Úspory za vytápění ve firmách s kotli HAMONT

Datum: 21.12.2017  |  Organizace: CSTfire s.r.o.  |  Firemní článek

Automatické a univerzální teplovodní kotle HAMONT slouží již řadu let jako tepelný zdroj v mnoha firmách, ale také v bytových domech, školách nebo budovách obecní infrastruktury v Česku i v Evropě. Výhodou je možnost využití široké škály paliv od různých druhů pelet přes dřevní štěpku, drcené dřevo, hobliny, brikety až po drcenou kůru.

CSTfire s.r.o.
Výstavní 2937/132a
703 00 Ostrava-Vítkovice

tel.:+420 596 753 009
e-mail:
web:www.cstfire.com

Jedním ze spokojených majitelů kotle HAMONT je dřevozpracující firma Stolárna Santo a.s. se sídlem v Hranicích na Moravě. Společnost se zabývá výrobou kabelových bubnů a zakázkovou truhlářskou výrobou. Při této výrobě vznikají dřevní odřezky, které se hodí k dalšímu zpracování. Pan Jiří Kučera, předseda představenstva, stál před několika lety před rozhodnutím provozovat letitý kotel na kusové dřevo s nutnou stálou obsluhou, anebo investovat do moderního automatického kotle se sofistikovanou řídící jednotkou, která mj. nabízí vzdálenou správu po internetu se zasíláním zpráv SMS.

V roce 2014 za pomocí dotací Ministerstva průmyslu a obchodu pro Stolárnu Santo pořídil automatický kotel HAMONT o výkonu 350 kW pro vytápění vlastních objektů a sušáren dřeva a drtič dřevních odřezků. Od samého počátku provozu bylo jasné, že komfort obsluhy, automatický provoz, optimalizované spalování a spotřeba paliva předčila veškerá očekávání. Velkou devizou kotlů HAMONT je automatické čištění trubek výměníku a zejména úspora trvalé obsluhy kotle. Poradenská linka a prakticky okamžitý servis s dostatkem náhradních dílů je samozřejmostí.

Pan Kučera rekapituluje, že po uplynutí třech let provozu se roční úspora paliva pohybuje mezi 30 až 40% a úspora na obsluze kotelny dosahuje až k 1mil. Kč ročně. Z těchto čísel vyplývá, že pořízení plně automatického kotle HAMONT má rychlou návratnost a spolu se vzdálenou komunikací kotle prostřednictvím internetu i vysoký komfort obsluhy.

Technická specifikace kotelny Stolárna Santo a.s. v Hranicích na Moravě:

  • Vybavení kotelny: HAMONT USZI 350 kW
  • Palivo: dřevní štěpka, drcené dřevo
  • Realizace: 2014

Více informací najdete na webu www.cstfire.com.

 

Datum: 21.12.2017
Organizace: CSTfire s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo GEMINOX
logo DANFOSS
logo ENBRA
logo THERMONA

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží