Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Nový kotel OPOP s ručním přikládáním o výkonu 16 kW splňuje podmínky ekodesignu

Na začátku roku 2016 uvede OPOP na trh kotel H416EKO–U s výkonem 16 kW, splňující přísná kritéria ekodesignu. Díky tomu je kotel zařazen do dotačního programu a bude možné na něj čerpat kotlíkové dotace. Zároveň bude nabídka rozšířena o kotel H412 EKO s výkonem 12 kW pro spalování hnědého uhlí. Kotel H412 EKO bude splňovat přísná kritéria 4. třídy dle ČSN EN 303 – 5.

Kotle H412 EKO i H416 EKO–U pro spalování hnědého uhlí

Kotle H412 EKO i H416 EKO–U jsou určeny pro spalování hnědého uhlí při výkonu 12 respektive 16 kW a jsou vhodné pro použití v rodinných domech či dalších menších objektech.

Objemná násypná šachta kotlů umožňuje naložit velké množství paliva a prodlužuje intervaly mezi přikládáním. Bonusem pro uživatele kotlů H412 EKO bude stejná velikost násypné šachty jako je u kotle H416 EKO. Velký přikládací otvor umožňuje snadné přikládání paliva.

Tloušťka plechů kotlového tělesa je 5 mm což prodlužuje životnost kotle, navíc výrobce poskytuje na kotlové těleso záruku 5 let.

Kotle jsou vybaveny litinovými posuvnými rošty a roštovací pákou pro snadné roštování paliva a dochlazovací smyčkou pro bezpečný provoz kotle.

Navíc jsou kotle připraveny pro eventuální budoucí použití peletového hořáku, takže uživatelé, kteří se v budoucnu rozhodnou pro automatické pohodlnější vytápění peletami budou mít kotel pro tuto změnu připraven.

Kotel OPOP na hnědé uhlí s ručním přikládáním H416 EKO – U
Kotel OPOP na hnědé uhlí s ručním přikládáním H416 EKO – U

Účinnost a emisní limity

Díky unikátní konstrukci předehřevu primárního a sekundárního vzduchu je dosažena vysoká účinnost kotle okolo 85 %. Ta zajišťuje efektivní využití a nízkou spotřebu paliva, tím šetří uživatelům náklady na vytápění.

Předepsaných emisních limitů je dosaženo bez použití řídící jednotky a ventilátoru, což jednak umožňuje provoz s nulovou spotřebou elektrické energie a současně nízkou pořizovací cenu kotle.

Ve spojení s nízkou cenou hnědého uhlí jsou H416 EKO–U i H412 EKO tepelnými zdroji s velmi nízkými náklady na vytápění, nízkou pořizovací cenou a jednoduchou obsluhou a údržbou.

Kotle H416 EKO–U a H412 EKO jsou vyráběny se stejnými připojovacími rozměry jako předcházející řady kotlů H412,H418,H41.

Výměna kotlů je tak rychlá a snadná. Kotel lze využít i v samotížných systémech.

Kotle si můžete prohlédnout v rámci výstavy INFORTHERMA 2016 v Ostravě na Černé louce od 18. 1. do 21. 1. 2016 na stánku 306, kam Vás tímto srdečně zveme.

OPOP, spol. s.r.o.
logo OPOP, spol. s.r.o.

Český výrobce ocelových kotlů. Široký sortiment kotlů na tuhá paliva značky OPOP uspokojí jak náročné (pohodlné) uživatele svými automatickými kotly na uhlí a kotly na pelety, tak uživatele hledající klasické kotle na dřevo, případně kombinované kotle na ...