S vytápěním krbem nebo kamny by měli pomoci odborníci

Datum: 20.4.2017  |  Organizace: ABF, a.s.  |  Firemní článek

Rodinné domy lze v dnešní domě vytápět mnoha různými způsoby. Mezi majiteli je oblíbené vytápění krbem nebo krbovými kamny, především kvůli ceně dřeva. Ten, kdo by chtěl systém vytápění a ohřevu vody instalovat sám, musí dávat pozor na mnoho věcí. S optimálním nastavením pomohou odborníci. Nejvíce se jich sejde jako každý rok na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

ABF, a.s.
Dělnická 12
170 00 Praha 7 - Holešovice

tel.:222 891 111, 222 891 160, fax: 222 891 197, 222 891 199
e-mail:
web:abf.cz

K vytápění a ohřevu vody v rodinných domech je možné využít mimo jiné krbová kamna nebo krby. Doby, kdy bylo nutné mít v každé místnosti jeden zdroj tepla, jsou pryč. Nyní je možné teplo rozvést po celém domě pomocí systému teplovodního nebo teplovzdušného. Instalace obou systémů není jednoduchá a je potřeba ohlídat spoustu faktorů, které mohou ovlivnit kvalitu života v domě a bezpečí majitelů. Pokud se lidé pro tento způsob vytápění rozhodnou, měli by se poradit s projektantem nebo specializovanou společností. „Výstava FOR ARCH nám umožňuje za velmi krátkou dobu oslovit široké spektrum našich potencionálních klientů a prezentovat naši společnost široké veřejnosti. Z našeho pohledu je veletrh velmi hojně navštěvován a jsme rádi, že lidé se zajímají o nové trendy a možnosti,“ říká Patrik Šubrt, jednatel společnosti KRBYSTYLE, s.r.o..

Vytápění krbem nebo krbovými kamny lze využít jako hlavní nebo vedlejší zdroj vytápění. V obou případech je nutné ohlídat několik věcí. V případě horkovzdušného systému je po domě rozváděn vzduch o velmi vysoké teplotě, a tak je nutné zajistit bezpečné výdechy do jednotlivých místností. V případě vytápění teplovodního je potřeba instalovat výměník teplé vody, což systém prodražuje. Teplovodní vytápění krbem nebo krbovou vložkou má pomalejší náběh, ale na druhou stranu je jeho výhodou větší tepelná setrvačnost, možnost snadné regulace a menší prašnost. „Je dobré, že převládá větší část zákazníků, kteří přicházejí na veletrh již částečně informováni. Druhou část zákazníků se snažíme upoutat naší expozicí s kvalitními produkty a dobře odvedenou prací,“ komentuje Patrik Šubrt, jednatel společnosti KRBYSTYLE, s.r.o..

Pro optimální výkon, chod a provoz krbové vložky nebo krbu má rozhodující význam stav a parametry komínu. Životně důležité je zejména v případě dodatečné instalace do starší nemovitosti. „Návštěvníci si hodně informací mohou najít na webových stránkách, ale v našem oboru je důležité osobní setkání, jelikož vytváříme realizace s optimálním řešením pro každého zákazníkova. Dnes už si je většina klientů vědoma, že určité výrobky je třeba vidět na vlastní oči, přesvědčit se o kvalitách a nejít pouze po nejnižší ceně,“ uzavírá Patrik Šubrt, jednatel společnosti KRBYSTYLE, s.r.o..

Letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH se uskuteční v areálu PVA EXPO PRAHA ve dnech 19. až 23. září 2017.

KRBYSTYLE na veletrhu FOR ARCH v Let￲anech
KRBYSTYLE na veletrhu FOR ARCH v Letňanech
 

Datum: 20.4.2017
Organizace: ABF, a.s.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

logo THERMONA
logo ENBRA
logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czVláda by měla v říjnu od MMR mít návrh zákona o sociálním bydleníJak omezit šíření bakterií ve veřejných prostorách?Doporučené rozměry dveří a směr jejich otevíráníProdejní ceny bytů v ČR ke konci března vzrostly o 16 procent