Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nová plynová topidla od českého výrobce

Datum: 26.4.2019 4:51  |  Autor: Ivan Hrbek  |  Organizace: KVART-CZ, s.r.o.  |  Firemní zpráva


VAFKY T - nová plynová topidla s hliníkovým výměníkem od tradičního českého výrobce firmy Kvart-cz ze Šternberka.

KVART-CZ, s.r.o.
Dvorská 25
785 01 Šternberk

tel.:+420 585 387 269
e-mail:
web:www.kvart-cz.eu

Nová plynová topidla od českého výrobce

Kvart-cz dodává na český trh od roku 2003 plynová podokenní topidla s hliníkovým výměníkem pod názvem VAFKY ve třech verzích, a to 4,7kW, 3,4kW a 2,5kW.

Výměník zaručuje tichý chod topidla, bez lupání a praskání, což si pochvalují zákazníci s umístěním topidla v ložnicích. Od roku 2008 se dodává topidlo s krytem v novém designu,který se stal stálicí na trhu, má lepší přenos tepla do místnosti a nepotřebuje pomocný ventilátor neboť přenos tepla je podpořen žaluziemi ve spodní i horní části krytu.

Začátkem roku 2019 jsme začali dodávat na trh nové topidlo pod názvem VAFKY T, tradičně s AL výměníkem, stejnými výkony, ale s několika konstrukčními úpravami, které ulehčují montáž i následný servis topidla, byl optimalizován kryt, v celkovém součtu došlo i ke snížení koncové ceny topidla.

Energetická účinnost je ve skupině "C".

Dalším topidlem jsou VAFKY 471 T, které slouží k výměnám za staré topidla Gamat 461, bez nutnosti měnit původní odtah. VAFKY splňují příslušné Evropské normy a platné „Směrnice o ekodesignu“.

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona TwitterTisk 


Související z oboru

Požární bezpečnost komínů se zaměřením na prostup hořlavou konstrukcí

21.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění, Ing. Jiří Vrba, Schiedel, s.r.o.
S nástupem standardu budov s téměř nulovou potřebou energie souvisí potřeba utěsnit v domě všechny spáry, včetně těch nacházejících se okolo komína. Požárně bezpečné řešení nevyplývá ze štítkového zařazení komína podle norem, ale opírá se o doporučený způsob daný výrobcem, říká v rozhovoru pro TZB-info Ing. Vrba.
Zdražení tepla z domovních plynových kotelen - ministerstvo financí zvyšuje daň

Zdražení tepla z domovních plynových kotelen - ministerstvo financí navrhuje zvýšit daň

18.5.2019 | redakce
Novela daňových zákonů mimo jiné ruší osvobození zemního plynu spotřebovaného takzvanými domovními kotelnami. Ministerstvo financí chce díky daňovým změnám vybrat 10 miliard navíc, od této úpravy si slibuje 0,2 miliardy Kč.

Obnovený Libušín vytápí tepelná čerpadla

17.5.2019 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Rekonstrukce vyhořelé národní panátky, útulny Libušín na Pustevnách, vstoupila do posledního roku realizace. Článek je zaměřen na rekonstrukci soustavy vytápění, která je založena na tepelných čerpadlech země-voda značky Vaillant.
diskuse: 1 příspěvek, 19.05.2019 23:40

Topíme a svítíme palivovým článkem, část 1. – zemní plyn

16.5.2019 | Mgr. Jiří Zilvar, redakce
Domácí palivový článek přeměňuje energii z paliva na elektřinu a teplo. Dělá to potichu a s vysokou účinností. Koupit se dá už dnes. Vyplatí se to?

Kotlíkové dotace a půjčky – kotlíkový specialista a jeho role

15.5.2019 | Ing. Zdeněk Lyčka
Úkolem "kotlíkového specialisty" je pomáhat lidem, kteří provozují kotle na tuhá paliva třídy 1 a 2, aby se rozhodli k jejich výměně v rámci kotlíkových dotací, aby si vybrali vhodný kotel, pomáhat jim s administrací žádosti o kotlíkovou dotaci a také s vyřízením půjčky, kterou mohou podle aktuálních podmínek získat ve třech krajích.

Témata 2019

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů