Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Zlatá medaile IBF pro komín HELUZ IZOSTAT DUO

Letos již čtvrté ocenění za kvalitu, tentokrát z Brna, si přivezl komín HELUZ IZOSTAT DUO. Na veletrhu IBF získal tento moderní komínový systém Zlatou medaili a zařadil se tak mezi čtveřici nejúspěšnějších produktů letošního ročníku veletrhu.

IZOSTAT DUO
IZOSTAT DUO

Cihelný komín HELUZ IZOSTAT DUO je odborníky hodnocen především pro své unikátní vlastnosti, mezi které např. patří, že díky moderní tenkostěnné keramické vložce a nové vylepšené cihelné komínové tvarovce nepotřebuje další tepelnou izolaci. To potvrdila i série zkoušekve státní zkušebně PAVUS Veselí nad Lužnicí. Použité vnitřní tenkostěnné izostatické vložky sevyrábějí z materiálu, který se za značně vysokých tlaků lisuje a následně vypaluje v peci.Oproti běžné šamotové vložce dobře odolávají teplotním šokům a nevadí jim ani přímý plamen. Zkušebna stanovila jejich životnost na 101 let. Díky hladkému povrchu se v nich také usazuje výrazně méně sazí, jsou tak snadněji čistitelné a snižuje se riziko vzplanutí sazí v komíně, pokud se o něj provozovatel nestará tak, jak má.

Funkci tepelné izolace převzala i nová obvodová cihelná tvarovka, která má 3 řady otvorů a tím i lepší tepelněizolační vlastnosti. Vzduchová mezera mezi touto tvarovkou a komínovou vložkoumá na funkci komínu lepší vliv, než když je použita tepelná izolace, která po určité době zapříčiňuje sálavý přenos tepla na vnější komínový plášť. Absence tepelné izolace navíc zjednodušuje a urychluje montáž. Pro účely užití komína v nízkoenergetických a pasivních domech je obvodová komínová tvarovka navíc vyplněna perlitem, který ještě zvyšuje její tepelněizolační vlastnosti.
Systém také obsahuje nový speciálně vyvinutý spojovací tmel na izostatické vložky, který jako jediný ze současných tmelů na trhu splňuje požadavky na odolnost při vyhoření sazí a zároveň i přetlakový provoz do 200 Pa. Tmel je kyselinovzdorný a určený i pro mokrý provoz, celý komínový systém je tedy možné využít pro jakékoliv spotřebiče i jakýkoliv druh paliva. Paliva je navíc možné i střídat, a to bez nutnosti úprav vnitřních částí komínu.

Kvalitu komínového systému HELUZ IZOSTAT DUO garantuje společnost HELUZ i tím, že na izostatickou vložku poskytuje 50letou záruku.

Systém HELUZ IZOSTAT DUO lze kombinovat s jakýmkoliv jiným komínovým systémem HELUZ (kromě systému MINI) včetně celé, poloviční nebo dvojité prázdné šachty.

Nabízíme také jako komínový komplet, základ, sadu nebo ukončení. Ihned k odběru!

Komínový systém HELUZ IZOSTAT DUO

 • Systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů
 • Dvouvrstvý systém (tenkostěnná keramická vložka, broušená cihelná komínová tvarovka)
 • Díky nové cihelné komínové tvarovce HELUZ DUO již není nutné používat tepelnou izolaci ani při vysokých teplotách
 • S tenkostěnnými izostatickými vložkami vyráběnými nejmodernější technologií
 • Komínové vložky opatřeny hrdlem zajišťujícím pevnost a těsnost spojení
 • Komínové těleso umožňuje odvod spalin azároveň přívod vzduchu ke spotřebiči
 • Vnitřní průměr komínových vložek 160, 180 a 200 mm
 • Maximální výstupní teplota spalin 600 °C
 • Požární odolnost EI 90
 • Připojení sopouchu 90° a 45°
 • Záruka 50 let

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
logo HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Zákazníkům nabízí kompletní cihelný systém pro hrubou stavbu.