Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
estav.tvnový videoportál

Přinášíme Vám nadějné zprávy o cenách dřevěných pelet a briket

Přinášíme Vám nadějné zprávy o cenách dřevěných pelet a briket, situace v dřevařském oboru se uklidňuje.

Ceny dřevěných pelet konečně přestaly růst, teplé počasí totiž v celé Evropě pomohlo dohnat chybějící zásoby pelet a briket na trhu.

Průměrný rodinný dům v Čechách spotřebuje 5 tun pelet za topnou sezonu a letos domácnosti nakupovaly v panice daleko více – i dvojnásobné množství. Proto byl v srpnu a září ještě pelet na trhu nedostatek. Domácnosti musely u některých prodejců počkat na dodávku paliva i několik týdnů. Ceny pelet se vyšplhaly až na 2.5 násobek těch z loňského roku.

Trend se nyní konečně obrátil a cena pelet se stabilizovala a dokonce mírně klesla. Bohužel cena vstupní suroviny - piliny zatím zůstává vysoká, je stále až 4x dražší než v minulém roce. Na vině je hlad velké energetiky po náhradě za drahý zemní plyn, tam, kde je možné spalovat biomasu. Po Novém roce na řadu výrobců pelet dopadne také vyšší cena elektřiny nutné pro jejich výrobu.

Pokud jste nákup pelet či briket dosud odkládali a topili třeba dřevem, už neváhejte. Na jaře jsme přesně odhadli, co způsobí ruská válka a doporučili vám co nejdříve nakoupit. Ceny pelet se pod 10 Kč/kg vrátí bohužel až na jaře, surovina a drahá elektřina výrobcům zásadně nižší cenu nyní neumožní.

Jsme ale rádi, že Vám můžeme nabídnout výhodnější cenu pro doplnění zásob před topnou sezónou a rychlý termín dodání. A věříme, že na jaře se můžeme těšit na klidnější časy.

Více informací


Waldera s.r.o.
logo Waldera s.r.o.

Naše společnost se zabývá výrobou a prodejem certifikovaných dřevěných pelet a briket Waldera. Jsme specialisté na cisternovou přepravu pelet. Palivo zavezeme zákazníkům "až na dvůr" pomocí aut s terénními manipulátory pro paletované zboží nebo cisternou ...