Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

MULTI PERFEKT automatické kotle na tuhá paliva HKS Lazar (2. díl LITINA)

Automatický kotel na tuhá paliva MULTI PERFEKT s litinovým výměníkem. Nový způsob podávání paliva pístem, umožňuje spalovat i nekvalitní hruboprach. Záruka 10 let na litinový výměník kotle.

Automatický kotel na tuhá paliva MULTI PERFEKT
MULTI PERFEKT automatický kotel (23 kW).

Společnost GAS KOMPLET zastupuje na českém trhu již 7. rokem, polského výrobce kotlů značky HKS Lazar. Protože se sortiment kotlů rozrůstá, rádi bychom vám představili jednotlivé typy produktů v malém seriálu o automatických kotlích na tuhá paliva.

Mezi méně známý, ale o to zajímavější produkt se řadí kotel MULTI PERFEKT s litinovým výměníkem. Produktová řada kotlů MULTI PERFEKT je určena především pro klienty, kteří chtějí používat i méně kvalitní palivo (například hruboprach). Výkonová řada kotel předurčuje pro rodinné domy a malé objekty s max. tepelnou ztrátou do 23 kW. Kotle jsou osazeny inovativním keramickým hořákem se sesuvným roštem s pístovým podáváním paliva.
Ten, kdo si kupuje kotel MULTI PERFEKT, klade hlavní důraz na možnost spalování nekvalitního uhlí. Kotel MULTI PERFEKT nemá problémy ani s průmyslovým palivem hruboprach (frakce 0 až 5 mm). Materiál použitý na výměník – litina, dává záruku dlouhé životnosti. Palivo je do hořáku dopravováno ze zásobníku paliva pomocí pístového dopravníku. Ekvitermní regulace je ve standardním vybavení kotle, a lze k ní za rozumné peníze dokoupit další rozšíření (např. EcoSTER 200 domácí panel pro ovládání kotle z obývacího pokoje má navíc i funkci pokojového termostatu).

Kotel MULTI PERFEKT je certifikován jako kotel s automatickým podáváním paliva (dle EN ČSN 303-5). Vhodné palivo: černé a hnědé uhlí (frakce ořech II, hruboprach)


Hlavní výhody:
+ dobrý poměr cena / výkon
+ ve standardní ceně ekvitermní regulace EcoMAX 800T
+ prodloužená záruka na výměník kotle 10 let
+ možnost spalování více druhů paliv (hruboprach)
+ násypka 150 litrů (pravé i levé provedení)
+ široká servisní síť po celé ČR
Za příplatek:
+ pokojový panel EcoSTER 200
+ rozšíření na 3 nezávislé okruhy UV

Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R

  • české textové menu, jednoduchá obsluha
  • jeden okruh UV s ekvitermním řízením
  • řízení nabíjení bojleru TUV
  • hlídání množství paliva v násypce
  • elektronicky řízený výkon ventilátoru
  • možnost připojení pokojového termostatu, nebo pokojového panelu

Společnost HKS Lazar výrábí automatické kotle, krbové vložky a krbová kamna. Hlavní sortiment tvoří automatické kotle na tuhá paliva. V posledních letech se sortiment rozšířil o kotle na pelety a kotle na dřevo. Drtivou většinu sortimentu tvoří kotle s automatickým podáváním paliva. Dovozcem kotlů značky HKS Lazar je pro český trh společnost GAS KOMPLET, která dodává i tepelná čerpadla vzduch/voda od českého výrobce TnG-air. Tepená čerpadla mají velmi dobrý poměr cena/výkon a dodávají se v široké výkonové řadě od 6 do 45 kW. Standardně jsou dodávána s elektro kotlem, ekvitermní regulací a režimem multi-unit. Samozřejmostí je české textové menu.

GAS KOMPLET s.r.o.
logo GAS KOMPLET s.r.o.

MIKROKOGENERAČNÍ JEDNOTKY firmy EC POWER, která je předním evropským výrobcem mikrokogeneračních jednotek. Společnost se specializuje pouze na mikrokogenerační jednotky do 20 kWe, vlastní řadu patentů a technických řešení. Pro své jednotky používá výhradně ...

 
 
Reklama