Modernizace a rozšíření výrobní linky s unikátním potrubním pouzdrem ROCKWOOL 800

Datum: 10.7.2014  |  Organizace: ROCKWOOL, a.s.  |  Firemní článek

ROCKWOOL, a.s.
Cihelní 769
735 31 Bohumín

tel.:Technické poradenství: 800 161 161, Zákaznický servis: 596 094 194
e-mail:
web:www.rockwool.cz

Kamenná vlna významně přispívá k dlouhodobému snižování tepelných ztrát v různých oblastech stavebnictví. Její vynikající tepelněizolační vlastnosti ji předurčují i pro využití do potrubních pouzder v oblasti technického zařízení budov. Novinka na trhu, unikátní potrubní pouzdro ROCKWOOL 800, je prvním výsledkem rozšiřování a modernizace výrobní linky společnosti ROCKWOOL v Bohumíně, jež započala na podzim minulého roku.Potrubní pouzdro ROCKWOOL 800 je první z řady novinek, které se představí v tomto roce. Pouzdro se vyrábí unikátní technologií s novým uspořádáním vláken a účinně napomáhá omezit množství tepla unikajícího přes potrubní rozvody a tím přispívá ke snížení nákladů na vytápění.

Základ nehořlavého pouzdra ROCKWOOL 800 tvoří kamenná vlna, která svými vlastnostmi dokonale vyhovuje přísným požadavkům kladeným na izolaci tepelných rozvodů. Pouzdro je obalené hliníkovou fólií vyztuženou skleněnou mřížkou. Fólie kromě estetického vjemu zvyšuje jeho mechanickou odolnost a dále pomáhá zabraňovat tepelným ztrátám. Aby pouzdro dokonale přiléhalo, má podobu dutého podélně děleného válce. Pro dokonalé a lehké uzavření je na podélném spoji opatřeno přesahem fólie se samolepicí páskou, která však nenahrazuje nosný spoj. Vlastní montáž je snadná a rychlá. Použitý materiál umožňuje jednoduché řezání na požadované rozměry.


Samotné pouzdro vyniká výbornými technickými vlastnostmi, jeho součinitel tepelné vodivosti činí 0,033 W.m−1.K−1 při teplotě 10 °C, spolu s tím disponuje vysokou mechanickou odolností v tlaku. Potrubní pouzdro ROCKWOOL 800 obsahuje velmi nízké množství ve vodě rozpustných chloridových iontů a proto účinně zabraňuje vzniku koroze oceli.

Pouzdra ROCKWOOL 800 jsou běžně k dispozici ve čtyřech tloušťkách izolační vrstvy od 20 do 50 mm, takže dokážou vyhovět speciálním požadavkům na tepelnou izolaci. Lze je pořídit pro potrubí o průměru od 15 až do 89 mm, vyhoví tak všem běžně vyráběným rozměrům. Díky dlouhodobé stálosti kamenné vlny dokážou potrubní pouzdra ROCKWOOL 800 podstatně omezit tepelné ztráty a tak snížit náklady na vytápění a současně i zlepšit akustickou izolaci potrubí.

Více informací naleznete na www.rockwool.cz.

Nasazení pouzdra
Nasazení pouzdra
Uzavření pouzdra
Uzavření pouzdra
 

Datum: 10.7.2014
Organizace: ROCKWOOL, a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo ENBRA
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czProč vytápět elektrickými radiátory?Jak v létě zalévat zahradu? Zavlažujte zahrádku kvalitní vodou z čistírny STMHModerní bydlení v panelovém bytě: Plánování a průběh přestavby (1. díl)Jak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houby