Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Plynové kotle ENBRA CD - bezkonkurenční rozsah modulace výkonu a celonerezový výměník

Plynový kotel řady ENBRA CD určený hlavně pro domácnosti a menší objekty nabízí mnoho funkcí a vlastností, které z něj dělají jedinečný výrobek otopné techniky na českém trhu. Jeho předností je zejména celonerezový výměník vyrobený z jednoho kusu trubky, jenž má jen minimální nároky na údržbu, a též nebývale široký rozsah modulace výkonu 1:9.

Řada kondenzačních plynových kotlů ENBRA CD je určena především pro domácnosti a menší objekty. Zákazníci si mohou vybrat z výkonových variant 24, 28, 34 a 50 kW. Výkon kotle je přitom možné modulovat v nadstandardním poměru 1:9, a to jak pro vytápění, tak i pro ohřev teplé vody. Kotel s nejnižším výkonem v řadě tak může do otopné soustavy domu dodávat pouhých 2,8 kW, což se hodí zejména při použití v nízkoenergetických domech a budovách s malými tepelnými ztrátami.

Kotle ENBRA CD navržené a vyrobené v Itálii disponují moderním celonerezovým výměníkem. „Výměník kotlů je vyrobený z jednoho kusu trubky o průměru 28 mm, s tloušťkou stěny 0,8 mm. Díky tomu mají kotle velmi dlouhou životnost,“ uvedl Ivo Winkler, vedoucí technického oddělení ve společnosti ENBRA. Zákazníci si mohou vybrat z několika variant provedení kotle. K dispozici jsou zařízení pro připojení k externímu zásobníku, pro průtokový ohřev a také kotle s integrovaným zásobníkem na teplou vodu.


 

Kotle s integrovaným zásobníkem užitkové vody využívají k ohřevu teplé vody patentovaný systém Duopass, u kterého dochází k předehřevu užitkové vody před vstupem do zásobníku na 35 °C. Tím pádem není potřeba vodu v zásobníku ohřívat o 40 °C , ale jen o cca 10–15 °C. Díky tomu může kotel i při ohřevu vody pracovat ve velmi úsporném kondenzačním režimu, což snižuje energetické nároky na ohřev vody o 10 %. Princip funkce systému Duopass můžete zhlédnout na Youtube kanálu společnosti ENBRA nebo rovněž na jejím Facebooku. Nejnovějšími přírůstky do řady ENBRA CD jsou pak stacionární provedení HS a Z40S (s integrovaným zásobníkem a ohřevem vody Duopass), vhodné především pro náhradu starých stacionárních kotlů ve sklepích.

Kotle ENBRA CD mají v základní výbavě možnost práce v ekvitermním režimu, tedy řízení výstupní teploty topné vody na základě venkovní teploty. K využití této funkce je nutné dokoupit pouze čidlo venkovní teploty. Další výraznou předností kotlů jsou integrované převodníky pro řízení kotle externím signálem 0–10 V. Připojení kotle k nadřazené regulaci je tak bez nutnosti dalších investic. Výhodou kotle ENBRA CD je rovněž snadná montáž a servis. Výrobce se může pochlubit nízkými cenami náhradních dílů, a především prodlouženou záruční dobou. „Na kotel poskytujeme bezpříplatkovou záruku v délce pěti let, pro jejíž uznání navíc nevyžadujeme používání chemických protikorozních přísad v otopné vodě,“ popisuje záruční podmínky kotle Ivo Winkler ze společnosti ENBRA. Protikorozní chemická aditiva je totiž většinou nutné do otopné vody přidávat právě kvůli ochraně klasických výměníků. Zákazník tak při instalaci ušetří zhruba 1 500 Kč.

Zajímavou novinkou využívající osvědčený výměník a konstrukci kotle je poté průtokový kondenzační ohřívač vody ENBRA SFK, který nemá na českém trhu alternativu, ať už se jedná o velikost, nebo o parametry dodávky teplé vody.


ENBRA, a.s.
logo ENBRA, a.s.

ENBRA, to je topení, chlazení a měření spotřeby vody. Dodáme Vám to, co potřebujete, nejlépe, jak umíme. Jsme jednička na trhu vodoměrů, jsme v první trojce na trhu měřičů tepla, rozumíme metrologii, umíme vyřešit vytápění i chlazení.