Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Možnosti úspory energie s novým rozebíratelným deskovým výměníkem tepla Alfa Laval T10

Alfa Laval T10 je nejnovějším členem rostoucí rodiny vysoce výkonných rozebíratelných deskových výměníků tepla nové generace pro průmyslové aplikace.

T10 je nástupcem dlouho prodávaného modelu M10 v průmyslové řadě deskových výměníků tepla značky Alfa Laval. Stejně jako jeho předchůdce má i T10 mimořádně všestranný design, vhodný pro širokou škálu aplikací v oblasti ohřevu a chlazení prakticky ve všech odvětvích průmyslu.

Alfa Laval T10 naváže na dědictví modelu M10 jako nejvšestrannější tahoun trhu v oblasti přenosu tepla. Díky moderním funkcím nové generace nabídne ještě účinnější a udržitelnější provoz předávání tepla.

Revoluční nová koncepce:
Hlavní inovací oproti předchozí generaci je nová koncepce desek T10. Díky nové konstrukci desek FlexFlowTM lze jednotky T10 přesněji konfigurovat, bez nutnosti kompromisů mezi tepelným výkonem a tlakovou ztrátou. FlexFlow™ umožňuje až deset kombinací kanálů při použití pouze dvou desek.

Díky flexibilitě možnosti nastavení výměníku tepla s asymetrickým uspořádáním kanálů, je možné dosáhnout mnohem lepšího tepelného přizpůsobení pro konkrétní situaci.

Systém FlexFlow™ je založen na systému slícování desek nové generace SteerLockTM z dílny společnosti Alfa Laval. Nová funkce SteerLockTM zajišťuje dokonalé polohování desek bez ohledu na to, zda jsou desky nakonfigurovány symetricky nebo asymetricky. Kromě toho, že brání únikům nebo poškození desek během montáže, usnadňuje SteerLockTM servisní proces, protože demontáž a zpětná montáž desek během údržby probíhá rychleji.

Šetříme místo, energii a planetu:
Díky přidané účinností systému FlexFlow™ a dalším inovacím nové generace, jako je distribuční oblast CurveFlow™ a nepravidelné otvory portů OmegaPort™, může T10 nabídnout tepelnou výkonnost, která odpovídá dřívějším modelům, a to v rámci výrazně snížené půdorysné plochy. Nový konstrukční prvek CompactFrame™ minimalizuje celkovou velikost zařízení, což umožňuje použít menší servisní prostor i zjednodušené a rychlejší postupy údržby.

Alfa Laval spol. s r. o.
logo Alfa Laval spol. s r. o.

Alfa Laval - výměníky tepla, vzduchové chladiče, kondenzátory a kompaktní předávací stanice tepla pro vytápění, chlazení, chladírenství, přípravu teplé vody, využití odpadního tepla, ohřev bazénové vody, solární systémy, chlazení olejů, lehký průmysl, ...

 
 
Reklama