Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

HOLZ MASTER zplynující kotel na dřevo (II. díl biomasa)

Datum: 15.10.2012 6:02  |  Organizace: GAS KOMPLET s.r.o.  |  Firemní zpráva

Kotle na dřevo HolzMaster s účinností 90,7% jsou v základní ceně vybaveny ekvit. regulací, která řídí kotel, ale také celou kotelnu. Nerezová přikládácí komora výrazně prodlužuje životnost kotle.

GAS KOMPLET s.r.o.
Slezská 1288
735 14 Orlová 1

tel.:596 515 020
e-mail:
web:www.MujKotel.cz  www.mojecerpadlo.cz  www.mojekogenerace.cz

Kotel na dřevo HolzMaster

HolzMaster kotle na dřevo (20 kW, 40kW)

Naše společnost zastupuje na českém trhu již 7. rokem, polského výrobce HKS Lazar. Protože se sortiment kotlů rozrůstá, rádi bychom vám představili jednotlivé typy produktů v malém seriálu o kotlích na biomasu.

Dřevokotle HolzMaster pro pyrolyzní spalování dřeva, byly navrhovány s důrazem na dlouhou životnost kotle a odolnost proti kondenzátu. Proto je přikládací komora osazena nerezovými kazetami, které velmi účinně chrání prostor přikládací komory před účinky kondenzátu, navíc se dají nerezové kazety vyměnit za nové. Dále byl kladen důraz na velikost přikládací komory (délka polena až 50 cm), aby se prodloužily intervaly pro přikládání paliva. Přikládací komora má objem 125 litrů, což umožňuje až 12 hodinové přikládací intervaly. Další příspěvek pro vaše pohodlí je mechanismus čištění výměníku kotle, kterým je každý dřevokotel HolzMaster vybaven. Srdcem celého kotle je masivní keramický hořák, který jsme nechali vyvinout speciálně pro náš kotel, opět s důrazem na dlouhodobou životnost a kvalitní spalování. Důkazem kvalitní konstrukce kotle pak je účinnost kotle 90,7% a maximální teplota spalin 140 st.C.

Ne méně důležité je pak řízení spalování kotle, které zajišťuje ekvitermní regulace EcoMAX 200. Spalování je řízeno algoritmem PID pomocí teploty spalin, kotlové vody a pokojového termostatu. Regulace EcoMAX 200 řídí nejen spalování kotle, odběr do topného systému, nabíjení zásobníku TUV, ale také nabíjení akumulační nádoby.

Kotle na dřevo HolzMaster jsou certifikovány dle (dle EN ČSN 303-5).
Vhodné palivo : suché dřevo listaných stromů (max 20% vlhkost) o délce max.50 cm


Hlavní výhody:
+ nerezová přikládací komora
+ ve standardu čištění výměníku
+ ve standardu ekvitermní regulace EcoMAX 200
+ prodloužená záruka na výměník kotle 5 let
+ přikládácí komora má objem 125 litrů
+ polena mohou mít délku až 50 cm
+ široká servisní síť po celé ČR
Za příplatek:
+ pokojový panel EcoSTER 200
+ rozšíření na 4 nezávislé okruhy UV

Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R
Regulace EcoMAX 800R

  • české textové menu, jednoduchá obsluha
  • jeden okruh UV s ekvitermním řízením
  • řízení nabíjení bojleru TUV
  • hlídání množství paliva v násypce
  • elektronicky řízený výkon ventilátoru
  • možnost připojení pokojového termostatu, nebo pokojového panelu

Společnost HKS Lazar výrábí automatické kotle, krbové vložky a krbová kamna. Hlavní sortiment tvoří automatické kotle na tuhá paliva. V posledních letech se sortiment rozšířil o kotle na pelety a kotle na dřevo. Drtivou většinu sortimentu tvoří kotle s automatickým podáváním paliva.

Navíc naše společnost dodává i tepelná čerpadla vzduch/voda od českého výrobce TnG-air. Tepená čerpadla mají velmi dobrý poměr cena/výkon a dodávají se v široké výkonové řadě od 6 do 45 kW. Standardně jsou dodávána s elektro kotlem, ekvitermní regulací a režimem multi-unit. Samozřejmostí je české textové menu.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Ekodesign kotlů na pevná paliva – uvádění výrobků na trh a do provozu od 1. 1. 2020

25.5.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
1. lednem roku 2020 ze změní podmínky pro uvádění kotlů na pevná paliva na trh. Autor upozorňuje na nutnost správně chápat význam a vztah pojmů uvedení na trh a uvedení do provozu.

Kotlíkové dotace – na co si dát pozor v žádosti a ve vyúčtování

24.5.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka, Mgr. Lucie Hochmanová
Autoři podle přednášky na semináři ke Kotlíkovým dotacím v Moravskoslezském kraji uvádí nejčastěji se vyskytující chyby v žádostech o dotaci, které brání vyplacení dotace, případně zbytečně termín proplacení prodlužují.

Požární bezpečnost komínů se zaměřením na prostup hořlavou konstrukcí

21.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění, Ing. Jiří Vrba, Schiedel, s.r.o.
S nástupem standardu budov s téměř nulovou potřebou energie souvisí potřeba utěsnit v domě všechny spáry, včetně těch nacházejících se okolo komína. Požárně bezpečné řešení nevyplývá ze štítkového zařazení komína podle norem, ale opírá se o doporučený způsob daný výrobcem, říká v rozhovoru pro TZB-info Ing. Vrba.
Zdražení tepla z domovních plynových kotelen - ministerstvo financí zvyšuje daň

Zdražení tepla z domovních plynových kotelen - ministerstvo financí navrhuje zvýšit daň

18.5.2019 | redakce
Novela daňových zákonů mimo jiné ruší osvobození zemního plynu spotřebovaného takzvanými domovními kotelnami. Ministerstvo financí chce díky daňovým změnám vybrat 10 miliard navíc, od této úpravy si slibuje 0,2 miliardy Kč.

Obnovený Libušín vytápí tepelná čerpadla

17.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Rekonstrukce vyhořelé národní panátky, útulny Libušín na Pustevnách, vstoupila do posledního roku realizace. Článek je zaměřen na rekonstrukci soustavy vytápění, která je založena na tepelných čerpadlech země-voda značky Vaillant.
diskuse: 1 příspěvek, 19.05.2019 23:40

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů