladiaceho systému sa stáva kľúčovou podmienkou pri predaji alebo prenájme nehnuteľnosti.
27.8.2022UPONOR, s.r.o.
Zajištění příjemných vnitřních teplot v létě je v obytných budovách stále důležitější: v důsledku změny klimatu počet horkých dnů v roce stoupá – a pohodlí domova prostřednictvím dobrého chladicího systému se stává klíčovým argumentem při prodeji nebo pronájmu nemovitosti.
15.8.2022REHAU s.r.o.
Množství realizací, zkušenosti uživatelů, ale i stále větší legislativní tlak na využívání OZE v posledních letech naznačují, že ideální formou nejen vytápění, ale i chlazení domu, jsou nízkoteplotní velkoplošné systémy. Z hlediska uživatelského komfortu je nejefektivnější kombinací podlahové vytápění a stropní chlazení. Jako zdroj se pak nabízí tepelné čerpadlo s integrovaným chladicím modulem.
13.6.2022prof. Ing. Jiří Bašta, Ph.D., Ing. Jindřich Boháč, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí
Výsledky výzkumů stěnového vytápění ukázaly, že umístění otopných ploch na vnitřní stěny má za následek nižší tepelné ztráty než umístění na stěny obvodového pláště, a že stěnové vytápění může mít stejnou nebo lepší energetickou účinnost ve srovnání s podlahovým vytápěním nebo otopnými tělesy.
10.6.2022redakce
Před námi stojí velká výzva a tou je digitalizace hydronického vyvažování a regulace. Díky neustálému sběru dat máme k dispozici aktuální informace o průtoku, teplotách a výkonu. Na základě těchto dat můžeme nejen přesně řídit distribuci tepla a chladu, ale také tato data použít pro řízení zdrojů (kaskáda, bivalentní zdroje) nebo řízení další prvků jako např. oběhových čerpadel. Shromažďování dat z provozu je důležité i pro odhalování úniků energie a také pro diagnostiku případných provozních problémů. Poskytování cloudových služeb na základě sběru a vyhodnocování dat bude do budoucna využíváno právě provozovateli soustav HVAC.
7.6.2022REHAU s.r.o.
Systém celoplošně temperovaného stropu má před sebou podle všech předpokladů skvělou budoucnost. Již před lety se začal objevovat ve větší míře u administrativních a veřejných budov, ale nyní se zájem architektů a hlavně projektantů obrací směrem k bytovým domům.
18.4.2022REHAU s.r.o.
Působíte-li v oblasti stavebnictví a realit, jistě jste zaznamenali mezinárodní konferenci BKT.SUMMIT 2022 se zaměřením na udržitelnost a přínosy technologií v budovách pro oblast životního prostředí.
11.3.2022HEXONIC CZ s. r. o.
Již více než tři desetiletí jsme známí jako SECESPOL. Nyní jsme se rozhodli pro změnu názvu firmy na HEXONIC. Intenzivní expanze na mezinárodních trzích nás vedly k přijetí nové vizuální identity a názvu – Hexonic. Nové jméno bude lépe vyjadřovat naší pozici, hodnoty a nasazení pro to, co děláme.
11.3.2022REHAU s.r.o.
Zveme Vás na druhý ročník konference BKT.SUMMIT, která se bude konat 31. března 2022 od 10:00 hod. Účast je bezplatná. Odborný program budete moci sledovat opět ONLINE nebo i osobně, pokud to pandemická situace umožní, a to v krásných konferenčních prostorách Uhelného mlýna Libčice.
FV plast – špičkové plastové trubky a tvarovky pro rozvody studené i teplé vody, vytápění i chlazení, foto redakce
3.8.2021FV - Plast, a.s.
Společnost Alca Holding koupila 100 % akcií společnosti FV Plast, významného výrobce plastových systémů pro rozvody vody, ústředního a podlahového vytápění, plošného chlazení a průmyslových aplikací.

Partneři - Velkoplošné chlazení


Reklama

TABULKY & VÝPOČTY


KALENDÁŘ AKCÍ


Partneři - Vytápění


Reklama

VIDEA 
 
Reklama