Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Funguje ventil správně?

Datum: 12.3.2019 02:34  |  Organizace: ista Česká republika s.r.o.  |  Firemní zpráva

Odborníci ze společnosti ista Česká republika pro vás připravili tipy, jak správně nastavit naše topení, aby bylo vytápění co nejefektivnější a zároveň úsporné. Základem je umět pracovat s termostatickou hlavicí.

ista Česká republika s.r.o.
Jeremiášova 947
155 00 Praha 5

tel.:+420 296 337 510-11
e-mail:
web:www.ista.com

V první řadě je potřeba vědět, zda můžete výkon radiátoru regulovat v plném rozsahu. Problémovým místem bývá buď ventil, nebo termostatická hlavice. Pamatujte, že jejich životnost není nekonečná. Oboje může být již opotřebované a může dojít k závadě, nebo zanesení nečistotami. Výsledkem je, že nejde termostatickou hlavicí otáčet, případně otáčíte, ale radiátor stále nehřeje.

Zkuste nejprve několikrát termostatickou hlavici otevřít a zavřít, pokud ani pak do radiátorů nejde teplo, můžete ještě vyzkoušet termostatickou hlavici sejmout a ventilovou kuželku několikrát stlačit. To často stačí k tomu, aby se opět uvolnila a začala fungovat.

Pokud ani to nepomůže, je nutná výměna. Některým problémům s nečistotami lze preventivně zabránit otevřením termoregulačního ventilu v letním období na maximum.

Pokud máte pochybnosti o správné funkci vaší termostatické hlavice nebo budete uvažovat o výměně hlavic na ista@ista.cz target="_blank">ista.cz pro vás máme připravené kvalitní hlavice od renomovaných výrobců za velmi výhodných podmínek.

Častou chybou je, že se o termostatické hlavice na radiátorech nestaráme a řešíme je až v okamžiku, kdy nefungují, jak by měly. Jejich životnost však bývá v rozpětí 10-15 let a na to bychom neměli zapomínat. Kromě zajištění správného fungování můžeme, díky stále vyspělejším technologiím, s novou a moderní termoregulační hlavicí i ušetřit náklady na vytápění.


 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Výměny kotlů – nové téma na TZB-info

19.3.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Termín povinných výměn kotlů třídy 1 a 2 na pevná paliva se blíží. Proto TZB-info soustředí potřebné informace do společného tématu s cílem pomoci a ulehčit rozhodování.

ISH 2019: Budoucnost podle Viessmann

19.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Vedoucí výrobce tepelné techniky představil na mezinárodním veletrhu ISH současnost a své vize, jak být úspěšný i v příštích letech.

Ultra klidné tepelné čerpadlo pro vytápění a chlazení – UltraSource®

18.3.2019 | Hoval spol. s r.o.
Tato tepelná čerpadla jsou navržena s ohledem na požadavky bydlení. Jedná se o velmi účinné řešení, přesto ale velmi tiché s hladinou hluku pouze 28 dB(A) ve vzdálenosti 3 m.

ISH Frankfurt 2019: Budoucnost podle Bosch Thermotechnik

14.3.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Budoucnost tepelné techniky je, jak ukazuje společnost Bosch Thermotechnika, úzce propojena s všemi toky energií v budovách i jejich okolí. Základem jsou energeticky efektivní prvky, které musí být inteligentně řízeny s ohledem na činnost prvků ostatních. A to jak v rámci jednoho domu, tak i obce, města atp. Napomáhá k tomu zásadní přechod na elektrickou energii a decentralizace zdrojů.
Zdroj: článek Digitalizace od základu mění plynárenské řemeslo

Selháváme v digitálním vzdělávání

13.3. 0:30   Již nyní kotelny i kotle běží s dálkovou správou, která ulehčuje servis. A topenáři musí umět vše nejen zapojit, ale i používat. Klempíř nebo kominík bude brzy před šplháním na střechu používat drony. více >>>

Témata 2019

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme