Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Moderní technologie v topení

Datum: 19.9.2018 4:32  |  Autor: A koupelny a topeni  |  Organizace: A koupelny a topeni  |  Firemní zpráva

Trendem současnosti je používat elektronické ovládací systémy vytápění domů a bytů. Mezi výhody, které tyto ovladače poskytují..

A koupelny a topeni
Zadní 263/26
408 01 Rumburk

tel.:412 33 13 27, 603 465 393
e-mail:
web:www.akoupelnyatopeni.cz

Moderní technologie v topení

Trendem současnosti je používat elektronické ovládací systémy vytápění domů a bytů. Mezi výhody, které tyto ovladače poskytují, nepatří jen možnost manipulovat topením na dálku, ale zejména úspora energie. Nejen, že budete žít ekologičtěji, ale ještě výrazně ušetříte.

Ovládání topení přes telefon

Novinkou je možnost ovládání elektrokotlů značky Protherm přes telefon. Stačí si do vašeho mobilu nainstalovat vhodnou aplikaci (například MiGo) a přes wifi se pak spojit s automatickým regulátorem. Díky tomu můžete nastavit přesné pokyny pro topení a přizpůsobit je vlastnímu životnímu stylu.

Kromě klasického regulování teploty v místnostech domu má elektronické ovládání topení mnoho výhod. Kupříkladu, pokud máte rádi ráno v koupelně příjemně teplo a nesnášíte, když si musíte čistit zuby v zimě, ale víte, že nechat zapnuté topení po celou noc přece plýtvá tolik energie a peníze vám pak doslova odlétají komínem, je automatické ovládání topení řešením, které hledáte. Přes mobilní aplikaci můžete nastavit přesnou dobu, kdy se začnou ohřívat jednotlivé místnosti v domě a topení tak nemusí být zapnuté pořád. Koupelnu můžete s využitím tohoto regulátoru začít vytápět teprve půl hodiny před probuzením.

Dále je možné mimo jiné i porovnat rozdíl mez teplotou vně domu a uvnitř a regulovat topení dle tohoto. Je přece nesmyslné zbytečně vytápět dům, když se venku výrazně oteplí a naopak. Úsporným řešením je i kontrola otevírání a zavírání oken, kdy systém v případě otevřených oken automaticky sníží vytápění a ušetří tak jinak zbytečně vyplýtvanou energii.

Samozřejmostí je i hlášení o případných poruchách kotle a o činnosti regulátoru.

Automatické ovládání topení přes mobilní aplikaci je zkrátka moderním řešením, které je veskrze výhodné a pomůže vám ušetřit. A ocení ho jistě i zapálení ekologové, kteří uvítají možnost regulace zbytečně vyplýtvané energie.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Ing. František Jiřík

Jak navrhnout spalinové cesty při přechodu na kondenzační kotel

21.3.2019 | redakce
Při přechodu z atmosférického plynového kotle na kondenzační kotel typu C se upravují i spalinové cesty. Jaké je správné řešení a na co si dát pozor ukazuje Ing. František Jiřík ze Společenstva kominíků ČR.

ČR by mohla směřovat ke snížení emisí zhruba o 80 % k roku 2050

21.3.2019 | redakce podle ČT 24 a tiskové zprávy MŽP ČR
Cíle Evropské komise, aby EU k roku 2050 dosáhla nulových čistých emisí skleníkových plynů, je podle ministra životního prostředí Richarda Brabce nesmírně ambiciózní.

Přehled nových ČSN v oboru vytápění a příprava teplé vody (leden a únor 2019)

21.3.2019 | Ing. Jan Kolomazník
Ve stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN a jejich zaměření, z ledna až února 2019, související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků).

ISH 2019: budoucnost podle Vaillant

20.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobci tepelné techniky aktivně reagují na politicky stanovené cíle ochrany klimatu. Jak se tento trend projevuje a projeví v jejich nabídce, ukazuje Vaillant. I u něj zůstávají plynové kondenzační kotle centrem zájmu, po jehož boku roste segment tepelných čerpadel. Rostoucí nabídka "zelené" elektřiny se projevuje i v narůstající šíři dalších elektrických spotřebičů, které se podílejí na komfortu bydlení.

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.
diskuse: 1 příspěvek, 19.03.2019 16:14

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme