Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Moderní a perspektivní způsob měření tepla v bytech a správa měřených dat, v souladu s legislativou

Datum: 8.12.2018 02:01  |  Autor: Ing. Miroslav Los  |  Organizace: Lomex  |  Firemní zpráva

V současné době se připravuje novelizace Evropská Směrnice o energetické účinnosti EU 2012/27, která má být vydána do konce roku 2018. Novelizace má obsahovat, že od 1.1.2020 by se neměly již instalovat zařízení pro měření spotřeby tepla jiné než s radiovým odečtem, od 1.1.2021 by rozúčtování nákladů se mělo provádět dvakrát ročně, na vyžádání čtvrtletně, od 1.1.2027 by rozúčtování nákladů se mělo provádět měsíčně, přičemž jednou ročně bude fakturační a od 1.1.2028 by neměly být v provozu jiné měřiče než s radiovým odečtem.

Z výčtu možných připravovaných legislativních změn, je zřejmé že jakákoliv investice do oblasti měření a správy energií by měla mít legislativní a technický přesah a zaručovala tak do budoucna ekonomické zhodnocení investice. Firma Lomex LM s.r.o. má již nainstalovány desítky projektů na bytových domech, které uvedené vlastnosti již splňují. Pro seznámení se systémem odečtů z bytu uživatele je k dispozici reálný demonstrační projekt bezdrátového systému MV3 s denostupňovou metodou měření tepla, na který se lze kdykoliv přihlásit.

Postup:

  • Přejít na stránku www.lomexlm.cz
  • Vlevo uprostřed stránky je napsáno Přihlášení a kolonky Jméno a Heslo.
  • Do kolonky Jméno se vypíše demo a rovněž do kolonky heslo se vypíše demo.
  • Následně se klikne na Přihlásit se do systému.

Zobrazí se obrázek bytové měřicí jednotky uživatele s displejem a se všemi měřenými a vyhodnocovanými údaji. Zelená barva naměřených dat značí hodnotu pod průměrem domu, červená barva nad průměrem. Je to aktuální unikátní parametr, který motivuje uživatele k úspornému chování a nemůže ho překvapit nereálná platba. Pro opuštění tohoto zobrazení se klikněte Odhlásit se (na liště zobrazení). V reálném projektu každý uživatel má svoje specifické jméno a heslo, rovněž správce pro odečty pro rozúčtování, a to v souladu s GDPR.

Pokud uživatel nemá přístup k internetu, nebo nechce takto mít přístup k měřeným datům, může mít v bytě fyzicky instalovánu bytovou měřicí pro přímý odečet dat.

Bližší informace o metodě měření tepla a vlastnostech systému lze najít na naší internetové stránce v Vyšlo v tisku a v Prezentaci.
 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.

ISH 2019: Budoucnost podle Viessmann

19.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobce tepelné techniky představil na mezinárodním veletrhu ISH současnost a své vize, jak být úspěšný i v příštích letech.

Ultra klidné tepelné čerpadlo pro vytápění a chlazení – UltraSource®

18.3.2019 | Hoval spol. s r.o.
Tato tepelná čerpadla jsou navržena s ohledem na požadavky bydlení. Jedná se o velmi účinné řešení, přesto ale velmi tiché s hladinou hluku pouze 28 dB(A) ve vzdálenosti 3 m.

ISH Frankfurt 2019: Budoucnost podle Bosch Thermotechnik

14.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Budoucnost tepelné techniky je, jak ukazuje společnost Bosch Thermotechnika, úzce propojena s všemi toky energií v budovách i jejich okolí. Základem jsou energeticky efektivní prvky, které musí být inteligentně řízeny s ohledem na činnost prvků ostatních. A to jak v rámci jednoho domu, tak i obce, města atp. Napomáhá k tomu zásadní přechod na elektrickou energii a decentralizace zdrojů.
Zdroj: článek Digitalizace od základu mění plynárenské řemeslo

Selháváme v digitálním vzdělávání

13.3. 0:30   Již nyní kotelny i kotle běží s dálkovou správou, která ulehčuje servis. A topenáři musí umět vše nejen zapojit, ale i používat. Klempíř nebo kominík bude brzy před šplháním na střechu používat drony. více >>>

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme