Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Moderní technologie v topení

Datum: 19.9.2018 4:32  |  Autor: A koupelny a topeni  |  Organizace: A koupelny a topeni  |  Firemní zpráva

Trendem současnosti je používat elektronické ovládací systémy vytápění domů a bytů. Mezi výhody, které tyto ovladače poskytují..

A koupelny a topeni
Zadní 263/26
408 01 Rumburk

tel.:412 33 13 27, 603 465 393
e-mail:
web:www.akoupelnyatopeni.cz

Moderní technologie v topení

Trendem současnosti je používat elektronické ovládací systémy vytápění domů a bytů. Mezi výhody, které tyto ovladače poskytují, nepatří jen možnost manipulovat topením na dálku, ale zejména úspora energie. Nejen, že budete žít ekologičtěji, ale ještě výrazně ušetříte.

Ovládání topení přes telefon

Novinkou je možnost ovládání elektrokotlů značky Protherm přes telefon. Stačí si do vašeho mobilu nainstalovat vhodnou aplikaci (například MiGo) a přes wifi se pak spojit s automatickým regulátorem. Díky tomu můžete nastavit přesné pokyny pro topení a přizpůsobit je vlastnímu životnímu stylu.

Kromě klasického regulování teploty v místnostech domu má elektronické ovládání topení mnoho výhod. Kupříkladu, pokud máte rádi ráno v koupelně příjemně teplo a nesnášíte, když si musíte čistit zuby v zimě, ale víte, že nechat zapnuté topení po celou noc přece plýtvá tolik energie a peníze vám pak doslova odlétají komínem, je automatické ovládání topení řešením, které hledáte. Přes mobilní aplikaci můžete nastavit přesnou dobu, kdy se začnou ohřívat jednotlivé místnosti v domě a topení tak nemusí být zapnuté pořád. Koupelnu můžete s využitím tohoto regulátoru začít vytápět teprve půl hodiny před probuzením.

Dále je možné mimo jiné i porovnat rozdíl mez teplotou vně domu a uvnitř a regulovat topení dle tohoto. Je přece nesmyslné zbytečně vytápět dům, když se venku výrazně oteplí a naopak. Úsporným řešením je i kontrola otevírání a zavírání oken, kdy systém v případě otevřených oken automaticky sníží vytápění a ušetří tak jinak zbytečně vyplýtvanou energii.

Samozřejmostí je i hlášení o případných poruchách kotle a o činnosti regulátoru.

Automatické ovládání topení přes mobilní aplikaci je zkrátka moderním řešením, které je veskrze výhodné a pomůže vám ušetřit. A ocení ho jistě i zapálení ekologové, kteří uvítají možnost regulace zbytečně vyplýtvané energie.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Středočeši budou moci znovu žádat o dotace na nové kotle

15.1. 13:23   Ve třetí dotační výzvě by se mělo v regionu rozdělovat 640 milionů korun, řekla dnes novinářům hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). více >>>

Rozúčtování nákladů za energie odhaluje provozní účinnost kotelny

15.1.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Údaje z měřidel sloužích k rozúčtování nákladů za teplo mohou pomoci k odhalení nehospodárného provozu kotelny. Předpokladem jsou moderní měřidla umožňující dálkové odečty v minutových až čtvrthodinových intervalech a propracovaný systém jejich vyhodnocení přístupný zákazníkům v internetové aplikaci. Takový systém již prošel úspěšně testem. Je založen na využití měřidel, jejichž instalaci rozúčtování nákladů vyžaduje. Proto je investičně příznivý. Zákazníkům přináší trvalé sledování účinnosti kotelny.

Spalování odpadů a kontrola i v reportáži České televize

12.1.2019 | redakce
V prosinci jsme vydali článek, který popisuje aktuální přístup legislativy ČR ke spalování odpadů v domácnostech, dále popisuje vznik a princip metody pro odhalování spalování nebo spoluspalování odpadů. O problematice článku natáčela reportáž i ČT.

MŽP spouští poslední vlnu kotlíkových dotací. Do krajů pošle přes 3 miliardy

11.1.2019 | Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí usnadní dalším desítkám tisíc domácností pořízení nového ekologického zdroje vytápění.

Zdroje tepla a informace o vytápění na jednom místě: Infotherma 2019 se blíží

9.1.2019 | redakce
26. ročník mezinárodní výstavy Infotherma 2019 se uskuteční 21. – 24. ledna na Výstavišti Černá Louka Ostrava. Co pro vás pořadatelé připravili?

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme