Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Elektrické podlahové topení - jistota správné volby

Datum: 17.9.2018 4:36  |  Autor: Jakub Křeček  |  Organizace: EKOTERM s.r.o.  |  Firemní zpráva

Pokud uvažujete o vytápění domu nebo bytu, našli jste řešení! My jsme odbornici. Elektrické podlahové vytápění montujeme od r.1974! Tisíce referencí po ČR a SK.

EKOTERM s.r.o.
Bělohorská 167/164
16900 Praha 6

tel.:235300840
e-mail:
web:www.topenipraha.cz  www.ekotermpraha.cz

Elektrické podlahové topení - jistota správné volby

Systémy elektrického podlahového topení se provozují v nízké sazbě, která je navíc využívána pro celou domácnost, tj. kromě topení i na ohřev vody a i celou spotřebu domácnosti.

Topné kabely mají téměř stoprocentní účinnost a prakticky žádné ztráty. Rodinný dům s plochou 160 m2, měl v lednu 2017 spotřebu na vytápění cca 50 kW el. energie denně, tj. topil cca 4 hodin/den.

Dá se tedy říci, že průměrný dům s elektrickým podlahovým topením, topí v průměrné zimě cca 3 - 4 hodiny denně v závislosti na tom, jak náročné je zimní období a na jakou teplotu dům vytápíte. Je to dáno tím, že topné kabely nahřívají hmotu, ve které jsou uloženy teplotou cca 55 C°. Teplotu podlahy samotné hlídá teplotní senzor, který nechá nahřát podlahu podle nastavené teploty na termostatu. Poté se topný systém vypíná a spustí se znovu až po poklesu teploty. Topné kabely jsou zpravidla uloženy v betonu nebo anhydritu a tím je zajištěna i akumulace tepla. To je důvod, proč topný systém topí takto krátkou dobu.

Další výhodou topných kabelů je i velmi přesná regulace, vysoká životnost a prakticky žádná údržba oproti např. Tepelným čerpadlům!

Systém vytápění topnými kabely je provozován ve stejné sazbě jako tepelná čerpadla, je však výrazně rychlejší v náběhu teploty a hřeje výrazně kratší dobu. Čím je tepelná ztráta obálkou domu nižší, tím větší výhody vytápění topnými kabely nabízí.

Popsaný topný systém lze úspěšně kombinovat s fotovoltaickými systémy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Čištění otopných soustav nebo klamání zákazníků?

15.4.2019 | Ing. Vladimír Galád
Autor analyzuje sliby spojené s nabídkou chemického čistění otopných soustav. Rozebírá fyzikální podmínky v reálném provozu a z nich odvozuje, zda může mít chemické čištění, odstraňování nánosů, pozitivní následky.
diskuse: 6 příspěvků, poslední 15.04.2019 20:06

Poslední šance na levný plynový kotel

11.4.2019 | redakce
Redakce TZB-info natáčela komentáře k výměně kotlů, o bezúročných „kotlíkových půjčkách“ a o soutěži s výhrou 3 x 250.000 Kč na rekonstrukci kotelny. Zajímala nás podpora plynárenských společností a MŽP v návaznosti na třetí a zároveň poslední vlnu kotlíkových dotací.

Výměny kotlů a čištění, kontroly a revize komínů

8.4.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
S výměnou kotlů na pevná paliva třídy 1 a 2 za nové souvisí povinnosti týkající se spalinových cest. Tyto povinnosti vyplývají ze Zákona o požární ochraně.

V krajích startují kotlíkové dotace

3.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Poslední vlna kotlíkových dotací. Přehled termínů v jednotlivých krajích. Poslední příležitost, jak získat finanční podporu na výměnu kotle na pevná paliva třídy 1 a 2 před jejich vyřazením z provozu k září 2022.

Design Plus powered by ISH 2019 – potěšení pro oko i ze slov poroty. Část 3.

29.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Dnešní designové okénko z veletrhu ISH bude převážně o vybavení koupelen, ale podíváme se i na zpracování nářadí nebo plynových kotlů a palivových článků.
diskuse: 1 příspěvek, 02.04.2019 08:13

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme