Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Čas na změnu radiátoru? S Kermi rekonstrukčními otopnými tělesy snadno a rychle!

Pro renovátory a modernizátory rozumná investice, kterou lze navíc realizovat s minimálními náklady, bez nadměrného hluku a nečistot.

Při renovaci a modernizaci se často zachovávají dosavadní staré radiátory. Vizuálně nejsou sice již tak přitažlivé, zvenčí vypadají však ještě zachovale. Zastaralá topná tělesa a radiátory DIN mohou však potrápit nejen peněženku domácnosti ale i zdraví osob: jejich velký objem vody znamená provoz topného systému a žene náklady na energie zbytečně vysoko. Rez ve starých radiátorech může vést k netěsnostem, tvrdá voda s vysokým obsahem vápníku má také negativní dopad na přenosy tepla. Staré zdroje tepla navíc vedou kvůli vysokému podílu sdílení tepla konvekcí ke zvýšenému proudění vzduchu a cirkulaci prachu. Moderní topná tělesa therm-x2 mají naproti tomu vysoký podíl vyzařovaného tepla, díky čemuž se nevíří vzduch ani prach.

Pokud jde o energetickou účinnost, jsou moderní radiátory podstatně výkonnější, lze je snáze a přesněji regulovat a umožňují nízké teploty provozu - a tím šetří náklady na vytápění. Desková otopná tělesa Kermi therm-x2 se například vyznačují zvláště krátkou dobou ohřevu, poskytují maximum útulného tepla vyzařováním a díky patentované technologii x2 dosahují prokazatelného potenciálu až 11% úspory energie. Navíc jsou ideálně vhodné k provozu v moderních, energeticky účinných nízkoteplotních systémech, jako jsou tepelná čerpadla, kondenzační kotle nebo solární energie.

Výměna radiátorů s Kermi - prostě jednodušše
Nezáleží na tom, zda vyměňujete designové radiátory nebo desková otopná tělesa - Kermi program rekonstrukčních radiátorů nabízí ve všech oblastech bydlení a práce správný a vhodný model. Protože vůbec nezáleží na tom, jak stávající připojení vypadá. Existující trubky a přípojky nemusíte vyměňovat. Rozměry připojení topných těles Kermi jsou přesně optimalizovány na rozteč připojení starých a technicky překonaných radiátorů DIN. To umožňuje rychlejší a čistou výměnu odborným topenářem - bez jakýchkoli náročných zednických a malířských prací. Nutné je jen povolit staré šroubované spoje a připojit k vývodům nové radiátory. Pro radiátory, jejichž rozměry připojení jsou mimo rozměry DIN, je k dispozici široký výběr adaptérů připojení.

Více informací na www.kermi.cz.

S Kermi rekonstrukčními otopnými tělesy snadno a rychle!
 
 
Reklama