Vyznamenanie Plus X oceňuje inovatívny priestorový termostat Smatrix Style

Datum: 15.11.2017 3:24  |  Organizace: Uponor, s.r.o.  |  Firemní zpráva

Najväčšie celosvetové ocenenie Plus X Award, vyznamenáva vynikajúce produkty a technológie. Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduché ovládanie a ekológia.

Uponor, s.r.o.
Za tratí 197
196 00 Praha 9 - Třeboradice

tel.:Zákaznický servis a logistika: +420 233 313 844, Technická podpora: +420 734 750 875
e-mail:
web:www.uponor.cz

Priestorový termostat Smatrix Style neustále monitoruje operatívnu teplotu a tvorí súčasť inteligentného riadiaceho systému Smatrix spoločnosti Uponor pre sálavé vykurovanie a chladenie. Vďaka svojej technológii automatického vyváženia vytvára optimálny komfort vo vnútornom prostredí a zároveň zaisťuje vysokú energetickú účinnosť - ušetrí až 20 % nákladov na vykurovanie. Vysoko citlivé snímače merajú teplotu vzduchu a sálania, čo umožňuje presné ovládanie teploty vnútorného prostredia.

Porota nielenže ocenila výnimočnú kvalitu a ekológiu Uponor Smatrix Style, ale ocenila aj elegantný a tenký dizajn produktu, ktorý diskrétne dopĺňa akékoľvek interiérové prostredie. Sofistikovaná súčasť je k dispozícii v dvoch farbách - biela a čierna - a ponúka veľký a ľahko čitateľný E-Ink displej. Nastavenie priestorového termostatu je možné jednoducho nastaviť pomocou dvoch tlačidiel umiestnených na boku alebo prostredníctvom užívateľsky prívetivého dotykového rozhrania, ktoré komunikuje so všetkými ostatnými systémovými komponentmi a je prepojené s aplikáciou Smatrix. Spoločne tieto vlastnosti zabezpečujú optimálne využitie podľa odborného hodnotenia poroty.

Porota Plus X Award sa skladá z medzinárodných nezávislých odborníkov z 25 priemyselných odvetví. Každoročne sa zúčastňuje viac ako 600 medzinárodných značiek. To z neho robí najväčšie a najdôležitejšie ocenenie za inováciu v oblasti technológií, športu a životného štýlu. V rôznych oblastiach priemyselných odvetviach porota udeľuje oficiálne ocenenie značkám, ktoré odrážajú výnimočnú úroveň inovácie, kvality, dizajnu, jednoduchosti použitia, funkčnosti, ergonómie a ekológie.

Uponor Plus X Award obr. 1.  Najväčšie svetové vyznamenanie za inovácie ocenilo vynikajúcu kvalitu priestorového termostatu spoločnosti Uponor Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduchosť použitia a ekológia.
Uponor Plus X Award obr. 1. Najväčšie svetové vyznamenanie za inovácie ocenilo vynikajúcu kvalitu priestorového termostatu spoločnosti Uponor Smatrix Style v štyroch kategóriách: kvalita, dizajn, jednoduchosť použitia a ekológia.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Stropní elektrické vytápění – vyhodnocení otopných sezón 2016/2017 a 2017/2018

10.7.2018 | Ing. Lenka Reinberková, Ph.D., Ing. Zdeněk Reinberk, Ph.D.
V tomto článku naleznete pokračování série článků pojednávající o provozu systému elektrického stropního vytápění v rekonstruované garsoniéře v bytové zástavbě z 30. let 20. století.

Provozní charakteristiky otopných těles – zaměřeno na jednotrubkovou otopnou soustavu

9.7.2018 | Dr. Ing. Petr Fischer, projektant se zaměřením na jednotrubkové soustavy, Ing. Roman Vavřička, Ph.D., ČVUT v Praze, Fakulta strojní, Ústav techniky prostředí, Univerzitní Centru energeticky Efektivních Budov ČVUT v Praze
Skutečný tepelný výkon otopného tělesa a dynamika jeho změny ovlivňuje cenu otopných soustav a jejich energetickou náročnost. V článku je popsáno experimentální ověřování tepelného výkonu otopných těles v různých typech zapojení a také jejich dynamiky. Výsledky jsou komentovány i s ohledem na variantu jednotrubkové otopné soustavy.

České ručičky 2018 - řemeslo všude, kam se podíváš

8.7.2018 | Ing. Josef Hypr, místopředseda organizačního výboru Přehlídky České ručičky, ředitel Střední školy stavebních řemesel BrnoBosonohy, příspěvkové organizace
Podpora řemesel a učňovského školství je v dnešní době nezbytná, firmy po celé republice mají vysokou poptávku po řemeslnících a dá se říci, že se jich ve valné většině nedostává. Přehlídka České ručičky je v tomto směru jedna z nejvýznamnějších v celé republice.
© curto - Fotolia.com

Pohledem znalce: Blíží se povinná výměna teplovodních kotlů na pevná paliva tříd 1 a 2?

3.7.2018 | Ing. Zdeněk Lyčka
Budou muset být k 1. září 2020 kotle tříd 1 a 2 na pevná paliva s výkonem 10 až 300 kW vyřazeny z provozu? Připravená novela zákona o ochraně ovzduší umožňuje tuto lhůtu zkrátit. Na druhou stranu, novela nepřesně používá pojmy 1 a 2 třída.

Zkušenosti s řízením výkonu tepelného čerpadla podle dynamické ceny energie

2.7.2018 | Ing. Jiří Cigler, Ph.D., Feramat Cybernetics s.r.o., Praha
Na reálném případě je ukázáno, že metoda přímého řízení výkonu tepelného čerpadla podle dynamické ceny dokáže přinést finanční úsporu, nicméně pro plné využití potenciálu je nutné zajistit dostatečnou akumulaci u všech typů odběrů energie – u TABS systému z podstaty nalezneme velkou kumulační schopnost, problém s akumulací ale vyvstává u systémů VZT a TV.

Témata 2018

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSystém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocíMost je občas pod vodou. Je na to dobře připravenV Olomouci se bude opět protestovat proti stavbě Šantovky TowerDostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?