Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nová zařízení na zvyšování tlaku, kompatibilní s aplikační sběrnicí field bus / ISH 2019

Dalšími novými produkty, které skupina KSB Group představí na veletrhu ISH 2019, jsou zařízení na zvyšování tlaku konstrukční řady KSB Delta Primo ve variantách vybavení K, VP a SVP.

Plně automatické systémy jsou připraveny k připojení. Jsou vybaveny dvěma nebo třemi vysoce účinnými odstředivými čerpadly Movitec. Maximální průtok zařízení činí 67,5 m3/h a nejvyšší dopravní výška je až 134 metrů.

Mikroprocesorová řídicí jednotka (Booster Control Advanced) zapíná nebo vypíná čerpadla kaskádovitě (varianta K) nebo regulovaně pomocí měniče frekvence (varianty VP a SVP). Díky rozhraní sběrnice field bus je také možné ovládání z externího PC. Kontrolky LED ve snadno rozeznatelných barvách semaforu ukazují na displeji spínací skříně provozní stavy zařízení.

Varianta SVP je vybavena vysoce účinným synchronním reluktančním motorem IE5 konstrukční řady Supreme a systémem regulace otáček PumpDrive Eco. Cenově výhodné varianty K a VP jsou vybaveny motory IE3. Všechny konstrukční řady vyžadují síťovou frekvenci 50 Hz. Čerpadlo se zapne při poklesu tlaku v potrubí. Ten vznikne otevřením spotřebiče. Při rostoucím tlaku v membránové nádrži se KSB Delta Primo vypne. Pokud by došlo k nedostatku vody na přítoku, mikroprocesorové řídicí jednotka automaticky vypne zařízení a zabrání tím škodlivému chodu nasucho.

Aby se zabránilo kontaminaci komponent, probíhá výroba a montáž zařízení KSB Delta Primo za přísných hygienických podmínek. Všechny součásti ve styku s médiem jsou vyrobeny buď z nerezové oceli, nebo z mosazi. Těsnění z EPDM mají schválení pro pitnou vodu. Výsledkem je odolnost proti korozi a dlouhá provozní životnost. Průtok média membránovou nádrží zabraňuje stagnaci a mikrobiální kontaminaci uvnitř nádrže.

Nová KSB Delta Primo jsou plně automatická zařízení na zvyšování tlaku, připravená k připojení. Jsou vybavena dvěma nebo třemi vysokotlakými čerpadly.  ©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal
Nová KSB Delta Primo jsou plně automatická zařízení na zvyšování tlaku, připravená k připojení. Jsou vybavena dvěma nebo třemi vysokotlakými čerpadly. ©KSB SE & Co. KGaA, Frankenthal
 
 
Reklama