Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

HOLZ MASTER zplynující kotel na dřevo (II. díl biomasa)

Datum: 15.10.2012 6:02  |  Organizace: GAS KOMPLET s.r.o.  |  Firemní zpráva

Kotle na dřevo HolzMaster s účinností 90,7% jsou v základní ceně vybaveny ekvit. regulací, která řídí kotel, ale také celou kotelnu. Nerezová přikládácí komora výrazně prodlužuje životnost kotle.

GAS KOMPLET s.r.o.
Slezská 1288
735 14 Orlová 1

tel.:596 515 020
e-mail:
web:www.MujKotel.cz  www.mojecerpadlo.cz  www.mojekogenerace.cz

Kotel na dřevo HolzMaster

HolzMaster kotle na dřevo (20 kW, 40kW)

Naše společnost zastupuje na českém trhu již 7. rokem, polského výrobce HKS Lazar. Protože se sortiment kotlů rozrůstá, rádi bychom vám představili jednotlivé typy produktů v malém seriálu o kotlích na biomasu.

Dřevokotle HolzMaster pro pyrolyzní spalování dřeva, byly navrhovány s důrazem na dlouhou životnost kotle a odolnost proti kondenzátu. Proto je přikládací komora osazena nerezovými kazetami, které velmi účinně chrání prostor přikládací komory před účinky kondenzátu, navíc se dají nerezové kazety vyměnit za nové. Dále byl kladen důraz na velikost přikládací komory (délka polena až 50 cm), aby se prodloužily intervaly pro přikládání paliva. Přikládací komora má objem 125 litrů, což umožňuje až 12 hodinové přikládací intervaly. Další příspěvek pro vaše pohodlí je mechanismus čištění výměníku kotle, kterým je každý dřevokotel HolzMaster vybaven. Srdcem celého kotle je masivní keramický hořák, který jsme nechali vyvinout speciálně pro náš kotel, opět s důrazem na dlouhodobou životnost a kvalitní spalování. Důkazem kvalitní konstrukce kotle pak je účinnost kotle 90,7% a maximální teplota spalin 140 st.C.

Ne méně důležité je pak řízení spalování kotle, které zajišťuje ekvitermní regulace EcoMAX 200. Spalování je řízeno algoritmem PID pomocí teploty spalin, kotlové vody a pokojového termostatu. Regulace EcoMAX 200 řídí nejen spalování kotle, odběr do topného systému, nabíjení zásobníku TUV, ale také nabíjení akumulační nádoby.

Kotle na dřevo HolzMaster jsou certifikovány dle (dle EN ČSN 303-5).
Vhodné palivo : suché dřevo listaných stromů (max 20% vlhkost) o délce max.50 cm


Hlavní výhody:
+ nerezová přikládací komora
+ ve standardu čištění výměníku
+ ve standardu ekvitermní regulace EcoMAX 200
+ prodloužená záruka na výměník kotle 5 let
+ přikládácí komora má objem 125 litrů
+ polena mohou mít délku až 50 cm
+ široká servisní síť po celé ČR
Za příplatek:
+ pokojový panel EcoSTER 200
+ rozšíření na 4 nezávislé okruhy UV

Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R

  • české textové menu, jednoduchá obsluha
  • jeden okruh UV s ekvitermním řízením
  • řízení nabíjení bojleru TUV
  • hlídání množství paliva v násypce
  • elektronicky řízený výkon ventilátoru
  • možnost připojení pokojového termostatu, nebo pokojového panelu

Společnost HKS Lazar výrábí automatické kotle, krbové vložky a krbová kamna. Hlavní sortiment tvoří automatické kotle na tuhá paliva. V posledních letech se sortiment rozšířil o kotle na pelety a kotle na dřevo. Drtivou většinu sortimentu tvoří kotle s automatickým podáváním paliva.

Navíc naše společnost dodává i tepelná čerpadla vzduch/voda od českého výrobce TnG-air. Tepená čerpadla mají velmi dobrý poměr cena/výkon a dodávají se v široké výkonové řadě od 6 do 45 kW. Standardně jsou dodávána s elektro kotlem, ekvitermní regulací a režimem multi-unit. Samozřejmostí je české textové menu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.

ISH 2019: Budoucnost podle Viessmann

19.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobce tepelné techniky představil na mezinárodním veletrhu ISH současnost a své vize, jak být úspěšný i v příštích letech.

Ultra klidné tepelné čerpadlo pro vytápění a chlazení – UltraSource®

18.3.2019 | Hoval spol. s r.o.
Tato tepelná čerpadla jsou navržena s ohledem na požadavky bydlení. Jedná se o velmi účinné řešení, přesto ale velmi tiché s hladinou hluku pouze 28 dB(A) ve vzdálenosti 3 m.

ISH Frankfurt 2019: Budoucnost podle Bosch Thermotechnik

14.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Budoucnost tepelné techniky je, jak ukazuje společnost Bosch Thermotechnika, úzce propojena s všemi toky energií v budovách i jejich okolí. Základem jsou energeticky efektivní prvky, které musí být inteligentně řízeny s ohledem na činnost prvků ostatních. A to jak v rámci jednoho domu, tak i obce, města atp. Napomáhá k tomu zásadní přechod na elektrickou energii a decentralizace zdrojů.
Zdroj: článek Digitalizace od základu mění plynárenské řemeslo

Selháváme v digitálním vzdělávání

13.3. 0:30   Již nyní kotelny i kotle běží s dálkovou správou, která ulehčuje servis. A topenáři musí umět vše nejen zapojit, ale i používat. Klempíř nebo kominík bude brzy před šplháním na střechu používat drony. více >>>

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme