Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

I energetika už má registr dlužníků: pomůže zákazníkům k výhodnějším podmínkám

Datum: 20.10.2018 01:02  |  Organizace: BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.  |  Firemní zpráva

Společnost Bohemia Energy se stala jedním z prvních členů sekce poskytovatelů energií Registru platebních informací REPI, který je v provozu od konce minulého roku a je provozován společností CRIF – Registr platebních informací. Cílem tohoto registru je vzájemná výměna dat mezi jeho členy přispívající k omezování rizik spojených s neplatiči na českém trhu.

BOHEMIA ENERGY entity s.r.o.
Na Poříčí 24-26
110 00 Praha 1

tel.:844 10 10 10 (prodejní linka)
800 025 025 (zákaznická péče),
e-mail:
web:www.bohemiaenergy.cz

Členství Bohemia Energy v energetické sekci registru REPI je pro naše zákazníky dobrou zprávou. Klienti s velmi dobrou platební morálkou mohou díky informacím z registru získat výhodnější platební podmínky či podmínky u žádostí o úvěry,“ říká Ondřej Karásek, finanční ředitel Bohemia Energy. Registr totiž umožňuje posoudit platební morálku klientů u řady produktů z jiných oblastí, jako jsou například poskytovatelé půjček. To může členům REPI výrazně pomoci.

Registr REPI se také významně podílí na prevenci neoprávněných odběrů elektřiny a plynu v ČR, které jsou dlouhodobým problémem. „Jde o součást našeho úsilí o kultivaci a férovost českého energetického trhu. Na černé odběry totiž doplácejí především řádně platící odběratelé,“ dodává Ondřej Karásek. Členy registru jsou firmy, které chtějí prověřit historii plateb zákazníků.

Cílem registru REPI je zjednodušení procesu kontroly platební morálky zákazníků z více oborů. Je výhodný jak pro zákazníky, tak pro poskytovatele služeb, kteří jsou členy registru. Vstup Bohemia Energy, jednoho z lídrů mezi poskytovateli energií, vnímáme jako důležitý krok zvyšující komplexnost a záběr registru. Registr REPI je již využíván dvaceti společnostmi z finančního odvětví a z oboru energetiky a očekává se vstup firem i z dalších odvětví jako jsou provozovatelé e-shopů, poskytovatelé platebních služeb, inkasní společnosti, pronajímatelé nemovitostí, telekomunikační operátoři či poskytovatelé kabelových televizí,“ říká Petr Kučera, výkonný ředitel společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, která registr REPI zajišťuje po organizační a technické stránce.

Registr REPI funguje plně v souladu s platnými zákony. Členové i správce pečlivě dodržují zásady transparentnosti a ochrany informací. Klient je o zaslání svých údajů do registru vždy informován, data o něm mohou členové registru získat jen v souvislosti s konkrétním posuzovaným obchodním případem.

I energetika už má registr dlužníků: pomůže zákazníkům k výhodnějším podmínkám
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Požární bezpečnost komínů se zaměřením na prostup hořlavou konstrukcí

21.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění, Ing. Jiří Vrba, Schiedel, s.r.o.
S nástupem standardu budov s téměř nulovou potřebou energie souvisí potřeba utěsnit v domě všechny spáry, včetně těch nacházejících se okolo komína. Požárně bezpečné řešení nevyplývá ze štítkového zařazení komína podle norem, ale opírá se o doporučený způsob daný výrobcem, říká v rozhovoru pro TZB-info Ing. Vrba.
Zdražení tepla z domovních plynových kotelen - ministerstvo financí zvyšuje daň

Zdražení tepla z domovních plynových kotelen - ministerstvo financí navrhuje zvýšit daň

18.5.2019 | redakce
Novela daňových zákonů mimo jiné ruší osvobození zemního plynu spotřebovaného takzvanými domovními kotelnami. Ministerstvo financí chce díky daňovým změnám vybrat 10 miliard navíc, od této úpravy si slibuje 0,2 miliardy Kč.

Obnovený Libušín vytápí tepelná čerpadla

17.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Rekonstrukce vyhořelé národní panátky, útulny Libušín na Pustevnách, vstoupila do posledního roku realizace. Článek je zaměřen na rekonstrukci soustavy vytápění, která je založena na tepelných čerpadlech země-voda značky Vaillant.
diskuse: 1 příspěvek, 19.05.2019 23:40

Topíme a svítíme palivovým článkem, část 1. – zemní plyn

16.5.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Domácí palivový článek přeměňuje energii z paliva na elektřinu a teplo. Dělá to potichu a s vysokou účinností. Koupit se dá už dnes. Vyplatí se to?

Kotlíkové dotace a půjčky – kotlíkový specialista a jeho role

15.5.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Úkolem "kotlíkového specialisty" je pomáhat lidem, kteří provozují kotle na tuhá paliva třídy 1 a 2, aby se rozhodli k jejich výměně v rámci kotlíkových dotací, aby si vybrali vhodný kotel, pomáhat jim s administrací žádosti o kotlíkovou dotaci a také s vyřízením půjčky, kterou mohou podle aktuálních podmínek získat ve třech krajích.

Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů