Potřebujete pro váš bytový dům vyřešit
financování oprav
rekonstrukci kotelny
úspory energií
větrání
registrace
Rekonstrukce a provoz bytových domů
Motto: Nové povinnosti k elektromobilitě a vyúčtování vody a tepla.
Zdroje financí z nových dotací.
středa 3. 11. 2021
Praha
registrace
Nejnavštěvovanější odborný portál
pro stavebnictví a technická zařízení budov
TZB studio
zobrazit program

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Rotex HPSU Hitemp ušetří až 70 % nákladů na topení a ohřev vody

Tepelná čerpadla typu vzduch-voda Rotex HPSU Hitemp umožňují ohřát topnou vodu na teplotu až 80 °C bez potřeby dalšího zdroje, a to i v zimě při venkovních teplotách -20 °C. Díky tomu mohou být velmi snadno instalována do stávajících otopných systémů bez nutnosti jejich jakýchkoli úprav a plně tak nahradit běžný kotel.

Úspora může v rodinném domě dosáhnout až 70 % na ročních nákladech za vytápění a ohřev vody.

Vzhledem ke svým parametrům jsou tepelná čerpadla Rotex HPSU Hitemp vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce stávajících otopných soustav. Mohou být připojena k běžným radiátorům určeným pro vyšší teploty média, protože díky dvěma kompresorům zapojeným v kaskádě dodávají topnou vodu o teplotě až 80 °C. Invertorová technologie umožňuje regulovat výkon obou kompresorů podle aktuálních požadavků na potřeby tepla. Oproti běžným kotlům tak může tepelné čerpadlo Rotex HPSU Hitemp ušetřit až 70 % ročních nákladů na vytápění a ohřev teplé užitkové vody a ušetřit uživatelům desítky tisíc korun.

"Výborných parametrů výstupní topné vody dosahují tepelná čerpadla Rotex Hitemp pomocí druhého chladicího okruhu, který je umístěn ve vnitřní jednotce. Fakticky jde tedy o dvě tepelná čerpadla zapojená v kaskádě za sebou," sdělil Ivo Zabloudil, produktový manažer společnosti ENBRA, která je výhradním distributorem tepelných čerpadel značky Rotex na českém trhu. "Výkon obou okruhů sleduje integrovaný řídicí systém a přizpůsobuje jej aktuální potřebě tepla. Tímto způsobem tepelné čerpadlo dosahuje výrazných úspor v nákladech na provoz," doplnil Zabloudil.

Vysokoteplotní dvoustupňová tepelná čerpadla Rotex HPSU Hitemp jsou také vhodná pro využití v kombinaci se solárními panely a tepelným zásobníkem. V kombinaci tepelného čerpadla a solárního systému lze dosáhnout sezónního topného faktoru 4. Soustava tak poskytne čtyřikrát více tepelné energie pro vytápění a ohřev vody, než činí její vlastní spotřeba elektřiny. Při používání tepelného čerpadla má navíc majitel domku snížený tarif na kompletní odběr elektrické energie.

„Podle našich statistik poskytne slunce až 20 % energie na vytápění rodinného domu a přípravu teplé vody. Zbylou energii pokryje tepelné čerpadlo, přičemž pouze čtvrtina celkové energie připadne na spotřebu ve formě elektrické energie,“ popisuje podíly jednotlivých částí otopného systému na vytápění rodinného domu Ivo Zabloudil ze společnosti ENBRA, která se dlouhodobě specializuje na technické zařízení budov. „Při instalaci tepelného čerpadla typu vzduch-voda navíc odpadají nákladné vrty či výkopové práce, což podstatně usnadňuje instalaci,“ dodal Zabloudil.

Rotex HPSU Hitemp

Tepelná čerpadla ROTEX HPSU Hitemp

  • V kombinaci se solárním systémem poskytne čtyřikrát více tepelné energie pro vytápění a ohřev vody, než činí její vlastní spotřeba elektřiny
  • Úspora v nákladech na vytápění a ohřev vody v řádu až desítek tisíc korun ročně
  • Výhodná náhrada běžného kotle bez nutnosti úprav otopného systému
  • Teplota výstupní topné vody až 80 °C
  • Jednotky 11 - 16 kW
  • Odpadá nutnost náročných vrtů či výkopových prací
  • Minimální rozměry vnitřní jednotky
  • Úsporný provoz díky invertorovému řízení výkonu

Více informací najdete na stránkách www.enbra.cz


ENBRA, a.s.
logo ENBRA, a.s.

ENBRA, to je topení, chlazení a měření spotřeby vody. Dodáme Vám to, co potřebujete, nejlépe, jak umíme. Jsme jednička na trhu vodoměrů, jsme v první trojce na trhu měřičů tepla, rozumíme metrologii, umíme vyřešit vytápění i chlazení.