Čerpadlová sestava z dílny meibes proti nežádoucí kondenzaci

Datum: 13.3.2017 4:30  |  Organizace: MEIBES s.r.o.  |  Firemní zpráva

Výrobce a dodavatel topné a chladicí techniky společnost MEIBES přišla s novinkou, která dokáže zamezit vzniku kondenzátu způsobujícího škody v topných systémech.

MEIBES s.r.o.
K Bílému vrchu 5
193 00 Praha 9 - Horní Počernice

tel.:+420. 284 00 10 81
e-mail:
web:www.meibes.cz

Výrobce a dodavatel topné a chladicí techniky společnost MEIBES spadající pod Nizozemskou průmyslovou skupinu Aalberts Industries přišla s novinkou, která dokáže zamezit vzniku kondenzátu způsobujícího škody v topných systémech.

Kde nežádoucí kondenzace vzniká?

Kondenzace je přirozený fyzikální jev, kterému se nelze jen tak vyhnout. V rámci hoření se z paliva uvolňuje kromě jiného také vodní pára. Pokud je teplota spalin dostatečně vysoká, odejde pára spolu s nimi komínem pryč. V případě že se spaliny v některé části ochladí, dojde k jejich kondenzaci. Vzniklý kondenzát obsahující agresivní látky pak způsobí korozi a zanesení kotle i topného systému.

Termostatický směšovací ventil

Čerpadlová sestava A-MIX využívá termostatický směšovací ventil, který vzniku kondenzátu spolehlivě předchází. Ventil je schopen směšovat studenou vratnou vodu z otopného systému s horkou vodou z výstupu kotle. Výsledkem je, že si celá kotlová sestava udržuje vysokou teplotu zdroje tepla a to při jakémkoliv režimu. Díky tomu zvládne zamezit vzniku koroze a usazenin jak v kotli, tak i v topném systému a zvýší jejich výkonnost a prodlouží dobu životnosti.

Přímé propojení zdroje tepla

Nespornou předností sestavy A-MIX je možnost přímého propojení zdroje tepla na pevná paliva se systémem bez použití jakéhokoliv doplňkového příslušenství. Sestava automaticky reguluje teplotu zpátečky do zdroje tepla pomocí pevně nastaveného termostatu.

Kotlíkové dotace

Díky si mohou i letos fyzické osoby vlastnící nemovitost určenou k bydlení zažádat o dotaci na nový ekologický kotel nebo tepelné čerpadlo. Dotace je poskytována formou jednorázové investiční podpory a váže se k příslušnému kraji, ve kterém je projekt realizován. Její výše se pohybuje mezi 70 a 85% z uznatelných nákladů, jejichž strop je stanoven na 150 tisících Kč. Smyslem kotlíkové dotace je podle ministerstva životního prostředí snížení počtu emisí prostřednictvím celoplošného stažení starých kotlů první a druhé emisní třídy z domácností.

Čerpadlová sestava A-MIX.pdf

 

Sdílet:  ikona Facebook  ikona Twitter  ikona Google+  ikona Linkuj.cz  ikona Vybrali.sme.skTisk 


Související z oboru

Kontrola tmavosti kouře, aneb jak každý může kontrolovat kvalitu ovzduší v okolí

23.3.2018 | Ing. Josef Hodboď, TZB-info, obor Vytápění
Tmavý kouř signalizuje nedokonalé spalování a nebo použití neschváleného paliva. Kdy je kouř nepřípustně tmavý? Srovnávací měřítko nabízí Ringelmannova metoda, jejíž použití je jednoduché.

Vzpomínka CTI ČR na pana Miroslava Vybírala

21.3. 1:48   Miroslav Vybíral se dlouhodobě věnoval činnosti v oblasti energeticky úsporných projektů. Svoje odborné znalosti předával po mnoho let a obětavě udržoval povědomí topenářského řemesla. více >>> (Cech topenářů a instalatérů ČR)

Emise CO2 a jejich dopad na hodnocení zdrojů v budovách

19.3.2018 | Ing. Jiří Novotný, Fakulta strojní, ČVUT v Praze, doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Jedním z nejznámějších a nejvýznamnějších skleníkových plynů je oxid uhličitý (CO2), který vzniká jednak přírodními procesy, nicméně v posledním století k jeho vzniku významně přispívá spalování uhlíkatých paliv, zejména pak fosilních paliv. Tento text je zaměřen na emise CO2 související s energetickými přeměnami pro dodávku energie do budov.
diskuse: 3 příspěvky, poslední 21.03.2018 08:45

Místo starého kotle automatický

18.3.2018 | redakce TZB-info ve spolupráci se značkou Dakon
Výměna vysloužilého starého kotle na tuhá paliva s ručním přikládáním je příležitostí k jeho náhradě za automatický, který uživateli zajistí zásadní zvýšení komfortu vytápění. Vzhledem k plně automatickému řízení spalovacího procesu, které je provázáno s přísunem paliva ze zásobníku, se v automatickém kotli zvyšuje účinnost využití paliva.

Wels Energiesparmesse 2018 – největší rakouský veletrh zaměřený na TZB

18.3.2018 | Ing. Petr Kubesa, VŠB-TU Ostrava, Výzkumné energetické centrum
Rakouský veletrh Energiesparmesse, který tradičně proběhl v hornorakouském městě Wels, je ukazatelem trendů, které probíhají v oboru vytápění u našich jižních sousedů. Autor článku zachytil základní trendy, které byly letos prezentovány. Rakousko je leaderem ve využití biomasy a tak veletrh ve Welsu ve spojení se souběžně probíhající konferencí World Sustainable Energy Days je důležitým místem setkání příznivců tohoto paliva.

Témata 2018

Partneři - Tepelná čerpadla

logo VAILLANT
logo PZP
logo MasterTherm
logo SINCLAIR
logo STIEBEL ELTRON
logo CARRIER

Odborný garant

Ing. Tomáš Straka, Ph.D.
Asociace pro využití tepelných čerpadel

Partneři - Vytápění

logo DANFOSS
logo FV PLAST
logo THERMONA
logo GEMINOX
logo ENBRA

Doporučujeme

 
 

Aktuální články na ESTAV.czČisté tržby mezinárodního koncernu Lindab v roce 2017 vzrostly na 826,6 mil. EURBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v BrněPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lišt