Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyznamenanie Plus X oceňuje inovatívny priestorový termostat Smatrix Style

Datum: 15.11.2017 3:24  |  Organizace: Uponor, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Najväčšie celosvetové ocenenie Plus X Award, vyznamenáva vynikajúce produkty a technológie. Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduché ovládanie a ekológia.

Uponor, s.r.o.
Za tratí 197
196 00 Praha 9 - Třeboradice

tel.:Zákaznický servis a logistika: +420 233 313 844, Technická podpora: +420 734 750 875
e-mail:
web:www.uponor.cz

Priestorový termostat Smatrix Style neustále monitoruje operatívnu teplotu a tvorí súčasť inteligentného riadiaceho systému Smatrix spoločnosti Uponor pre sálavé vykurovanie a chladenie. Vďaka svojej technológii automatického vyváženia vytvára optimálny komfort vo vnútornom prostredí a zároveň zaisťuje vysokú energetickú účinnosť - ušetrí až 20 % nákladov na vykurovanie. Vysoko citlivé snímače merajú teplotu vzduchu a sálania, čo umožňuje presné ovládanie teploty vnútorného prostredia.

Porota nielenže ocenila výnimočnú kvalitu a ekológiu Uponor Smatrix Style, ale ocenila aj elegantný a tenký dizajn produktu, ktorý diskrétne dopĺňa akékoľvek interiérové prostredie. Sofistikovaná súčasť je k dispozícii v dvoch farbách - biela a čierna - a ponúka veľký a ľahko čitateľný E-Ink displej. Nastavenie priestorového termostatu je možné jednoducho nastaviť pomocou dvoch tlačidiel umiestnených na boku alebo prostredníctvom užívateľsky prívetivého dotykového rozhrania, ktoré komunikuje so všetkými ostatnými systémovými komponentmi a je prepojené s aplikáciou Smatrix. Spoločne tieto vlastnosti zabezpečujú optimálne využitie podľa odborného hodnotenia poroty.

Porota Plus X Award sa skladá z medzinárodných nezávislých odborníkov z 25 priemyselných odvetví. Každoročne sa zúčastňuje viac ako 600 medzinárodných značiek. To z neho robí najväčšie a najdôležitejšie ocenenie za inováciu v oblasti technológií, športu a životného štýlu. V rôznych oblastiach priemyselných odvetviach porota udeľuje oficiálne ocenenie značkám, ktoré odrážajú výnimočnú úroveň inovácie, kvality, dizajnu, jednoduchosti použitia, funkčnosti, ergonómie a ekológie.

Uponor Plus X Award obr. 1.  Najväčšie svetové vyznamenanie za inovácie ocenilo vynikajúcu kvalitu priestorového termostatu spoločnosti Uponor Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduchosť použitia a ekológia.
Uponor Plus X Award obr. 1. Najväčšie svetové vyznamenanie za inovácie ocenilo vynikajúcu kvalitu priestorového termostatu spoločnosti Uponor Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduchosť použitia a ekológia.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

OC Fenix – přehled spotřeby energie prvního roku provozu budovy

15.10.2018 | Ing. Miroslav Urban, Ph.D., Ing. Michal Bejček, Ing. Marek Maška, Ing. Petr Wolf, Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Článek obsahuje shrnutí spotřeb energie a porovnání s výpočtovými předpoklady v konkrétním administrativním objektu. Objekt je řešen s ohledem na minimální spotřebu energie a cílem je dosáhnout co nejvyššího stupně energetické nezávislosti s využitím fotovoltaiky a bateriového úložiště. Je uveden reálný průběh měřených spotřeb energie, celkové hodnocení za uplynulé období, měsíční souhrny pro budovu jako celek a jednotlivé dílčí měřené spotřeby energie.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 18.10.2018 10:31

Pohledem znalce – kde je hranice mezi kamny s výměníkem a teplovodním kotlem?

9.10.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Autor upozorňuje na hranici mezi kotlem a lokálním zdrojem tepla, která mimo jiné rozhoduje i o možnosti získat dotaci z programu Kotlíkové dotace. Přes přesnou definici se v praxi lze setkat s nejednotným postupem úřadů, a proto je vhodné si předem ověřit, zda vybraný kotel podmínky dotací splní.

Seminář: Hodnocení energetických systémů v budovách

3.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
K hodnocení energetických systémů budov je nutné volit vhodnou metodu. Čím modernější budova s nižším podílem tepla pro vytápění a s vyšším podílem využití OZE, tím více je nutný přesnější výpočet s kratším časovým krokem, hodinovým až v řádu minut. Jedině tak lze výsledky teoretických výpočtů přiblížit skutečnosti a dosáhnout souladu mezi slibovanými a skutečně dosaženými úsporami energií.

Lze odvádět kondenzát z kondenzačního kotle přes splachovací nádržku klozetu?

1.10.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění, Ing. Jakub Vrána, Ph.D., Ústav TZB, Fakulta stavební VUT v Brně
Se záměnou nekondenzačního plynového kotle za kondenzační je spojena nutnost řešit odvod kondenzátu z kotle do kanalizace. U kotlů zejména v domácnostech je jako jednoduché může jevit zavedení kondenzátu do splachovací nádržky klozetu. V článku jsou rozebrány provozní a hygienické souvislosti. Závěr je, že bez dodatečné instalace speciální armatury – potrubního oddělovače do přívodu pitné vody ke splachovací nádržce – jde o řešení odporující současným předpisům a nelze je doporučit.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 04.10.2018 07:32

Uvádění do provozu u TČ a chladicích zařízení

29.9. 17:08   První spuštění zařízení realizuje montážní firma. Součástí je funkční zkouška, kontrola provozních tlaků jak na sací, tak na výtlačné straně, kontrola zabezpečovacích prvků atd. více >>>

Témata 2018

Tipy pro topenáře

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu, děláte PENB nebo audit? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška