Fenix Group hostil v Praze zasedání Evropské aliance pro podlahové vytápění

Datum: 11.6.2016  |  Organizace: Fenix Trading s.r.o.  |  Firemní článek

Dvoudenní zasedání členů Evropské aliance pro podlahové vytápění (EUHA) proběhlo ve dnech 1. a 2. června v Praze, jeho hostitelem byla společnost FENIX Group a.s. v čele s majitelem a ředitelem ing. Cyrilem Svozilem.

Fenix Trading s.r.o.
Slezská 535/2
790 01 Jeseník

tel.:584 495 111
e-mail:
web:www.fenixgroup.cz

15 zástupců členských firem a vedení EUHA se ve čtvrtek 2. června setkaly na půdě Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) v Buštěhradě, kde se podrobně seznámili nejen se samotným centrem a jeho zaměřením, ale zejména s jeho zapojením do projektu nového FENIX OFFICE CENTRA, které společnost FENIX Group dokončila v květnu letošního roku. Ing. Svozil spolu s prof. Ing. Karlem Kabele, CSc. (vedoucí RP3, zabývá se problematikou energetických systémů a kvalitou vnitřního prostředí budov z hlediska jejich navrhování) a členy jeho týmu prezentovali v dopolední části programu podrobně koncept elektrického vytápění budov s téměř nulovou spotřebou energie v podmínkách českého trhu včetně detailů řešení nového administrativního centra v Jeseníku. Prof. Kabele upozornil i na rostoucí význam kvality vnitřního prostředí a na poslední výsledky měření účinnosti, spotřeby energie a kvality vnitřního prostředí při použití různých topných systémů, které UCEEB ve spolupráci s holdingem FENIX realizovala.

V odpolední části se členové aliance věnovali aktuálnímu vývoji v oblasti evropské legislativy, zejména snahám o sjednocení hodnoty faktoru Neobnovitelné Primární Energie (NPE) v členských zemích EU. Diskutována byla i situace elektrického podlahového vytápění na jednotlivých evropských trzích a další podpora tohoto topného systému u evropské odborné i laické veřejnosti.

Evropská aliance pro podlahové vytápění EUHA spojuje evropské výrobce s cílem prosazovat zájmy odvětví v rámci současné i připravované evropské legislativy. Skupina současně podporuje vyšší zapojení elektrických podlahových topných systémů v nových i rekonstruovaných objektech. 

Datum: 11.6.2016
Organizace: Fenix Trading s.r.o.Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk Poslat e-mailem Hledat v článcích 


Témata 2018

Partneři - Vytápění

logo FV PLAST
logo ENBRA
logo THERMONA
logo DANFOSS
logo GEMINOX

Spolupracujeme

logo Asociace odborných velkoobchodů

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czCentrální vysavač: Filtrace určí kvalituPokoj s hvězdnou oblohou, ložnice beze stěnLuxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněLesy ČR zvýší investice do vodních staveb o polovinu na 300 mil.