Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Elektrické podlahové topení - jistota správné volby

Datum: 17.9.2018 4:36  |  Autor: Jakub Křeček  |  Organizace: EKOTERM s.r.o.  |  Firemní zpráva

Pokud uvažujete o vytápění domu nebo bytu, našli jste řešení! My jsme odbornici. Elektrické podlahové vytápění montujeme od r.1974! Tisíce referencí po ČR a SK.

EKOTERM s.r.o.
Bělohorská 167/164
16900 Praha 6

tel.:235300840
e-mail:
web:www.topenipraha.cz  www.ekotermpraha.cz

Elektrické podlahové topení - jistota správné volby

Systémy elektrického podlahového topení se provozují v nízké sazbě, která je navíc využívána pro celou domácnost, tj. kromě topení i na ohřev vody a i celou spotřebu domácnosti.

Topné kabely mají téměř stoprocentní účinnost a prakticky žádné ztráty. Rodinný dům s plochou 160 m2, měl v lednu 2017 spotřebu na vytápění cca 50 kW el. energie denně, tj. topil cca 4 hodin/den.

Dá se tedy říci, že průměrný dům s elektrickým podlahovým topením, topí v průměrné zimě cca 3 - 4 hodiny denně v závislosti na tom, jak náročné je zimní období a na jakou teplotu dům vytápíte. Je to dáno tím, že topné kabely nahřívají hmotu, ve které jsou uloženy teplotou cca 55 C°. Teplotu podlahy samotné hlídá teplotní senzor, který nechá nahřát podlahu podle nastavené teploty na termostatu. Poté se topný systém vypíná a spustí se znovu až po poklesu teploty. Topné kabely jsou zpravidla uloženy v betonu nebo anhydritu a tím je zajištěna i akumulace tepla. To je důvod, proč topný systém topí takto krátkou dobu.

Další výhodou topných kabelů je i velmi přesná regulace, vysoká životnost a prakticky žádná údržba oproti např. Tepelným čerpadlům!

Systém vytápění topnými kabely je provozován ve stejné sazbě jako tepelná čerpadla, je však výrazně rychlejší v náběhu teploty a hřeje výrazně kratší dobu. Čím je tepelná ztráta obálkou domu nižší, tím větší výhody vytápění topnými kabely nabízí.

Popsaný topný systém lze úspěšně kombinovat s fotovoltaickými systémy.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

© Roman Milert - Fotolia.com

Uvádění do provozu sestav tlakových nádob

23.2.2019 | Mgr. Václav Brůžek, inspektor oddělení inspekce BOZPOblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu
Uvádění do provozu sestav tlakových nádob podle evropské směrnice 2014/68/EU a Nařízení vlády č. 219/2016 Sb.: Opakované nedostatky ze strany provozovatelů.
© Polat Alp - fotolia.com

Doklad o kontrole kotle na pevná paliva

21.2.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Správné vyplnění Dokladu o kontrole technického stavu a provozu, který vystavují osoby kontrolující kotle na pevná paliva na základě zákona o ochraně ovzduší, je zásadní záležitostí i pro majitele a provozovatele kotle. Článek vede kontrolora krok za krokem vyplňováním dokladu, a majitel kotle si současně může ověřovat, zda kontrolor postupuje v souladu s legislativou.
© Fotolia.com

Výměna kotlů: od uhlí ke dřevu

21.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Přechod z ručně přikládaného kotle na hnědé uhlí na zplyňovací kotel na dřevo je z pohledu provozních nákladů neutrální. Nový kotel na uhlí si musí zájemce zaplatit v plné ceně. Nový kotel na dřevo lze získat v rámci Kotlíkových dotací téměř zdarma.
© dundersztyc - Fotolia.com

Ušetřili jste meziročně na vytápění 6 %?

20.2.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
V roce 2018 byla průměrná teplota o cca 1,1 stupně Celsia vyšší. Pokud se tato skutečnost neprojevila nižší spotřebou tepla ve faktuře za vytápění, je žádoucí prověřit technický stav otopné soustavy.
diskuse: 4 příspěvky, poslední 20.02.2019 10:43

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (listopad a prosinec 2018)

14.2.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN z listopadu a prosince 2018 související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

Témata 2019

Slunce v domě on-line

Stav nabití BAT:--- %
Roční soběstačnost:--- %

In-počasí v ČR
CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme