Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Nová centrála Bosch v Praze

Ke 25. výročí od návratu do ČR otevřel Bosch novou centrálu v Praze. Waltrovka vytváří pro 130 zaměstnanců Bosch kvalitní pracovní prostředí a nabízí také školicí středisko divize elektrického nářadí, showroom zabezpečovacích a komunikačních systémů i obchodní oddělení společnosti Bosch Rexroth.

Dne 14. září 2016 proběhlo slavnostní otevření nové centrály společnosti Bosch v České republice za účasti představitelů parlamentu, vlády, městské části Prahy 5 a průmyslu. Na nové adrese Radlická 350/107d v Praze 5 nyní sídlí několik entit Bosch reprezentujících obchodní oblasti Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží, Energetika a technika budov.

„Dnes neslavíme jen otevření nového sídla, ale také výročí 25 let od návratu společnosti do České republiky. Nová centrála v Praze symbolizuje naši dlouhodobě úspěšnou přítomnost na trhu a důvěru v další budoucnost,“ řekl Uwe Raschke, člen představenstva koncernu Robert Bosch GmbH.

Zrekonstruovaná budova je součástí areálu bývalé Waltrovky

„Jsem opravdu hrdý na to, že nyní můžeme zaměstnancům nabídnout koncept inspirativního pracovního prostředí, který reflektuje inovativní potenciál a vysoký technologický standard naší společnosti,“ zdůraznil Peter Fouquet, generální ředitel společnosti Robert Bosch odbytová s.r.o.

Waltrovka vytváří pro 130 zaměstnanců Bosch inspirativní pracovní prostředí.
Vedle flexibilního uspořádání pracovních míst, IP telefonie a nového způsobu týmové spolupráce, nabízí Bosch svým zaměstnancům prostory pro volnočasové aktivity, kafeterii i kantýnu. Součástí 4000 m2 užitné plochy nové budovy Bosch jsou i školicí středisko divize Elektrického nářadí, showroom Zabezpečovacích a komunikačních systémů i obchodní oddělení společnosti Bosch Rexroth.

Působení společnosti na českém území sahá až do 19. století, kdy Bosch v rámci celé Rakousko-Uherské monarchie zastupovala firma Dénes & Friedmann. Krátce po skončení 1. světové války se vedení firmy rozhodlo založit vlastní pobočku se sídlem v Letohradské ulici, aby se o pár let později společnost přestěhovala do prestižní lokality pražských Vinohrad. Dlouhou přestávku v činnosti způsobenou změnou politických poměrů ukončil až rok 1989. V prosinci roku 1991 obnovila firma svoji činnost pod názvem Robert Bosch odbytová s.r.o.
V rámci Bosch působí na českém trhu v oblasti tepelné techniky značky Bosch, Junkers a Dakon.


 
 
Reklama