Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Úspory za vytápění ve firmách s kotli HAMONT

Datum: 21.12.2017  |  Organizace: CSTfire s.r.o.  |  Firemní článek

Automatické a univerzální teplovodní kotle HAMONT slouží již řadu let jako tepelný zdroj v mnoha firmách, ale také v bytových domech, školách nebo budovách obecní infrastruktury v Česku i v Evropě. Výhodou je možnost využití široké škály paliv od různých druhů pelet přes dřevní štěpku, drcené dřevo, hobliny, brikety až po drcenou kůru.

CSTfire s.r.o.
Výstavní 2937/132a
703 00 Ostrava-Vítkovice

tel.:+420 596 753 009
e-mail:
web:www.cstfire.com

Jedním ze spokojených majitelů kotle HAMONT je dřevozpracující firma Stolárna Santo a.s. se sídlem v Hranicích na Moravě. Společnost se zabývá výrobou kabelových bubnů a zakázkovou truhlářskou výrobou. Při této výrobě vznikají dřevní odřezky, které se hodí k dalšímu zpracování. Pan Jiří Kučera, předseda představenstva, stál před několika lety před rozhodnutím provozovat letitý kotel na kusové dřevo s nutnou stálou obsluhou, anebo investovat do moderního automatického kotle se sofistikovanou řídící jednotkou, která mj. nabízí vzdálenou správu po internetu se zasíláním zpráv SMS.

V roce 2014 za pomocí dotací Ministerstva průmyslu a obchodu pro Stolárnu Santo pořídil automatický kotel HAMONT o výkonu 350 kW pro vytápění vlastních objektů a sušáren dřeva a drtič dřevních odřezků. Od samého počátku provozu bylo jasné, že komfort obsluhy, automatický provoz, optimalizované spalování a spotřeba paliva předčila veškerá očekávání. Velkou devizou kotlů HAMONT je automatické čištění trubek výměníku a zejména úspora trvalé obsluhy kotle. Poradenská linka a prakticky okamžitý servis s dostatkem náhradních dílů je samozřejmostí.

Pan Kučera rekapituluje, že po uplynutí třech let provozu se roční úspora paliva pohybuje mezi 30 až 40% a úspora na obsluze kotelny dosahuje až k 1mil. Kč ročně. Z těchto čísel vyplývá, že pořízení plně automatického kotle HAMONT má rychlou návratnost a spolu se vzdálenou komunikací kotle prostřednictvím internetu i vysoký komfort obsluhy.

Technická specifikace kotelny Stolárna Santo a.s. v Hranicích na Moravě:

  • Vybavení kotelny: HAMONT USZI 350 kW
  • Palivo: dřevní štěpka, drcené dřevo
  • Realizace: 2014

Více informací najdete na webu www.cstfire.com.

 

Datum: 21.12.2017
Organizace: CSTfire s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2019

Tabulky a výpočty

Partneři - Vytápění

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme