Vyznamenanie Plus X oceňuje inovatívny priestorový termostat Smatrix Style

Datum: 15.11.2017 3:24  |  Organizace: Uponor, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Najväčšie celosvetové ocenenie Plus X Award, vyznamenáva vynikajúce produkty a technológie. Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduché ovládanie a ekológia.

Uponor, s.r.o.
Za Tratí 197
196 00 Praha 9 - Třeboradice

tel.:233 313 844, 233 313 847
e-mail:
web:www.uponor.cz

Priestorový termostat Smatrix Style neustále monitoruje operatívnu teplotu a tvorí súčasť inteligentného riadiaceho systému Smatrix spoločnosti Uponor pre sálavé vykurovanie a chladenie. Vďaka svojej technológii automatického vyváženia vytvára optimálny komfort vo vnútornom prostredí a zároveň zaisťuje vysokú energetickú účinnosť - ušetrí až 20 % nákladov na vykurovanie. Vysoko citlivé snímače merajú teplotu vzduchu a sálania, čo umožňuje presné ovládanie teploty vnútorného prostredia.

Porota nielenže ocenila výnimočnú kvalitu a ekológiu Uponor Smatrix Style, ale ocenila aj elegantný a tenký dizajn produktu, ktorý diskrétne dopĺňa akékoľvek interiérové prostredie. Sofistikovaná súčasť je k dispozícii v dvoch farbách - biela a čierna - a ponúka veľký a ľahko čitateľný E-Ink displej. Nastavenie priestorového termostatu je možné jednoducho nastaviť pomocou dvoch tlačidiel umiestnených na boku alebo prostredníctvom užívateľsky prívetivého dotykového rozhrania, ktoré komunikuje so všetkými ostatnými systémovými komponentmi a je prepojené s aplikáciou Smatrix. Spoločne tieto vlastnosti zabezpečujú optimálne využitie podľa odborného hodnotenia poroty.

Porota Plus X Award sa skladá z medzinárodných nezávislých odborníkov z 25 priemyselných odvetví. Každoročne sa zúčastňuje viac ako 600 medzinárodných značiek. To z neho robí najväčšie a najdôležitejšie ocenenie za inováciu v oblasti technológií, športu a životného štýlu. V rôznych oblastiach priemyselných odvetviach porota udeľuje oficiálne ocenenie značkám, ktoré odrážajú výnimočnú úroveň inovácie, kvality, dizajnu, jednoduchosti použitia, funkčnosti, ergonómie a ekológie.

Uponor Plus X Award obr. 1.  Najväčšie svetové vyznamenanie za inovácie ocenilo vynikajúcu kvalitu priestorového termostatu spoločnosti Uponor Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduchosť použitia a ekológia.
Uponor Plus X Award obr. 1. Najväčšie svetové vyznamenanie za inovácie ocenilo vynikajúcu kvalitu priestorového termostatu spoločnosti Uponor Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduchosť použitia a ekológia.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Kontrola tmavosti kouře, aneb jak každý může kontrolovat kvalitu ovzduší v okolí

23.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Tmavý kouř signalizuje nedokonalé spalování a nebo použití neschváleného paliva. Kdy je kouř nepřípustně tmavý? Srovnávací měřítko nabízí Ringelmannova metoda, jejíž použití je jednoduché.

Vzpomínka CTI ČR na pana Miroslava Vybírala

21.3. 1:48   Miroslav Vybíral se dlouhodobě věnoval činnosti v oblasti energeticky úsporných projektů. Svoje odborné znalosti předával po mnoho let a obětavě udržoval povědomí topenářského řemesla. více >>> (Cech topenářů a instalatérů ČR)

Emise CO2 a jejich dopad na hodnocení zdrojů v budovách

19.3.2018 | Ing. Jiří Novotný, Fakulta strojní, ČVUT v Praze, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších skleníkových plynů je oxid uhličitý (CO2), který vzniká jednak přírodními procesy, nicméně v posledním století k jeho vzniku významně přispívá spalování uhlíkatých paliv, zejména pak fosilních paliv. Tento text je zaměřen na emise CO2 související s energetickými přeměnami pro dodávku energie do budov.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 21.03.2018 08:45

Místo starého kotle automatický

18.3.2018 | redakce TZB-info ve spolupráci se značkou Dakon
Výměna vysloužilého starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním je příležitostí k jeho náhradě za automatický, který uživateli zajistí zásadní zvýšení komfortu vytápění. Vzhledem k plně automatickému řízení spalovacího procesu, které je provázáno s přísunem paliva ze zásobníku, se v automatickém kotli zvyšuje účinnost využití paliva.

Wels Energiesparmesse 2018 – největší rakouský veletrh zaměřený na TZB

18.3.2018 | Ing. Petr Kubesa, VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Rakouský veletrh Energiesparmesse, který tradičně proběhl v hornorakouském městě Wels, je ukazatelem trendů, které probíhají v oboru vytápění u našich jižních sousedů. Autor článku zachytil základní trendy, které byly letos prezentovány. Rakousko je leaderem ve využití biomasy a tak veletrh ve Welsu ve spojení se souběžně probíhající konferencí World Sustainable Energy Days je důležitým místem setkání příznivců tohoto paliva.

Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo FV PLAST
logo ENBRA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czCentrální vysavač: Filtrace určí kvalituPokoj s hvězdnou oblohou, ložnice beze stěnLuxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněLesy ČR zvýší investice do vodních staveb o polovinu na 300 mil.