Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Schwank začíná nabízet klimaticky neutrální vytápění s tmavými vodíkovými zářiči

Společnost Schwank ve svých laboratořích v Kolíně nad Rýnem vyvinula první tmavý zářič, který stoprocentně funguje na vodík. Jedná se o vůbec první typ průlomového klimaticky neutrálního vytápění.

Výrobci infrazářičů již léta propagují moderní prvky a budoucí životaschopnost svých technologií. Nyní ale společnost Schwank stanovila přelomový milník v podobě vývoje prvního stoprocentně vodíkového trubkového topného systému.

Přicházíme na trh s prvním neomezeným tmavým zářičem, který je kompatibilní s vodíkem. Za tímto účelem vytvořil tým z oddělení výzkumu a vývoje ve Schwanku v Kolíně nad Rýnem pod vedením profesora Friedhelma Schlössera zcela novou technologii hořáku,“ přibližuje novinku Aleš Fukar, jednatel společnosti Schwank CZ, české pobočky celoevropského lídra v odvětví průmyslového vytápění a chlazení.

Schwank se rovněž v současnosti zaměřuje na možnosti výroby vodíku elektrolýzou za použití fotovoltaických panelů instalovaných na střechách skladových a výrobních hal. Takto vyrobený vodík by mohl sloužit jako palivo pro nákladní auta a současně také pro vytápění prostor. Hlavní výhodou vodíku je v tomto případě možnost jeho skladování.

Společnost Schwank zdůrazňuje význam a nezbytnost vodíku pro předpokládaný energetický přechod. Právě toto médium může v následujících letech zvládnout ambiciózní ekologické cíle.

„Už v prvním kvartále 2023 budeme moci tato vodíková řešení prodávat všem zájemcům v České republice. V našich laboratořích v Německu i v České republice jsou zářiče už v provozu, první instalace už také proběhly u německých zákazníků a jak my, tak naši klienti si nemohou jejich funkčnost vynachválit. Věříme, že ve vodíku je budoucnost," uzavírá Fukar.

Více informací