Úspěšná bilance veletrhu MCE – Mostra Convegno Expocomfort Milano 2018

Datum: 2.4.2018  |  Organizace: Progres Partners Advertising, spol. s r.o.  |  Firemní článek

Dlouho očekávaný veletrh Mostra Convegno Expocomfort, který proběhl v polovině března v italském Miláně společně s debutující výstavou Biomass Innovation Expo, opět prokázal díky vynikající účasti a výborné atmosféře, že právem patří mezi vedoucí světové akce v oboru technických zařízení budov a obnovitelných energií.

Progres Partners Advertising, spol. s r.o.
Opletalova 55
110 00 Praha 1

tel.:224 218 403, 224 234 274, 224 236 506
e-mail:
web:www.ppa.cz


Veletrhu MCE - Mostra Convegno Expocomfort a BIE - Biomass Innovation Expo 2018 se zúčastnilo 2 400 vystavovatelů a 162 000 návštěvníků, při 6% nárůstu zámořských a 4% nárůstu domácích účastníků - tato čísla potvrzují nejen nezastupitelné místo veletrhů jako důležité součásti marketingu firem, ale i nepřetržitý růst oboru TZB.

Mezinárodní renomé veletrhu přilákalo návštěvníky ze 140 zemí. Oproti minulým ročníkům se zvýšil počet návštěvníků z východní Asie (Čína, Japonsko, Vietnam) a Středního východu (Jordánsko, Saúdská Arábie, Sýrie a Palestina), Indie byla partnerskou zemí letošního ročníku. Výrazný nárůst zaznamenali účastníci z obou amerických kontinentů (USA a Kanada, Argentina a Uruguay). Z evropských jmenujme alespoň významnou účast Ukrajiny, Rumunska a Chorvatska.

Veletrh MCE je platformou pro obchodní kontakty a přehlídkou technologií ve čtyřech tematických oblastech - vytápění, chlazení, voda a energie. V průběhu veletrhu se uskutečnilo přes 100 doprovodných akcí, které nabízely živou diskuzi s odborníky, institucemi a výrobci, výměnu názorů a získávání kontaktů pro stabilní spolupráci. Veletržní program byl doplněn iniciativami, jejichž cílem bylo pomoci účastníkům zlepšit své odborné zkušenosti, dozvědět se o trendech v daném průmyslovém sektoru a mimo jiné posoudit dopad internetu věcí na obor TZB.


Tématem konferencí byla energetická účinnost. Podle zprávy profesora Vittoria Chiesa, předsedy vědeckého výboru MCE, dosáhl objem investic v Itálii 6,5 miliardy EUR, z toho 52 % patří bytovému sektoru. Investiční odhad pro rok 2018 se pohybuje od 8,4 miliard EUR po 10 miliard EUR v závislosti na finančních pobídkách. Finanční úspory prostřednictvím investic do energetické účinnosti vzrostly na 33 % pro TZB, 8 % pro distribuci, 29 % pro zdravotnictví a 55 % pro komerční kancelářské budovy. První ročník výstavy BIE - Biomass Innovation Expo, věnované zařízením na vytápění biomasou, předvedl tržní sektor s obratem přibližně 600 miliard EUR (zvýšení o 15 % v první polovině roku 2017 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku).

Veletrh MCE a BIE 2018 nabídl konzistentní přehlídku v oboru, který těží z pozitivních ekonomických ukazatelů a zaujímá hlavní roli v ekonomickém růstu Itálie, kde se očekávají příjmy za rok 2018 ve výši 11 miliard EUR, přičemž export tvoří 60 % italského národní příjmu “Integrace různých oborů a internet věcí jsou důležitými hnacími silami“ vysvětluje Massimiliano Pierini, výkonný ředitel společnosti Reed Exhibitions Italia, která veletrh pořadá. „Letos jsme zahájili komunikaci s novými partnery. Obrátili jsme se na instituce zaměřené na problematiku energetické účinnosti a udržitelnosti životního prostředí a začali tak spolupráci, která přinese své plody v blízké budoucnosti. Otevřeli jsme se také širší veřejnosti – v centru města lákala na veletrh expozice s hrami zaměřenými i na malé děti. V neposlední řadě chceme udržet a posílit naši roli ve spolupráci s městskou radou a dalšími hráči v oblasti úspor energie a komfortu bydlení.“

Pořadatel děkuje všem vystavovatelům a návštěvníkům a srdečně zve na další ročník veletrhu MCE a BIE Milano, který proběhne od 17. do 20. března 2020.

Více informací je k dispozici na www.mcexpocomfort.it a www.bie-expo.it

 

Datum: 2.4.2018
Organizace: Progres Partners Advertising, spol. s r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

CAD a BIM knihovny

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czSystém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocíMost je občas pod vodou. Je na to dobře připravenV Olomouci se bude opět protestovat proti stavbě Šantovky TowerDostatečná vlhkost či směr proudění vzduchu. Jak správně používat klimatizaci v interiéru?