Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Úspěšná bilance veletrhu MCE – Mostra Convegno Expocomfort Milano 2018

Dlouho očekávaný veletrh Mostra Convegno Expocomfort, který proběhl v polovině března v italském Miláně společně s debutující výstavou Biomass Innovation Expo, opět prokázal díky vynikající účasti a výborné atmosféře, že právem patří mezi vedoucí světové akce v oboru technických zařízení budov a obnovitelných energií.Veletrhu MCE - Mostra Convegno Expocomfort a BIE - Biomass Innovation Expo 2018 se zúčastnilo 2 400 vystavovatelů a 162 000 návštěvníků, při 6% nárůstu zámořských a 4% nárůstu domácích účastníků - tato čísla potvrzují nejen nezastupitelné místo veletrhů jako důležité součásti marketingu firem, ale i nepřetržitý růst oboru TZB.

Mezinárodní renomé veletrhu přilákalo návštěvníky ze 140 zemí. Oproti minulým ročníkům se zvýšil počet návštěvníků z východní Asie (Čína, Japonsko, Vietnam) a Středního východu (Jordánsko, Saúdská Arábie, Sýrie a Palestina), Indie byla partnerskou zemí letošního ročníku. Výrazný nárůst zaznamenali účastníci z obou amerických kontinentů (USA a Kanada, Argentina a Uruguay). Z evropských jmenujme alespoň významnou účast Ukrajiny, Rumunska a Chorvatska.

Veletrh MCE je platformou pro obchodní kontakty a přehlídkou technologií ve čtyřech tematických oblastech - vytápění, chlazení, voda a energie. V průběhu veletrhu se uskutečnilo přes 100 doprovodných akcí, které nabízely živou diskuzi s odborníky, institucemi a výrobci, výměnu názorů a získávání kontaktů pro stabilní spolupráci. Veletržní program byl doplněn iniciativami, jejichž cílem bylo pomoci účastníkům zlepšit své odborné zkušenosti, dozvědět se o trendech v daném průmyslovém sektoru a mimo jiné posoudit dopad internetu věcí na obor TZB.


Tématem konferencí byla energetická účinnost. Podle zprávy profesora Vittoria Chiesa, předsedy vědeckého výboru MCE, dosáhl objem investic v Itálii 6,5 miliardy EUR, z toho 52 % patří bytovému sektoru. Investiční odhad pro rok 2018 se pohybuje od 8,4 miliard EUR po 10 miliard EUR v závislosti na finančních pobídkách. Finanční úspory prostřednictvím investic do energetické účinnosti vzrostly na 33 % pro TZB, 8 % pro distribuci, 29 % pro zdravotnictví a 55 % pro komerční kancelářské budovy. První ročník výstavy BIE - Biomass Innovation Expo, věnované zařízením na vytápění biomasou, předvedl tržní sektor s obratem přibližně 600 miliard EUR (zvýšení o 15 % v první polovině roku 2017 ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku).

Veletrh MCE a BIE 2018 nabídl konzistentní přehlídku v oboru, který těží z pozitivních ekonomických ukazatelů a zaujímá hlavní roli v ekonomickém růstu Itálie, kde se očekávají příjmy za rok 2018 ve výši 11 miliard EUR, přičemž export tvoří 60 % italského národní příjmu “Integrace různých oborů a internet věcí jsou důležitými hnacími silami“ vysvětluje Massimiliano Pierini, výkonný ředitel společnosti Reed Exhibitions Italia, která veletrh pořadá. „Letos jsme zahájili komunikaci s novými partnery. Obrátili jsme se na instituce zaměřené na problematiku energetické účinnosti a udržitelnosti životního prostředí a začali tak spolupráci, která přinese své plody v blízké budoucnosti. Otevřeli jsme se také širší veřejnosti – v centru města lákala na veletrh expozice s hrami zaměřenými i na malé děti. V neposlední řadě chceme udržet a posílit naši roli ve spolupráci s městskou radou a dalšími hráči v oblasti úspor energie a komfortu bydlení.“

Pořadatel děkuje všem vystavovatelům a návštěvníkům a srdečně zve na další ročník veletrhu MCE a BIE Milano, který proběhne od 17. do 20. března 2020.

Více informací je k dispozici na www.mcexpocomfort.it a www.bie-expo.it

Progres Partners Advertising, s.r.o.
logo Progres Partners Advertising, s.r.o.

Pořádání veletrhů Future Forces Forum, Sběratel; pořádání konferencí a eventů; zastoupení Reed Exhibitions (veletrhy MCE Milano, Viscom Düsseldorf, Equitana Essen, Aquatherm Moskva); výstavba veletržních stánků od návrhu až po realizaci na klíč; organizace ...