Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Tepelné čerpadlo Therma V – ovládání přes Internet

LGE, spolu s naší společností, připravila ovládání tepelného čerpadla Therma V přes Internet -spolehlivé, jednoduché a cenově dostupné zařízení pro vzdálené zobrazení funkce místního ovladače.

Zařízení umožňuje ovládat tepelné čerpadlo z tabletu, počítače nebo chytrého telefonu přes dostupné pevné nebo mobilní připojení v objektu.

Na stránkách společnosti TRONIC CONTROL je odkaz na vizualizaci a po zadání jména a hesla se uživatel dostane do zobrazení aktuálního stavu všech částí jeho tepelného čerpadla:

  • venkovní a vnitřní jednotky, topné spirály i zásobníku na teplou vodu
  • nabízí se možnost monitorovat solární kolektor a fotovoltaický panel
  • čerpadlo se dá tímto způsobem na dálku zapnout/vypnout, nastavit požadovanou teplotu topné vody, žádanou teplotu teplé vody (TUV) a řadu dalších hodnot.

DEMO stránky - uživatelské jméno i heslo zadejte thermav

Výhody:
  • provozní data se uchovávají na serveru TRONIC CONTROL
  • servisní technik instalační firmy může provést ON-LINE diagnostiku případné poruchy nebo přenastavit hodnoty tak, aby tepelné čerpadlo fungovalo bez nutnosti jeho okamžité návštěvy.
  • komunikace se zařízení nevyžaduje nutnost zakoupení statické veřejné IP adresy u providera, což by zvýšilo náklady na provoz o stokoruny měsíčně
  • nezávislost na rychlosti internetového připojení domácnosti
  • webová aplikace i datový prostor na serveru jsou již zahrnuty v pořizovací ceně ovládání, která se pohybuje okolo 30.000,- Kč.
Samotné zařízení:
  • krabička, připojená na elektrický a datový kabel.
  • dodává se samostatně nebo jako rozváděč vybavený příslušným jištěním pro instalované tepelné čerpadlo.

Popsané ovládání má možnost fungovat buď jako samostatné ovládání tepelného čerpadla přes internet nebo lze tepelné čerpadlo připojit na inteligentní systém řízení celé budovy. Spolu s čerpadlem ovládá a monitoruje další části budovy, např.: osvětlení, vstupní brána, venkovní žaluzie, TV.

U tepelných čerpadel Therma V se bude nabízet celá řada nových možností jak vzdáleně zvýšit nejenom komfort uživatele, ale vytvořit i úsporu energie optimalizací hodnot pro aktuální potřebu provozu nebo roční období.

Tronic Control s.r.o.
logo Tronic Control s.r.o.

Tronic Control s.r.o. je předním českým výrobcem řídicích systémů TRONIC 2000 pro oblast vytápění, větrání a chlazení. Firma se kromě hlavní náplně, tj. vývoje, výroby a nasazování těchto systémů, zaměřuje na komplexní dodávky vytápění a chlazení, kde však ...

 
 
Reklama