Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

MULTI KOMFORT automatické kotle na tuhá paliva HKS Lazar (5. díl OCEL)

Automatický kotel na tuhá paliva MULTI KOMFORT s ocelovým výměníkem. Nový způsob podávání paliva pístem, umožňuje spalovat i nekvalitní hruboprach. Záruka 5 let na litinový výměník kotle.

Automatický kotel na tuhá paliva MULTI KOMFORT

MULTI KOMFORT automatický kotel (21, 31, 41 kW)

Společnost GAS KOMPLET zastupuje na českém trhu již 7. rokem, polského výrobce kotlů značky HKS Lazar. Protože se sortiment kotlů rozrůstá, rádi bychom vám představili jednotlivé typy produktů v malém seriálu o automatických kotlích na tuhá paliva.

Produktová řada kotlů MULTI KOMFORT je určena především pro klienty, kteří mají málo prostoru pro umístění kotle, kdy konstrukce kotle s umístěním násypky paliva za kotlem, umožňuje použít kotel i v menších prostorách. Výkonová řada kotel předurčuje pro rodinné domy a objekty s max. tepelnou ztrátou do 41 kW. Kotle jsou osazeny inovativním keramickým hořákem se sesuvným roštem a s pístovým podáváním paliva. Nové technické řešení umožňuje i spalování nekvalitního paliva (hruboprach frakce 0 až 5 mm). Kotle MULTI KOMFORT mají vodorovný ocelový výměník, který lze čistit i za provozu kotle, takže jej není třeba vyhasínat. Ve srovnání s litinovým výměníkem se ocelový výměník jednodušeji čistí, a méně na něm ulpívá polétavý popel a případné saze. Ekvitermní regulace je ve standardním vybavení kotle, a lze k ní za rozumné peníze dokoupit i další rozšíření (např. EcoSTER 200 domácí panel pro ovládání kotle z obývacího pokoje má navíc i funkci pokojového-termostatu).

Kotel MULTI KOMFORT je certifikován jako kotel s automatickým podáváním paliva (dle EN ČSN 303-5). Vhodné palivo: černé a hnědé uhlí (frakce ořech II a hruboprach)


Hlavní výhody:
+ dobrý poměr cena / výkon
+ ve standardní ceně ekvitermní regulace EcoMAX 800R
+ prodloužená záruka na výměník kotle 5 let
+ možnost spalování více druhů paliv
+ násypka 150 litrů (umístěna za kotlem)
+ široká servisní síť po celé ČR
Za příplatek:
+ pokojový panel EcoSTER 200
+ rozšíření na 3 nezávislé okruhy UV

Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R

  • české textové menu, jednoduchá obsluha
  • jeden okruh UV s ekvitermním řízením
  • řízení nabíjení bojleru TUV
  • hlídání množství paliva v násypce
  • elektronicky řízený výkon ventilátoru
  • možnost připojení pokojového termostatu, nebo pokojového panelu

Společnost HKS Lazar výrábí automatické kotle, krbové vložky a krbová kamna. Hlavní sortiment tvoří automatické kotle na tuhá paliva. V posledních letech se sortiment rozšířil o kotle na pelety a kotle na dřevo. Drtivou většinu sortimentu tvoří kotle s automatickým podáváním paliva.

Dovozcem kotlů značky HKS Lazar je pro český trh společnost GAS KOMPLET, která dodává i tepelná čerpadla vzduch/voda od českého výrobce TnG-air. Tepená čerpadla mají velmi dobrý poměr cena/výkon a dodávají se v široké výkonové řadě od 6 do 45 kW. Standardně jsou dodávána s elektro kotlem, ekvitermní regulací a režimem multi-unit. Samozřejmostí je české textové menu.

GAS KOMPLET s.r.o.
logo GAS KOMPLET s.r.o.

MIKROKOGENERAČNÍ JEDNOTKY firmy EC POWER, která je předním evropským výrobcem mikrokogeneračních jednotek. Společnost se specializuje pouze na mikrokogenerační jednotky do 20 kWe, vlastní řadu patentů a technických řešení. Pro své jednotky používá výhradně ...

 
 
Reklama