Nejnavštěvovanější odborný web
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Přírubové potrubní filtry s diagnostikou zanesení síta

Potrubní filtry Hydronix 821 APT s měřícími vsuvkami pro zjištění zanesení síta sníží náklady na zprovoznění soustavy i následnou údržbu, neboť měřením zjistíme, kdy je filtr potřeba vyčistit.

Každý kdo někdy vyvažoval rozvody vytápění a chlazení se setkal s různými přístupy zástupců montážních firem k čištění instalovaných potrubních filtrů při zprovoznění rozvodu - od velmi poctivého přístupu až po opačný extrém. Obecně platí, že ochota opakovaně čistit filtry je tím menší čím je jejich dimenze větší. Se zvětšující se dimenzí logicky narůstají náklady nejen na vlastní práci (čištění), ale i na použitý materiál např. těsnění pod víko daného filtru. Při následném provozu soustavy platí to samé. Nadmíru zanesený filtr přitom nejen že zvyšuje náklady čerpací práci, ale v celé řadě případů i znemožňuje správnou funkci systému vytápění / chlazení.

A protože hydronické vyvažování soustav vytápění a chlazení je jedna z činností, kterou se zabýváme, rozhodli jsme se situaci řešit a nabízíme vám:

  • pro soustavy vytápění: Přírubové potrubní filtry s diagnostikou zanesení síta s měřícími vsuvkami délky 25mm
  • pro soustavy chlazení: Přírubové potrubní filtry s diagnostikou zanesení síta s měřícími vsuvkami délky 100mm (i v případě důsledně izolovaného rozvodu chlazení je tedy možné změřit tlakovou ztrátu síta filtru bez nutnosti odstranění izolace)
  • Měřící a vyvažovací přístroj Hydronix T650 obsahující mimo jiné i charakteristiky těchto filtrů a umožňující vedle hydronického vyvážení rozvodu provést i diagnostiku zanesení filtrů Hydronix 821 APT.
 
 
Reklama