Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Infrapanely v činžovním domě uspořily až 60 % nákladů!

Datum: 10.4.2019 02:01  |  Organizace: USby s.r.o. - Infratopení WELLINA  |  Firemní zpráva

Jste provozovatelem či majitelem činžovního domu a nebo hledáte vhodný komfortní nájemní byt a přemýšlíte při výběru i nad provozními náklady? Ukážeme si na praktickém příkladu, jak úsporné jsou nyní nejnovější generace infrapanelů Wellina.

USby s.r.o. - Infratopení WELLINA
Otavská 175/12
196 00 Praha 9 - Čakovice

tel.:608 366 736-7
e-mail:
web:www.usby.cz


Nejčastějším typem činžovního domu jsou v centrech měst starší cihlové domy bez zateplení s novými okny. To je i případ realizace celého činžovního domu v Praze v blízkosti metra Anděl. Dům má čtyři patra a na každém patře 5 bytů o ploše cca 45 m2 s výškou stropu 3 metry.

Zvolené řešení vytápění infrapanely Wellina bylo použito ve všech bytech a koupelnách a bylo jediným zdrojem vytápění. Ohřev TUV zajišťují běžné kompaktní bojlery. Infrapanely byly instalovány na stěny i do stropních konstrukcí zapuštěné do SDK stropu do rámů. Regulace je řešena běžnými termostaty, ale je připravena na centrální řízení přes PC, pokud by se režim provozu bytů měnil na hotel či jiné ubytovací zařízení.

Každý byt je osazen dvěma panely 1100 W a v koupelně 350 W. Bojler má příkon 2 kW. Sazba elektrické energie byla nastavena na tarif D57d. Po třech letech provozu se provozní náklady ustálily na cca 1200-1400 Kč / měsíc s kompletním provozem domácnosti od vytápění, přes běžnou spotřebu a ohřev TUV.

Jedná se tak o nejúspornější systém na vytápění podobných prostor s přesným rozúčtováním pro každou domácnost zvlášť.

Pro majitele činžovních domů rádi připravíme nezávazně kalkulaci změny topného systému a pro nájemníky, které tento systém zaujal poskytneme více informací na www.usby.cz.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk Související z oboru

Zajímavosti z ISH 2019 – díl 2.

24.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Veletrh ISH 2019 byl plný technických zajímavostí. Přinášíme druhou část výběru novinek, které nás zaujaly.

K výměně kotle pomůžou kotlíkové dotace i půjčky

24.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Obcím ve třech nejvíce imisně zatížených krajích se nabízí možnost získat doplňující prostředky do svého rozpočtu na realizaci ekologických opatření. Mohou si ponechat finance od občanů, kteří se zapojí do třetí vlny kotlíkových dotací a vezmou si na to půjčku od státu.

Zajímavosti z ISH 2019 – díl 1.

23.4.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Veletrh ISH 2019 byl plný technických zajímavostí. Přinášíme výběr novinek, které nás zaujaly.

Čištění otopných soustav nebo klamání zákazníků?

15.4.2019 | Ing. Vladimír Galád
Autor analyzuje sliby spojené s nabídkou chemického čistění otopných soustav. Rozebírá fyzikální podmínky v reálném provozu a z nich odvozuje, zda může mít chemické čištění, odstraňování nánosů, pozitivní následky.
diskuse: 7 příspěvků, poslední 22.04.2019 07:35

Poslední šance na levný plynový kotel

11.4.2019 | redakce
Redakce TZB-info natáčela komentáře k výměně kotlů, o bezúročných „kotlíkových půjčkách“ a o soutěži s výhrou 3 x 250.000 Kč na rekonstrukci kotelny. Zajímala nás podpora plynárenských společností a MŽP v návaznosti na třetí a zároveň poslední vlnu kotlíkových dotací.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme