Časté otázky k druhé vlně kotlíkových dotací

Datum: 5.10.2017 02:00  |  Organizace: GridServices, s.r.o.   |  Firemní zpráva

Druhá vlna kotlíkových dotací již byla v některých krajích spuštěna a innogy vám přináší výběr některých často kladených dotazů.

GridServices, s.r.o.
Plynárenská 499/1
657 02 Brno

tel.:800 11 33 55,

web:www.gridservices.cz/index
Připravte se na další vlnu kotlíkových dotací
Připravte se na další vlnu kotlíkových dotací
Na co krajské úřady poskytují dotaci?
  • zdroj tepla (nový kotel) včetně nákladů na jeho instalaci (lze vyměnit pouze kotel na pevná paliva za jiný zdroj, který musí být uveden na seznamu registrovaných výrobků – viz webové stránky příslušného kraje,
  • rozvod domovního plynovodu (odběrné plynové zařízení) od hlavního uzávěru plynu až po kotel,
  • nová otopná soustava nebo rekonstrukce otopné soustavy včetně nezbytné regulace,
  • úpravy spalinových cest (např. vyvložkování komínu),
  • projektová dokumentace, doklady o provedených zkouškách a revizích.
Mohu si zažádat o dotaci, pokud jsme vlastníkem bytu v domě s bytovými jednotkami?

V tomto případě není možné žádat o dotaci. Budova může mít nejvýše tři samostatné bytové jednotky, nejvýše dvě nadzemní, jedno podzemní podlaží a podkroví.

Nemovitost, ve které proběhne výměna kotle, musí být na listu vlastnictví označena způsobem využití stavby jako rodinný dům nebo objekt k bydlení s číslem popisným.

Kdy dostanu dotaci - až kotel koupím, nebo předem?

Po vyhodnocení žádosti dostane žadatel písemné vyrozumění, zda mu dotace bude, nebo nebude poskytnuta. Podpora bude vyplacena až po podpisu smlouvy s Fondem. Smlouva může být uzavřena až po nákupu a instalaci nového kotle a znehodnocení a doložení likvidace starého kotle.

Finanční prostředky budou převedeny na číslo účtu žadatele, které je uvedeno ve „smlouvě o poskytnutí dotace v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů“.

Vyměnil jsem kotel už dříve, mohu dotaci využít?

Záleží na podmínkách konkrétního kraje. Většina krajů bude dotaci uznávat i zpětně, ale pouze v případě, že kotel byl nainstalován v době po vyhlášení výzvy (po 15. 7. 2015) a splňuje podmínky dotačního programu příslušného krajského úřadu.

Máte zájem o kotlíkovou dotaci a bližší informace k ní? Kontaktujte innogy!

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Související z oboru

Kontrola tmavosti kouře, aneb jak každý může kontrolovat kvalitu ovzduší v okolí

23.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Tmavý kouř signalizuje nedokonalé spalování a nebo použití neschváleného paliva. Kdy je kouř nepřípustně tmavý? Srovnávací měřítko nabízí Ringelmannova metoda, jejíž použití je jednoduché.

Vzpomínka CTI ČR na pana Miroslava Vybírala

21.3. 1:48   Miroslav Vybíral se dlouhodobě věnoval činnosti v oblasti energeticky úsporných projektů. Svoje odborné znalosti předával po mnoho let a obětavě udržoval povědomí topenářského řemesla. více >>> (Cech topenářů a instalatérů ČR)

Emise CO2 a jejich dopad na hodnocení zdrojů v budovách

19.3.2018 | Ing. Jiří Novotný, Fakulta strojní, ČVUT v Praze, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších skleníkových plynů je oxid uhličitý (CO2), který vzniká jednak přírodními procesy, nicméně v posledním století k jeho vzniku významně přispívá spalování uhlíkatých paliv, zejména pak fosilních paliv. Tento text je zaměřen na emise CO2 související s energetickými přeměnami pro dodávku energie do budov.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 21.03.2018 08:45

Místo starého kotle automatický

18.3.2018 | redakce TZB-info ve spolupráci se značkou Dakon
Výměna vysloužilého starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním je příležitostí k jeho náhradě za automatický, který uživateli zajistí zásadní zvýšení komfortu vytápění. Vzhledem k plně automatickému řízení spalovacího procesu, které je provázáno s přísunem paliva ze zásobníku, se v automatickém kotli zvyšuje účinnost využití paliva.

Wels Energiesparmesse 2018 – největší rakouský veletrh zaměřený na TZB

18.3.2018 | Ing. Petr Kubesa, VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Rakouský veletrh Energiesparmesse, který tradičně proběhl v hornorakouském městě Wels, je ukazatelem trendů, které probíhají v oboru vytápění u našich jižních sousedů. Autor článku zachytil základní trendy, které byly letos prezentovány. Rakousko je leaderem ve využití biomasy a tak veletrh ve Welsu ve spojení se souběžně probíhající konferencí World Sustainable Energy Days je důležitým místem setkání příznivců tohoto paliva.

Témata 2018

Partneři - Kotlíkové dotace

logo INTERGAS
logo KOVARSON
logo HOTJET
logo BENEKOVterm

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!