Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Panely pro parapety na míru aneb omezení proudění chladného vzduchu od okna

U objektů vytápěných zejména podlahovým vytápěním dochází při použití oken s horším součinitelem prostupu tepla ke znatelnému proudění chladnějšího vzduchu od okna směrem po podlaze.

Panely pro parapety na míru aneb omezení proudění chladného vzduchu od okna

Ve spolupráci s ČVUT UCEEB jsme provedli měření vlivu teploty parapetu na odklonění či zpomalení proudění tohoto vzduchu. K absolutnímu odklonění proudění vzduchu při venkovní teplotě -12°C nedošlo ani při příkonu vyhřívání parapetu 67 W (250 W/m2). Nicméně už od příkonu 35 W (200 W/m2) dochází k výraznému zpomalení proudění, které už není prakticky znatelné.

Pro vyhřívání parapetů doporučujeme použít topné kabely ECOFLOOR ADSV 10W/m instalované do flexibilního tmelu přímo pod parapet. Plošný příkon 200 W/m2 - 250 W/m2. Dále je možno použít sálavé topné panely ECOSUN v atypickém provedení. Vhodnou regulací parapetní ho vytápění je termostat EB-Therm 800 s čidlem snímající venkovní teplotu případně teplotu parapetu. V případě zájmu se obraťte na technickou podporu firmy Fenix.

Více v článku na webu firmy Fenix Trading s.r.o.
FENIX Trading s.r.o.
logo FENIX Trading s.r.o.

Výroba a prodej elektrického vytápění: rohože ECOFLOOR pro podlahové vytápění, topné folie ECOFILM pro podlahové a stropní vytápění, sálavé panely ECOSUN, přímotopné konvektory ECOFLEX, ochrana topnými kabely před sněhem a ledem, domovní regulace.

 
 
Reklama