Využijte slevu 25% na studii proveditelnosti, která Vám pomůže navrhnout modernizační a provozní opatření

Datum: 13.5.2016  |  Organizace: Ventos, s.r.o.  |  Firemní článek

Cílem studie je analyzovat současný stav výrobního/průmyslového procesu a navrhnout modernizační a provozní opatření vedoucí ke zvýšení energetické hospodárnosti v souladu s Vašimi potřebami.

Ventos, s.r.o.
Tovární 205
408 01 Dolní Křečany

tel.:412 354 610 až 613
e-mail:
web:www.ventos.cz

Vlastníme technologii a know how na zvýšení přenosu tepla na teplosměnný plochách spalinových výměníků. Jedním z hlavních produktů, na který vlastní společnost VENTOS technologii a know how, je zvýšení přenosu tepla na teplosměnných plochách spalinových výměníků, pomocí námi navržené speciální technologie tepelných registrů.

Spalinový výměník
Spalinový výměník

Díky tomuto pokroku umíme spalinové výměníky navrhnout tak, aby dosahovali minimálních tlakových ztrát ve spalinové cestě (již od 5 Pa). To nám umožňuje využívat odpadní teplo i u zdrojů s nízkým přebytkem tlaku, na které dříve nebylo možné technologii využívající odpadní teplo instalovat.

Tyto výměníky již několik let úspěšně vyrábíme. Na výrobu technologie používáme speciální ušlechtilé materiály, které odolávají vysokým teplotám, splňují přísné potravinářské normy, jsou vhodné do vnitřního i venkovního prostoru a dle požadavku zákazníka i s řadou příslušenství.

 

Instalací výměníku VENTOS na parní nebo teplovodní kotel, případně kogenerační jednotku, je možno dosáhnout:

  • úspory 5–8 % z primárního paliva (v kWh),
  • zvýšení účinnosti moderního parního, plynového nebo olejového kotle z 89 % na 107 % při využití kondenzace (bez kondenzace 97 %),
  • zvýšení účinnosti moderního teplovodního kotle z 93 % nad 97 %.

Instalací výměníku VENTOS na pekařskou pec je možno dosáhnout:

  • využití odpadního tepla (v průměru 8–12 %),
  • zvýšení tepelného výkonu u průběžných pecí o 25–55 kWh,
  • zvýšení tepelného výkonu u boxových, rotačních a etážových pecí o 7–20 kWh.

V rámci využití odpadního tepla navrhujeme celkovou optimalizaci výroby a spotřeby tepla, kde dosahujeme průměrné účinnosti dodávky energie s využitím ZZT (zpětné získávání tepla) až 95 %.

Akce je platná do 17.7.2016

Pekárna Hruška
Pekárna Hruška
Denso reference 1
Denso reference 1

 

Datum: 13.5.2016
Organizace: Ventos, s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

technická podpora výrobců

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo GEMINOX
logo THERMONA
logo ENBRA
logo FV PLAST

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevíráníProdejní ceny bytů v ČR ke konci března vzrostly o 16 procent